Resultat Inlagda Gurkspelen 2015

Arrangör: Västerås FK
Datum: 24-25 jan 2015
Plats: Westinghouse Arena
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2015-01-28 15:38:03


MS 60 m Försök25/1  10:30

Heat 1
       
1Patric Hjort1993Västerås FK7,12q
2Rodi Kay1998Hammarby IF7,34q
3Johannes Turesson1997Högbo GIF7,43q
4David Svensson1997Stocksäters IF7,96
5Joakim Larsson1972Västerås FK8,24

Heat 2
       
1Lukas Nordèn1998Västerås FK7,16q
2Rickard Willman1994Västerås FK7,27q
3Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK7,47q
4Geovanie Agboton1996Västerås FK7,64q4
5Oscar Johansson1995Högbo GIF7,64q5
6Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF7,74

MS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Patric Hjort1993Västerås FK7,12q
2Lukas Nordèn1998Västerås FK7,16q
3Rickard Willman1994Västerås FK7,27q
4Rodi Kay1998Hammarby IF7,34q
5Johannes Turesson1997Högbo GIF7,43q
6Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FK7,47q
7Geovanie Agboton1996Västerås FK7,64q4
8Oscar Johansson1995Högbo GIF7,64q5
9Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF7,74
10David Svensson1997Stocksäters IF7,96
11Joakim Larsson1972Västerås FK8,24

MS 60 m Final25/1  12:45
       
1Patric Hjort1993Västerås FK7,03
2Lukas Nordèn1998Västerås FK7,09
3Johannes Turesson1997Högbo GIF7,323
4Rodi Kay1998Hammarby IF7,324
5Rickard Willman1994Västerås FK7,325
6Geovanie Agboton1996Västerås FK7,63
7Oscar Johansson1995Högbo GIF7,65
 Felix Siljebäck Larsen1989Västerås FKEj start

MS 200 m Final25/1  14:50

Heat 1
       
1Sofian Haji1996Eskilstuna FI24,71
2Joakim Larsson1972Västerås FK27,07
 Yasiin Hussein A1998Eskilstuna FIDisk

Heat 2
       
1Johannes Turesson1997Högbo GIF23,18
2Muhamed Ali Hussein1997Eskilstuna FI24,90
3Sebastian Larsson1997Råby-Rekarne FIF25,62

Heat 3
       
1Lukas Nordèn1998Västerås FK22,69
2Oscar Johansson1995Högbo GIF24,45
3Sebastian Stevens1998Eskilstuna FI24,60
4Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF24,97

MS 200 m Final - Sammanställning
       
1Lukas Nordèn1998Västerås FK22,69
2Johannes Turesson1997Högbo GIF23,18
3Oscar Johansson1995Högbo GIF24,45
4Sebastian Stevens1998Eskilstuna FI24,60
5Sofian Haji1996Eskilstuna FI24,71
6Muhamed Ali Hussein1997Eskilstuna FI24,90
7Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF24,97
8Sebastian Larsson1997Råby-Rekarne FIF25,62
9Joakim Larsson1972Västerås FK27,07
 Yasiin Hussein A1998Eskilstuna FIDisk

MS 800 m Final25/1  14:25
       
1Pontus Hagman1997Västerås FK2,02,92
2Oscar Östebo1996Glanshammar IF2,04,46
3Mattias Käck1983Fredrikshofs FI2,05,20
4Anton Wijk1996Upsala IF2,05,29
5Sofian Haji1996Eskilstuna FI2,07,01
6Jonathan Edemalm1999Eskilstuna FI2,11,06
7Muhamed Ali Hussein1997Eskilstuna FI2,13,77

MS 3 000 m Final25/1  16:50
       
1Jonatan Alvaeus1990Upsala IF9,01,47
2Carl Wistedt1980Huddinge AIS9,03,92
3Anders Herrmann1976Uppsala LK9,17,76

MS Höjd Final25/1  11:20
       
1Jakob Thorvaldsson1988IFK Lidingö2,05
2Viktor Ohlsson1989Eskilstuna FI1,71
 Christian Norstedt1983Eskilstuna FIigr

MS Längd Final25/1  11:55
       
1Andreas Otterling1986KFUM Örebro7,61
2Håkan Setthammar1972Västerås FK6,06
3David Svensson1997Stocksäters IF5,60
4Filip Almgren1984Gefle IF5,41
 Patric Hjort1993Västerås FK-

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Otterling 7,31 7,47 7,61 7,44 7,41 -
David Svensson 5,60 5,60 5,35 x x x
Filip Almgren 5,09 5,11 x 5,10 5,18 5,41
Håkan Setthammar x x 6,06 - - -
Patric Hjort - - - - - -

MS Tresteg Final25/1  14:10
       
1Peter Holmberg1996Vallentuna FK11,47

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Peter Holmberg 10,78 11,43 11,29 10,57 11,37 11,47

MS Kula Final25/1  14:25
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros14,54
2Magnus Håkansson1970Valbo AIF12,61
3Mats Matsson1972Västerås FK10,32

MS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Eriksson 14,08 14,51 14,00 14,54 14,06 14,12
Mats Matsson 10,32 10,17 10,17 x x x
Magnus Håkansson 12,61 x - - - -

MS Vikt Final25/1  12:15
       
1Hans Eriksson1986Västerås FK18,3815,88 kg
2Mattias Grundström1993Ängelholms IF13,8415,88 kg
 Alfons Haals2002Västerås FK9,937,26 kg
 Leo Bystedt2003Västerås FK9,867,26 kg
 Sandra Kemdal1997Västerås FK7,989,08 kg
 Edvin Larsson1998Eskilstuna FI19,2611,34 kg
 Nina Björkman1998Västerås FK15,107,26 kg
 Johannes Nilsson1998Västerås FK14,9711,34 kg
 Carl Krüsell Berg1998Hammarby IF13,357,26 kg
 Josefine Larsson1998Glanshammar IF12,237,26 kg
 Anna Götberg2001Västerås FK10,367,26 kg
 Linnea Wiklund2000Västerås FK10,307,26 kg

MS Vikt Final  1 2 3 4 5 6
Alfons Haals x x 9,93 x x x
Anna Götberg x 9,84 x 9,83 9,95 10,36
Carl Krüsell Berg x 12,68 12,40 13,35 12,33 x
Edvin Larsson 19,26 x 19,12 x x x
Hans Eriksson 17,51 18,38 x x 18,26 x
Johannes Nilsson x 14,44 14,43 14,97 14,66 x
Josefine Larsson 9,87 x 10,88 10,18 12,23 10,27
Leo Bystedt 8,96 x 9,41 9,86 9,58 x
Linnea Wiklund x 10,30 10,06 9,90 x x
Mattias Grundström x 13,84 13,26 13,69 x 13,71
Sandra Kemdal x x 7,98 x 6,18 6,43
Nina Björkman 13,25 14,22 15,10 14,55 14,25 13,82

P 19 400 m Final25/1  16:10
       
1Oscar Hjerm1997Västerås FK54,15
2Muhamed Ali Hussein1997Eskilstuna FI57,84
 Sofian Haji1996Eskilstuna FIDisk

P 19 Kula Final25/1  14:25
       
1Anton Johansson1996KFUM Örebro13,48

P 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Johansson 13,11 13,48 13,41 x x 13,33

P 17 60 m Final25/1  12:35
       
1Sebastian Stevens1998Eskilstuna FI7,69
2Yasiin Hussein A1998Eskilstuna FI8,13

P 17 400 m Final25/1  16:20
       
1Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF56,89

P 17 Tresteg Final25/1  14:10
       
1Johan Nordström1999Falu IK11,99

P 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Johan Nordström 11,69 11,86 11,99 11,79 11,66 11,93

P 16 60 m Final25/1  10:10
       
1Adam Lowén1999Upsala IF7,60
2Daniel Langman1999Råby-Rekarne FIF7,64
3Johan Nordström1999Falu IK8,05
4Fredrik Nordin1999Gefle IF8,19
5Daniel Björk1999KFUM Örebro8,78

P 16 400 m Final25/1  16:20
       
1Victor Holmström1999IF Skade61,01

P 16 1 500 m Final25/1  13:15
       
1Vasco Vilaca1999Västerås FK4,23,64
2Gustaf Norlander1999Ärla IF4,31,58
3Elliot Glans1999Bålsta IK4,40,31
4Björn Ternström1999Gottsunda IF5,21,11

P 16 Höjd Final25/1  14:25
       
1Victor Holmström1999IF Skade1,56

P 16 Längd Final25/1  10:55
       
1Daniel Langman1999Råby-Rekarne FIF6.23
2Oskar Erixon1999IK Westmannia6.01

P 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Langman x x 5.76 6.03 6.23 5.95
Oskar Erixon x 5.91 x 5.85 x 6.01

P 16 Kula Final25/1  13:40
       
1Fredrik Nordin1999Gefle IF9,28

P 16 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Fredrik Nordin 8,44 8,67 9,25 9,28 9,21 8,86

P 15 60 m Final25/1  11:10
       
1Adriano Grueso2000Västerås FK7,82
2Mose Hussein2000Eskilstuna FI7,87
3Jonathan Kjellén2000Västerås FK8,04
4Oliver Larsson2000Nyköpings BIS Friidrott8,06
5Rickard Bergenarp2000Glanshammar IF8,07
6Philip Stömne2000Valbo AIF8,12

P 15 200 m Final25/1  15:40
       
1Adriano Grueso2000Västerås FK25,58
2Mose Hussein2000Eskilstuna FI25,79
3Rickard Bergenarp2000Glanshammar IF26,50
 Olle Tyrsmo2000Glanshammar IFDisk

P 15 1 000 m Final25/1  13:55
       
1Linus Näslund2000Ärla IF3,01,39
2Olle Tyrsmo2000Glanshammar IF3,02,13
3Oliver Larsson2000Nyköpings BIS Friidrott3,05,29

P 15 Höjd Final25/1  10:40
       
1Tim Svantesson2000Nyköpings BIS Friidrott1,65
2Philip Stömne2000Valbo AIF1,62
3Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI1,31

P 15 Stav Final25/1  12:55
       
1Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott2,93
2Philip Stömne2000Valbo AIF2,83
 Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI 

P 15 Längd Final25/1  16:20
       
1Mose Hussein2000Eskilstuna FI5.46
2Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI5.33
3Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott5.185.11
4Tim Svantesson2000Nyköpings BIS Friidrott5.184.97
5Oliver Larsson2000Nyköpings BIS Friidrott4.96

P 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Magnusson x 5.18 5.11 3.56 4.78 x
Mose Hussein 4.21 4.11 3.92 4.99 x 5.46
Oliver Larsson 4.58 4.87 4.77 x 4.96 4.82
Samuel Karlsson x 5.25 5.33 5.23 5.08 5.19
Tim Svantesson x 4.77 4.88 4.93 4.97 5.18

P 15 Tresteg Final25/1  10:00
       
1Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott10,75
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS Friidrott10,36
 Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI-

P 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Gustav Magnusson 10,75 x 10,17 10,60 10.08 -
Samuel Karlsson - - - - - -
Tim Svantesson 10,21 10,36 10,34 10,31 10,23 9,87

P 15 Kula Final25/1  11:25
       
1David Sahi2000Enköpings AIF11,21
2Tim Svantesson2000Nyköpings BIS Friidrott10,76
3Philip Stömne2000Valbo AIF9,46

P 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
David Sahi 11,21 10,86 11,14 11,20 x x
Philip Stömne 9,16 9,05 9,05 8,90 8,97 9,46
Tim Svantesson 10,36 x 10,52 x 10,35 10,76

P 14 60 m Försök25/1  10:50

Heat 1
       
1Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro8,30q
2Sebastian Thorildsson2001Västerås FK8,37q
3Jonathan Wall2001Västerås FK8,40q
4Andreas Bocké2001Vallentuna FK8,41q
5Viktor Laurent2001Västerås FK8,46q
6Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro9,19

Heat 2
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb7,94q
2Albert Nygren2001Upsala IF8,07q
3Linus Högblom2001Vallentuna FK8,36q
4Leonard Palmér2001Rånäs 4H8,60
5Adam Thunell2001Västerås FK9,00
6Tim Slutbäck2001Åkersberga SK9,09

P 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb7,94q
2Albert Nygren2001Upsala IF8,07q
3Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro8,30q
4Linus Högblom2001Vallentuna FK8,36q
5Sebastian Thorildsson2001Västerås FK8,37q
6Jonathan Wall2001Västerås FK8,40q
7Andreas Bocké2001Vallentuna FK8,41q
8Viktor Laurent2001Västerås FK8,46q
9Leonard Palmér2001Rånäs 4H8,60
10Adam Thunell2001Västerås FK9,00
11Tim Slutbäck2001Åkersberga SK9,09
12Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro9,19

P 14 60 m Final25/1  12:10
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb7,81
2Albert Nygren2001Upsala IF7,85
3Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro8,28
4Jonathan Wall2001Västerås FK8,36
5Sebastian Thorildsson2001Västerås FK8,44
6Linus Högblom2001Vallentuna FK8,45
7Andreas Bocké2001Vallentuna FK8,65
 Viktor Laurent2001Västerås FKEj start

P 14 200 m Final25/1  15:50

Heat 1
       
1Linus Högblom2001Vallentuna FK27,72
2Alexander Hult2001IK Westmannia29,21
3Tim Slutbäck2001Åkersberga SK29,61
4Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro30,43

Heat 2
       
1Sebastian Thorildsson2001Västerås FK27,55
2Melker Forsberg2001Glanshammar IF28,68
3Leonard Palmér2001Rånäs 4H29,13
 Viktor Laurent2001Västerås FKEj start

Heat 3
       
1Albert Nygren2001Upsala IF25,41
2Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb25,69
3Jonathan Wall2001Västerås FK26,90
4Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro27,06

P 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Albert Nygren2001Upsala IF25,41
2Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb25,69
3Jonathan Wall2001Västerås FK26,90
4Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro27,06
5Sebastian Thorildsson2001Västerås FK27,55
6Linus Högblom2001Vallentuna FK27,72
7Melker Forsberg2001Glanshammar IF28,68
8Leonard Palmér2001Rånäs 4H29,13
9Alexander Hult2001IK Westmannia29,21
10Tim Slutbäck2001Åkersberga SK29,61
11Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro30,43
 Viktor Laurent2001Västerås FKEj start

P 14 1 000 m Final25/1  13:55
       
1Melker Forsberg2001Glanshammar IF3,04,84
2Albin Wallenius2003Västerås FK3,07,05
3Alexander Hult2001IK Westmannia3,21,22
4Melker Lundström2001Åkersberga SK3,26,87

P 14 Höjd Final25/1  13:10
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb1,46
2Sebastian Thorildsson2001Västerås FK1,41
3Axel Fröberg2001Västerås FK1,36
4Leonard Palmér2001Rånäs 4H1,36

P 14 Stav Final25/1  12:55
       
1Erik Hanell2001Stocksäters IF2,53

P 14 Längd Final25/1  14:00
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb5.56
2Leonard Palmér2001Rånäs 4H5.00
3Andreas Bocké2001Vallentuna FK4.63
4Linus Högblom2001Vallentuna FK4.60
5Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro4.26
 Linus Strand2001KFUM Örebro-
 Oscar Persson2001Frövi IK-
 Viktor Laurent2001Västerås FK-

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andreas Bocké 4.36 4.42 4.46 4.43 4.30 4.63
Kristian Gerdtsson 5.18 5.56 x x - -
Leonard Palmér 5.00 4.69 4.80 4.67 4.54 4.50
Linus Högblom 4.51 4.39 4.60 4.27 4.31 x
Linus Strand - - - - - -
Oscar Persson - - - - - -
Philip Wilhelmsson 3.91 3.88 4.26 4.05 4.10 x
Viktor Laurent - - - - - -

P 14 Tresteg Final25/1  10:00
       
1Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro11,49
 Oscar Persson2001Frövi IK-

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Oscar Persson - - - - - -
Rasmus Hugosson 11,49 11,27 - 11,11 - -

P 14 Kula Final25/1  11:25
       
1Sebastian Thorildsson2001Västerås FK7,61
2Adam Thunell2001Västerås FK7,06

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adam Thunell 6,44 x 7,04 7,06 6,93 x
Sebastian Thorildsson 5,85 7,03 7,61 6,94 7,58 6,95

P 13 60 m Försök24/1  13:25

Heat 1
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb8,21q
2Mattias Waernulf2002Västerås FK8,54q
3Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro8,65q
4Oliver Åström2002Västerås FK9,40
5Otto Lundin2002Hammarby IF9,73
6Elias Åström2002KFUM Örebro10,36
7Daniel Almlöf2002Hammarby IF10,50
 Alfons Haals2002Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Johannes Jansson2002Östhammar FI8,67q
2André Särnholm2002KFUM Örebro8,92q
3August Borell2002Bergslagens friidrottsklubb9,00q3
4Karl-William Einarson2002Wedevågs IF9,00q4
5Liam Kalmér2002Hammarby IF9,15
6Sam Martinsson2002Västerås FK9,22
7Gustav Frisk2002Hammarby IF9,41

Heat 3
       
1Joel Enelid2002KFUM Örebro8,95q
2Arvid Holmberg2002Hammarby IF9,31
3Ola Eriksson2002Kungsängen Friidrott9,49
4Oskar Frisk2002Hammarby IF9,56
5Tobias Sjöstedt2002SLK Oxelösund9,67
6Oliver Smidskog2002Västerås FK9,81
7Loke Bonow2002Kungsängen Friidrott10,04

P 13 60 m Final24/1  16:00
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb8,20
2Mattias Waernulf2002Västerås FK8,58
3Johannes Jansson2002Östhammar FI8,69
4Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro8,71
5Joel Enelid2002KFUM Örebro8,82
6August Borell2002Bergslagens friidrottsklubb8,91
7Karl-William Einarson2002Wedevågs IF8,96
8André Särnholm2002KFUM Örebro9,02

P 13 800 m Final24/1  17:15
       
1August Kallin2002Västerås FK2,31,82
2Noha Olsson2002KFUM Örebro2,41,16
3Karl-William Einarson2002Wedevågs IF2,49,81
4Liam Kalmér2002Hammarby IF2,57,15
5Otto Lundin2002Hammarby IF3,00,96
6Ola Eriksson2002Kungsängen Friidrott3,01,05
7Loke Bonow2002Kungsängen Friidrott3,02,81

P 13 Höjd Final24/1  14:45
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb1,51
2Johannes Jansson2002Östhammar FI1,48
3Sam Martinsson2002Västerås FK1,21
4Elias Åström2002KFUM Örebro1,11
5Ola Eriksson2002Kungsängen Friidrott1,11
6Oliver Smidskog2002Västerås FK1,11
7Loke Bonow2002Kungsängen Friidrott1,06
 Dennis Holmstedt2002IK Westmannia
 Erik Lindkvist2002Wedevågs IF
 Otto Lundin2002Hammarby IF

P 13 Längd Final24/1  10:30
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb5.21
2Karl-William Einarson2002Wedevågs IF4.86
3Jonathan Johnsson2002KFUM Örebro4.72
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK4.604.54
5Johannes Jansson2002Östhammar FI4.604.51
6Noha Olsson2002KFUM Örebro4.50
7Oliver Smidskog2002Västerås FK4.17
8August Borell2002Bergslagens friidrottsklubb4.08
9Ola Eriksson2002Kungsängen Friidrott3.97
10Alfons Haals2002Västerås FK3.94
11Gustav Frisk2002Hammarby IF3.91
12Liam Kalmér2002Hammarby IF3.83
13Otto Lundin2002Hammarby IF3.80
14Loke Bonow2002Kungsängen Friidrott3.74
15Sam Martinsson2002Västerås FK3.68
16Oliver Åström2002Västerås FK3.65
17Daniel Almlöf2002Hammarby IF3.41
18Elias Åström2002KFUM Örebro3.39
19Oskar Frisk2002Hammarby IF3.34
 André Särnholm2002KFUM Örebro
 Erik Lindkvist2002Wedevågs IF
 Mattias Waernulf2002Västerås FK

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alfons Haals 3.94 3.77 3.50
André Särnholm
August Borell 4.08 x 4.08 x 4.00 4.05
Daniel Almlöf 3.28 3.41 3.28
Elias Åström 3.39 3.39 x
Erik Lindkvist
Gustav Frisk 3.66 3.91 3.71
Johannes Jansson 4.28 4.51 4.60 4.34 4.43 x
Jonathan Johnsson 4.60 4.57 4.55 4.62 4.64 4.72
Karl-William Einarson 4.46 4.29 4.63 4.42 4.58 4.86
Liam Kalmér 3.70 3.83 -
Loke Bonow 3.74 3.51 3.68
Noha Olsson 4.33 4.27 4.39 4.50 4.41 4.30
Ola Eriksson 3.97 3.91 3.84
Oliver Smidskog 3.94 4.05 3.99 4.17 4.11 4.15
Oliver Åström 3.65 3.64 3.57
Oskar Frisk 3.12 2.98 3.34
Otto Lundin 3.80 3.56 3.33
Pontus Gustavsson 4.60 4.54 3.70 x 4.48 x
Sam Martinsson 3.68 3.42 3.55
William Andersson 4.93 5.06 5.21
Mattias Waernulf

P 13 Kula Final24/1  11:40
       
1Johannes Jansson2002Östhammar FI11,10
2August Kallin2002Västerås FK9,49
3Gabriel Axelsson2002Upsala IF9,31
4Alfons Haals2002Västerås FK9,25
5Victor Sahlin2002SLK Oxelösund9,04
6Pontus Gustavsson2002Västerås FK8,98
7Liam Kalmér2002Hammarby IF8,88
8Ola Eriksson2002Kungsängen Friidrott6,48
9Daniel Almlöf2002Hammarby IF6,24
10Loke Bonow2002Kungsängen Friidrott6,01
11Oskar Frisk2002Hammarby IF5,97
12Oliver Smidskog2002Västerås FK5,85
13Gustav Frisk2002Hammarby IF5,75
14Arvid Holmberg2002Hammarby IF5,46
 Erik Lindkvist2002Wedevågs IF-

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alfons Haals x 9,25 8,99 x 9,12 x
Arvid Holmberg x 5,46 5,22 - - -
August Kallin 8,46 8,83 8,99 8,12 8,89 9,49
Daniel Almlöf 5,81 6,24 6,03 - - -
Erik Lindkvist - - - - - -
Gabriel Axelsson 8,88 9,31 9,15 x x x
Gustav Frisk 5,29 5,75 5,20 - - -
Johannes Jansson x 11,10 10,36 x 10,75 x
Liam Kalmér 8,15 8,88 8,02 8,18 7,83 8,63
Loke Bonow 6,01 5,99 5,18 - - -
Ola Eriksson 5,97 6,39 6,26 6,45 6,18 6,48
Oliver Smidskog 5,74 5,85 x - - -
Oskar Frisk 5,97 5,76 5,59 - - -
Pontus Gustavsson 8,54 x 8,98 8,47 - -
Victor Sahlin 8,66 8,98 9,04 8,13 8,51 8,39

P 12 60 m Försök24/1  13:05

Heat 1
       
1Nsele Bangala2003Hammarby IF8,85q
2Linus Wåtz2003Hammarby IF9,19q
3Viktor Dahlberg2003Västerås FK9,47q
4Eemeli Peura2003Upsala IF9,74q
5Johan Garbell2003Östhammar FI10,60
6Ruben Birkoff2003Vallentuna FK11,33

Heat 2
       
1Andreas Olsson2003Västerås FK9,37q
2Oliver Danwihl2003Vallentuna FK9,73q
3Lukas Bjuremar2003KFUM Örebro9,83q
4Alexander Lindefalk2003Hammarby IF10,60
5Edvin Vare2003Västerås FK10,78
6Oskar Törnvall2003Hammarby IF10,82
7Love Stalås Hörnsten2003Åkersberga SK12,07

Heat 3
       
1Rasmus Rågberger2003Västerås FK9,02q
2Oskar Andersson2003Råby-Rekarne FIF9,22q
3Viktor Allvin2003Västerås FK9,32q
4Teodor Borgius2003Hammarby IF9,40q
5Oskari Peura2003Upsala IF9,64q
6Yonas El Bakkali Kacemi2003Hammarby IF10,03
7Otto Balck2003Vallentuna FK10,16

Heat 4
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK8,77q
2Tobias Erlandh2003KFUM Örebro9,29q
3Erik Torgersson2003Hammarby IF9,56q
4Albin Seidevall2003Hammarby IF9,65q
5Samuel Agtorn2003Västerås FK9,89
6Otto Nilheim2003Hammarby IF9,91
7Anton Wällstedt2003IF Triangeln Friidrott10,27
8David Wallin2003Hanvikens SK10,81

P 12 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK8,77q
2Nsele Bangala2003Hammarby IF8,85q
3Rasmus Rågberger2003Västerås FK9,02q
4Linus Wåtz2003Hammarby IF9,19q
5Oskar Andersson2003Råby-Rekarne FIF9,22q
6Tobias Erlandh2003KFUM Örebro9,29q
7Viktor Allvin2003Västerås FK9,32q
8Andreas Olsson2003Västerås FK9,37q
9Teodor Borgius2003Hammarby IF9,40q
10Viktor Dahlberg2003Västerås FK9,47q
11Erik Torgersson2003Hammarby IF9,56q
12Oskari Peura2003Upsala IF9,64q
13Albin Seidevall2003Hammarby IF9,65q
14Oliver Danwihl2003Vallentuna FK9,73q
15Eemeli Peura2003Upsala IF9,74q
16Lukas Bjuremar2003KFUM Örebro9,83q
17Samuel Agtorn2003Västerås FK9,89
18Otto Nilheim2003Hammarby IF9,91
19Yonas El Bakkali Kacemi2003Hammarby IF10,03
20Otto Balck2003Vallentuna FK10,16
21Anton Wällstedt2003IF Triangeln Friidrott10,27
22Johan Garbell2003Östhammar FI10,60
23Alexander Lindefalk2003Hammarby IF10,60
24Edvin Vare2003Västerås FK10,78
25David Wallin2003Hanvikens SK10,81
26Oskar Törnvall2003Hammarby IF10,82
27Ruben Birkoff2003Vallentuna FK11,33
28Love Stalås Hörnsten2003Åkersberga SK12,07

P 12 60 m Final24/1  15:40

Heat 1
       
1Teodor Borgius2003Hammarby IF9,48
2Albin Seidevall2003Hammarby IF9,612
2Viktor Dahlberg2003Västerås FK9,612
4Erik Torgersson2003Hammarby IF9,634
5Oskari Peura2003Upsala IF9,635
6Eemeli Peura2003Upsala IF9,73
7Oliver Danwihl2003Vallentuna FK9,78
8Lukas Bjuremar2003KFUM Örebro9,82

Heat 2
       
1Nsele Bangala2003Hammarby IF8,49
2Lucas Ulegård2003Västerås FK8,54
3Rasmus Rågberger2003Västerås FK8,99
4Oskar Andersson2003Råby-Rekarne FIF9,15
5Linus Wåtz2003Hammarby IF9,16
6Tobias Erlandh2003KFUM Örebro9,31
7Andreas Olsson2003Västerås FK9,40
8Viktor Allvin2003Västerås FK9,48

P 12 800 m Final24/1  17:00
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK2,29,97
2Oliver Danwihl2003Vallentuna FK2,47,96
3Eemeli Peura2003Upsala IF2,50,22
4Anton Wällstedt2003IF Triangeln Friidrott2,50,53
5Simon Öberg2003Västerås FK2,59,70
6Oskari Peura2003Upsala IF3,00,36
7David Sjöblom2003Västerås FK3,10,44
8Johan Garbell2003Östhammar FI3,24,83

P 12 Höjd Final24/1  17:45
       
1Rasmus Rågberger2003Västerås FK1,37
2Albin Seidevall2003Hammarby IF1,21
3Oskar Törnvall2003Hammarby IF1,21
3Samuel Agtorn2003Västerås FK1,21
5Erik Torgersson2003Hammarby IF1,21
6Oskari Peura2003Upsala IF1,21
7Simon Öberg2003Västerås FK1,16
8David Wallin2003Hanvikens SK1,11
8Oliver Danwihl2003Vallentuna FK1,11
10Johan Garbell2003Östhammar FI1,11
11Yonas El Bakkali Kacemi2003Hammarby IF1,01
12Emil Janderberg2003Västerås FK1,01
 Alexander Lindefalk2003Hammarby IFigf
 Arvid Broström2003Hammarby IF
 David Sjöblom2003Västerås FK
 Gabriel Calota2003Västerås FK
 Lucas Ulegård2003Västerås FK
 Ludwig Karmbäck2003Enköpings AIF
 Olle Jansson2003Hammarby IF
 Otto Balck2003Vallentuna FK
 Teodor Borgius2003Hammarby IF
 Linus Wåtz2003Hammarby IF 
 Markus Moberg2003Hammarby IF 

P 12 Längd Final24/1  13:45
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK5,02
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK4,60
3Andreas Olsson2003Västerås FK4,26
4Viktor Allvin2003Västerås FK4,19
5Tobias Erlandh2003KFUM Örebro4,16
6Linus Wåtz2003Hammarby IF4,14
7Viktor Dahlberg2003Västerås FK4,08
8Albin Seidevall2003Hammarby IF4,02
9Teodor Borgius2003Hammarby IF3,893,88
10Samuel Agtorn2003Västerås FK3,893,58
11Oliver Danwihl2003Vallentuna FK3,853,83
12Erik Torgersson2003Hammarby IF3,853,66
13Pelle Karlsson2003Götlunda IF3,85
14Eemeli Peura2003Upsala IF3,64
15Otto Nilheim2003Hammarby IF3,63
16Otto Balck2003Vallentuna FK3,49
17Lukas Bjuremar2003KFUM Örebro3,46
18Yonas El Bakkali Kacemi2003Hammarby IF3,453,39
19Johan Garbell2003Östhammar FI3,453,30
20Alexander Lindefalk2003Hammarby IF3,26
21Anton Wällstedt2003IF Triangeln Friidrott3,22
22David Wallin2003Hanvikens SK3,19
23Oskar Törnvall2003Hammarby IF3,14
24Emil Janderberg2003Västerås FK2,99
25Filip Åström2003KFUM Örebro2,85
26Gabriel Calota2003Västerås FK2,70
27Edvin Vare2003Västerås FK2,58
28Love Stalås Hörnsten2003Åkersberga SK2,41
 Arvid Broström2003Hammarby IF
 Ludwig Karmbäck2003Enköpings AIF
 Markus Moberg2003Hammarby IF
 Olle Jansson2003Hammarby IF
 Simon Öberg2003Västerås FK
 Sacharias N Lindelöf2003Västerås FK

P 12 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Albin Seidevall 3,90 3,84 3,68 3,91 3,87 4,02
Alexander Lindefalk 3,26 3,24 3,25
Andreas Olsson 3,97 3,72 4,14 x 4,08 4,26
Anton Wällstedt 3,16 2,99 3,22
Arvid Broström
David Wallin 3,03 3,19 3,00
Eemeli Peura 3,58 3,64 3,50
Emil Janderberg 2,94 2,97 2,99
Erik Torgersson 3,85 3,66 3,55
Filip Åström 2,85 x 2,78
Gabriel Calota 2,65 x 2,70
Johan Garbell 3,45 3,24 3,30
Linus Wåtz 3,89 3,89 3,98 4,14 3,89 3,90
Love Stalås Hörnsten 2,41 2,37 2,38
Lucas Ulegård 4,22 4,57 4,38 4,52 x 5,02
Ludwig Karmbäck
Lukas Bjuremar x 3,46 x
Markus Moberg
Oliver Danwihl 3,80 3,83 3,85
Olle Jansson
Oskar Törnvall 3,14 3,01 2,99
Otto Balck 3,24 3,22 3,49
Otto Nilheim 3,56 3,47 3,63
Pelle Karlsson 3,85 x x
Rasmus Rågberger 4,60 4,58 4,54 4,39 4,37 4,52
Simon Öberg
Teodor Borgius 3,30 3,89 3,88
Tobias Erlandh 4,02 4,09 3,98 4,02 4,16 4,00
Viktor Allvin 3,86 3,50 4,11 4,10 4,18 4,19
Viktor Dahlberg 4,08 3,76 4,05 3,79 3,81 3,55
Yonas El Bakkali Kacemi 2,79 3,39 3,45
Sacharias N Lindelöf
Edvin Vare 2,52 2,58 2,40
Samuel Agtorn 3,58 3,55 3,89

P 12 Kula Final24/1  10:10
       
1Nsele Bangala2003Hammarby IF8,39
2Lukas Bjuremar2003KFUM Örebro7,84
3Leo Bystedt2003Västerås FK7,75
4Alexander Lindefalk2003Hammarby IF7,57
5Teodor Borgius2003Hammarby IF7,37
6Pelle Karlsson2003Götlunda IF6,93
7Tobias Erlandh2003KFUM Örebro6,64
8Otto Nilheim2003Hammarby IF6,55
9Oskar Törnvall2003Hammarby IF6,36
10Johan Garbell2003Östhammar FI6,03
11Erik Torgersson2003Hammarby IF5,95
12David Wallin2003Hanvikens SK5,81
13Andreas Olsson2003Västerås FK5,80
14Albin Seidevall2003Hammarby IF5,61
15Teo Söderström2003Vallentuna FK5,59
16Ruben Birkoff2003Vallentuna FK5,45
17Edvin Vare2003Västerås FK5,02
18Otto Balck2003Vallentuna FK4,90
19Gabriel Calota2003Västerås FK4,71
20Linus Wåtz2003Hammarby IF4,70
 Yonas El Bakkali Kacemi2003Hammarby IFx
 Arvid Broström2003Hammarby IF-
 Emil Janderberg2003Västerås FK-
 Ludwig Karmbäck2003Enköpings AIF-
 Markus Moberg2003Hammarby IF-
 Olle Jansson2003Hammarby IF-
 Rasmus Rågberger2003Västerås FK-
 Simon Öberg2003Västerås FK-

P 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Albin Seidevall 4,83 5,61 x
Alexander Lindefalk 6,42 6,23 6,07 6,90 7,40 7,57
Andreas Olsson 5,44 5,32 5,80
Arvid Broström - - -
David Wallin 5,51 5,81 x
Emil Janderberg - - -
Erik Torgersson 5,95 5,87 5,29
Gabriel Calota 4,65 4,56 4,71
Johan Garbell 6,03 5,96 x
Leo Bystedt 7,72 7,54 x 7,75 x 7,52
Linus Wåtz 4,30 4,17 4,70
Ludwig Karmbäck - - -
Lukas Bjuremar 6,02 6,72 7,11 7,31 7,84 6,56
Markus Moberg - - -
Olle Jansson - - -
Oskar Törnvall 5,95 6,36 5,29
Otto Balck 4,84 4,73 4,90
Otto Nilheim x 6,48 6,55 5,93 6,51 x
Pelle Karlsson 6,66 6,65 6,78 x 6,85 6,93
Rasmus Rågberger - - -
Ruben Birkoff 5,45 x 5,09
Simon Öberg - - -
Teo Söderström 5,21 5,59 5,12
Teodor Borgius x 6,98 7,37 6,80 6,66 6,40
Tobias Erlandh 6,64 6,59 5,83 6,20 6,35 6,37
Yonas El Bakkali Kacemi x x x
Nsele Bangala 8,39 7,85 8,20 8.07 8,09 7,71
Edvin Vare 4,46 3,99 5,02

P 11 60 m Försök24/1  12:15

Heat 1
       
1Lukas Forss2004Upsala IF9,25q
2Nils Stenmarck2004Vallentuna FK9,63q
3Tim Hammar2004Enköpings AIF9,64q
4Sebastian Jakobsson2004Västerås FK9,81q
5Gustav Andrén2004Upsala IF9,95q
6Jakob Nordström2004Falu IK10,07
7Daniel Bogårdh2004Västerås FK10,18

Heat 2
       
1Oscar Niklasson2004Hanvikens SK9,28q
2Nelton Beckeld2004Enköpings AIF9,35q
3Henrik Skoog2004Västerås FK9,49q
4Erik Lång2004Västerås FK10,17
5David Axelsson2004Upsala IF10,44
6Oscar Johnsson2004KFUM Örebro10,65
7Alex Mohlin2004Bergslagens friidrottsklubb10,68

Heat 3
       
1Lukas Söderlund2004Västerås FK9,35q
2Edvin Gustavsson2004Upsala IF9,79q
3Josef Malsher2004Alunda SK9,94q
4Emil Fredensborg2004KFUM Örebro9,97q9,966
5Adam Eriksson2004Hanvikens SK10,09
6Max Holm2004Åkersberga SK10,33
7Casper Baunsgaard2004Västerås FK11,80

Heat 4
       
1Samuel Palmér2004Rånäs 4H9,49q
2Melker Andersson2004Västerås FK9,51q
3Mille Turesson2004Hanvikens SK9,69q
4Oliver Isacsson2004Linköpings GIF9,88q
5Hugo Sturebrand2004Västerås FK9,979,967
6David Kjellström2004KFUM Örebro10,25
7Axel Ortsäter2004Upsala IF10,47

P 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lukas Forss2004Upsala IF9,25q
2Oscar Niklasson2004Hanvikens SK9,28q
3Nelton Beckeld2004Enköpings AIF9,35q
4Lukas Söderlund2004Västerås FK9,35q
5Henrik Skoog2004Västerås FK9,49q
6Samuel Palmér2004Rånäs 4H9,49q
7Melker Andersson2004Västerås FK9,51q
8Nils Stenmarck2004Vallentuna FK9,63q
9Tim Hammar2004Enköpings AIF9,64q
10Mille Turesson2004Hanvikens SK9,69q
11Edvin Gustavsson2004Upsala IF9,79q
12Sebastian Jakobsson2004Västerås FK9,81q
13Oliver Isacsson2004Linköpings GIF9,88q
14Josef Malsher2004Alunda SK9,94q
15Gustav Andrén2004Upsala IF9,95q
16Emil Fredensborg2004KFUM Örebro9,97q9,966
17Hugo Sturebrand2004Västerås FK9,979,967
18Jakob Nordström2004Falu IK10,07
19Adam Eriksson2004Hanvikens SK10,09
20Erik Lång2004Västerås FK10,17
21Daniel Bogårdh2004Västerås FK10,18
22David Kjellström2004KFUM Örebro10,25
23Max Holm2004Åkersberga SK10,33
24David Axelsson2004Upsala IF10,44
25Axel Ortsäter2004Upsala IF10,47
26Oscar Johnsson2004KFUM Örebro10,65
27Alex Mohlin2004Bergslagens friidrottsklubb10,68
28Casper Baunsgaard2004Västerås FK11,80

P 11 60 m Final24/1  15:20

Heat 1
       
1Mille Turesson2004Hanvikens SK9,59
2Edvin Gustavsson2004Upsala IF9,76
3Tim Hammar2004Enköpings AIF9,81
4Oliver Isacsson2004Linköpings GIF9,86
5Sebastian Jakobsson2004Västerås FK9,87
6Josef Malsher2004Alunda SK10,05
7Emil Fredensborg2004KFUM Örebro10,06
8Gustav Andrén2004Upsala IF10,11

Heat 2
       
1Lukas Forss2004Upsala IF9,07
2Oscar Niklasson2004Hanvikens SK9,29
3Henrik Skoog2004Västerås FK9,39
4Nelton Beckeld2004Enköpings AIF9,56
5Melker Andersson2004Västerås FK9,64
6Nils Stenmarck2004Vallentuna FK9,67
7Samuel Palmér2004Rånäs 4H9,72
 Lukas Söderlund2004Västerås FKEj start

P 11 600 m Final24/1  19:05
       
1Ludvig Jaasund2004Västerås FK2,00,21
2Oliver Isacsson2004Linköpings GIF2,02,70
3Mille Turesson2004Hanvikens SK2,03,79
4Erik Lång2004Västerås FK2,08,48
5Melker Andersson2004Västerås FK2,10,00
6Adam Eriksson2004Hanvikens SK2,10,59
7Nils Stenmarck2004Vallentuna FK2,19,18
8Daniel Bogårdh2004Västerås FK2,23,51
9Axel Ortsäter2004Upsala IF2,24,37
 Axel Månson2004Hanvikens SKEj start

P 11 Höjd Final24/1  17:25
       
1Oscar Niklasson2004Hanvikens SK1,35
2Ludvig Jaasund2004Västerås FK1,27
3Hugo Sturebrand2004Västerås FK1,24
4Nelton Beckeld2004Enköpings AIF1,21
5Sebastian Jakobsson2004Västerås FK1,21
6Tim Hammar2004Enköpings AIF1,21
7Gustav Andrén2004Upsala IF1,16
8Daniel Bogårdh2004Västerås FK1,16
9Lukas Setthammar2004Västerås FK1,16
10Erik Lång2004Västerås FK1,11
11Mille Turesson2004Hanvikens SK1,11
12Melker Andersson2004Västerås FK1,11
13Edvin Gustavsson2004Upsala IF1,06
14Adam Eriksson2004Hanvikens SK1,06
14Nils Stenmarck2004Vallentuna FK1,06
16Casper Baunsgaard2004Västerås FK0,96
 Albin Klingsmo2004IK Stål
 Alvin Reinebo2004KFUM Örebro
 Axel Månson2004Hanvikens SK
 Max Holm2004Åkersberga SK
 Samuel Palmér2004Rånäs 4H
 Viktor Lundqvist2004Upsala IF

P 11 Längd Final24/1  13:35
       
1Oscar Niklasson2004Hanvikens SK4,09
2Nelton Beckeld2004Enköpings AIF4,05
3Oliver Isacsson2004Linköpings GIF3,993,94
4Ludvig Jaasund2004Västerås FK3,993,92
5Jakob Nordström2004Falu IK3,84
6Lukas Söderlund2004Västerås FK3,78
7Tim Hammar2004Enköpings AIF3,77
8Samuel Palmér2004Rånäs 4H3,65
9Henrik Skoog2004Västerås FK3,62
10Gustav Andrén2004Upsala IF3,46
11Sebastian Jakobsson2004Västerås FK3,453,43
12Lukas Setthammar2004Västerås FK3,453,28
13Edvin Gustavsson2004Upsala IF3,38
14Nils Stenmarck2004Vallentuna FK3,35
15Melker Andersson2004Västerås FK3,33
16Hugo Sturebrand2004Västerås FK3,32
17Adam Eriksson2004Hanvikens SK3,29
18Mille Turesson2004Hanvikens SK3,25
19Max Holm2004Åkersberga SK3,23
20Alex Mohlin2004Bergslagens friidrottsklubb3,21
21Oscar Johnsson2004KFUM Örebro3,20
22Erik Lång2004Västerås FK3,16
23Lukas Forss2004Upsala IF3,10
24Josef Malsher2004Alunda SK3,07
25Daniel Bogårdh2004Västerås FK3,06
26David Kjellström2004KFUM Örebro3,02
27Emil Fredensborg2004KFUM Örebro2,98
 Albin Klingsmo2004IK Stål
 Alvin Reinebo2004KFUM Örebro

P 11 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Adam Eriksson 3,16 3,16 3,29
Albin Klingsmo
Alex Mohlin 2,95 2,80 3,21
Alvin Reinebo
David Kjellström 3,02 3,01 2,89
Edvin Gustavsson 3,34 3,36 3,38
Emil Fredensborg 2,91 2,98 2,90
Gustav Andrén 3,46 3,26 x
Henrik Skoog 3,53 3,62 3,58
Jakob Nordström 3,67 3,75 3,68 3,67 3,78 3,84
Josef Malsher 3,05 2,58 3,07
Ludvig Jaasund 3,99 x 3,92 3,78 3,88 3,39
Lukas Forss 3,00 3,01 3,10
Lukas Setthammar 3,45 3,28 3,19
Max Holm 2,89 2,94 3,23
Mille Turesson 2,89 3,02 3,25
Nelton Beckeld 3,58 3,78 4,05 3,95 3,98 3,94
Nils Stenmarck 3,35 3,22 3,04
Oliver Isacsson 3,89 3,79 3,99 3,89 3,94 3,77
Oscar Johnsson 3,12 3,20 2,60
Oscar Niklasson 3,80 4,08 4,02 4,09 3,89 x
Samuel Palmér 3,65 3,32 3,42 3,62 3,49 3,53
Sebastian Jakobsson 3,43 3,45 3,40
Tim Hammar 3,54 3,34 3,75 3,57 3,51 3,77
Daniel Bogårdh 3,06 x 3,00
Lukas Söderlund 3,78 3,72 3,63
Erik Lång 3,16 3,09 3,08
Melker Andersson 3,24 3,31 3,33
Hugo Sturebrand x 3,32 3,15

P 11 Kula Final24/1  09:00
       
1Oscar Niklasson2004Hanvikens SK9,17
2Ludvig Jaasund2004Västerås FK8,13
3Emil Fredensborg2004KFUM Örebro7,25
4Oscar Johnsson2004KFUM Örebro7,13
5Henrik Skoog2004Västerås FK7,04
6David Axelsson2004Upsala IF6,83
7Daniel Bogårdh2004Västerås FK6,73
8Lukas Setthammar2004Västerås FK6,72
9Hugo Sturebrand2004Västerås FK6,49
10Oliver Isacsson2004Linköpings GIF6,45
11Casper Baunsgaard2004Västerås FK6,42
12Max Holm2004Åkersberga SK5,77
13Mille Turesson2004Hanvikens SK5,73
14Jakob Nordström2004Falu IK5,56
15Nils Stenmarck2004Vallentuna FK5,51
16Melker Andersson2004Västerås FK5,41
 Adam Eriksson2004Hanvikens SKx
 Axel Månson2004Hanvikens SKx
 Edvin Gustavsson2004Upsala IFx

P 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Adam Eriksson x x x x x x
Axel Månson x x x x x x
Casper Baunsgaard 5,98 5,41 6,42 - - -
David Axelsson 6,53 6,15 x 6,68 6,83 6,54
Edvin Gustavsson x x x x x x
Emil Fredensborg 7,10 7,10 6,62 7,02 7,25 7,25
Henrik Skoog 7,04 x x 6,19 x 6,57
Jakob Nordström x 5,56 x - - -
Ludvig Jaasund 8,13 7,99 7,70 x x 7,71
Lukas Setthammar 6,08 6,64 6,33 6,37 6,72 6,66
Max Holm 4,72 x 5,77 - - -
Mille Turesson 5,73 5,28 4,98 - - -
Nils Stenmarck 5,51 5,28 5,30 - - -
Oliver Isacsson 6,45 5,88 6,10 - - -
Oscar Johnsson 6,62 6,15 6,55 5,64 6,97 7,13
Oscar Niklasson 8,85 8,98 9,17 x 8,86 8,41
Daniel Bogårdh 6,35 6,43 6,62 6,63 6,73 6,56
Melker Andersson 4,53 4,89 5,41 - - -
Hugo Sturebrand 6,17 6,11 6,49 - - -

P 10 60 m Försök24/1  10:35

Heat 1
       
1Elvin Zakariasson2005Västerås FK10,04q
2Mattias Laurent2005Västerås FK10,06q
3Gösta Hildebrandt2005Alunda SK10,34
4Mio Sörling2005KFUM Örebro10,45
5Theo Samuelsson2005Västerås FK10,48
6Felix Lundin2005Hanvikens SK10,58
7Samuel Ekström2005Hanvikens SK11,90
8Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott12,15

Heat 2
       
1Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF9,63q
2Viktor Rahm2005Västerås FK10,06q
3Erik Agelstam2005Hanvikens SK10,24q
4Carl Eleblad2005Hanvikens SK10,26q
5Ludvig Tahvanainen2005Åkersberga SK10,58
6Viggo Torstensson2005Västerås FK10,63
7Jesper Isaksson2005Västerås FK11,27
8Axel Nilsson2005Bålsta IK11,38

Heat 3
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF9,57q
2Oskar Lambertz2005Åkersberga SK9,96q
3Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,17q
4Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF10,28q
5Gustav Thunell2005Västerås FK10,32
6Marcus Juhlin2005Hanvikens SK10,50
7Viggo Thorsén2005Västerås FK10,78
8Filip Kullinger2005Västerås FK11,26

Heat 4
       
1Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro10,01q
2Carl Johansson2005Åkersberga SK10,10q
3Melker Sandow2005Upsala IF10,13q
4Isidor O´Konor2005Hanvikens SK10,68
5Marcus Andersson2005Västerås FK10,86
6Martin Lindegren2005Västerås FK10,94
7Elias Rynder2005Hanvikens SK11,13
8Valter Näslund2005Hanvikens SK11,65

Heat 5
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,71q
2William Åström2005Västerås FK10,31q
3Jonas Manai2005IF Triangeln Friidrott10,42
4Jack Hayton2004Västerås FK10,43
5Viam Assadi2005Västerås FK10,83
6Malte Thelander2005Hanvikens SK11,25
7Otto Birkoff2005Vallentuna FK11,31
8Linus Persson2005Hanvikens SK11,38

Heat 6
       
1Albin Edgert2005Åkersberga SK9,78q

P 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF9,57q
2Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF9,63q
3William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,71q
4Albin Edgert2005Åkersberga SK9,78q
5Oskar Lambertz2005Åkersberga SK9,96q
6Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro10,01q
7Elvin Zakariasson2005Västerås FK10,04q
8Mattias Laurent2005Västerås FK10,06q
9Viktor Rahm2005Västerås FK10,06q
10Carl Johansson2005Åkersberga SK10,10q
11Melker Sandow2005Upsala IF10,13q
12Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,17q
13Erik Agelstam2005Hanvikens SK10,24q
14Carl Eleblad2005Hanvikens SK10,26q
15Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF10,28q
16William Åström2005Västerås FK10,31q
17Gustav Thunell2005Västerås FK10,32
18Gösta Hildebrandt2005Alunda SK10,34
19Jonas Manai2005IF Triangeln Friidrott10,42
20Jack Hayton2004Västerås FK10,43
21Mio Sörling2005KFUM Örebro10,45
22Theo Samuelsson2005Västerås FK10,48
23Marcus Juhlin2005Hanvikens SK10,50
24Felix Lundin2005Hanvikens SK10,58
25Ludvig Tahvanainen2005Åkersberga SK10,58
26Viggo Torstensson2005Västerås FK10,63
27Isidor O´Konor2005Hanvikens SK10,68
28Viggo Thorsén2005Västerås FK10,78
29Viam Assadi2005Västerås FK10,83
30Marcus Andersson2005Västerås FK10,86
31Martin Lindegren2005Västerås FK10,94
32Elias Rynder2005Hanvikens SK11,13
33Malte Thelander2005Hanvikens SK11,25
34Filip Kullinger2005Västerås FK11,26
35Jesper Isaksson2005Västerås FK11,27
36Otto Birkoff2005Vallentuna FK11,31
37Axel Nilsson2005Bålsta IK11,38
38Linus Persson2005Hanvikens SK11,38
39Valter Näslund2005Hanvikens SK11,65
40Samuel Ekström2005Hanvikens SK11,90
41Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott12,15

P 10 60 m Final24/1  14:50

Heat 1
       
1Carl Johansson2005Åkersberga SK10,01
2Melker Sandow2005Upsala IF10,07
3Viktor Rahm2005Västerås FK10,09
4Erik Agelstam2005Hanvikens SK10,13
5Carl Eleblad2005Hanvikens SK10,18
6Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,31
7Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF10,43
8William Åström2005Västerås FK10,46

Heat 2
       
1Albin Edgert2005Åkersberga SK9,27
2Maximilian Holm2005Ärla IF9,52
3Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF9,56
4William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,66
5Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro9,81
6Oskar Lambertz2005Åkersberga SK9,95
7Elvin Zakariasson2005Västerås FK9,99
8Mattias Laurent2005Västerås FK10,01

P 10 600 m Heat24/1  18:50

Heat 1
       
1Casper Karlsson2005Råby-Rekarne FIF2,10,02
2Erik Agelstam2005Hanvikens SK2,12,47
3Marcus Juhlin2005Hanvikens SK2,14,87
4Linus Persson2005Hanvikens SK2,24,96
5Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott2,28,21
6Valter Näslund2005Hanvikens SK2,32,20
7Elias Rynder2005Hanvikens SK2,52,04
8Samuel Ekström2005Hanvikens SK2,52,08

Heat 2
       
1Filip Fors2005IF Triangeln Friidrott2,15,03
2Gösta Hildebrandt2005Alunda SK2,16,05
3Isidor O´Konor2005Hanvikens SK2,18,92
4Viam Assadi2005Västerås FK2,20,27
5Malte Thelander2005Hanvikens SK2,21,74
6Carl Eleblad2005Hanvikens SK2,28,16
7Axel Nilsson2005Bålsta IK2,33,39
8Melker Sandow2005Upsala IF2,34,41
9Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF2,34,60

Heat 3
       
1Albin Edgert2005Åkersberga SK2,07,31
2Mio Sörling2005KFUM Örebro2,07,81
3Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK2,08,87
4Marcus Andersson2005Västerås FK2,09,31
5Viktor Rahm2005Västerås FK2,10,55
6Mattias Laurent2005Västerås FK2,13,03
7William Åström2005Västerås FK2,15,20
8Alex Eriksson2005Örbyhus IF2,21,96
9Elis Wiklund2005Västerås FK2,30,85

P 10 600 m Heat - Sammanställning
       
1Albin Edgert2005Åkersberga SK2,07,31
2Mio Sörling2005KFUM Örebro2,07,81
3Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK2,08,87
4Marcus Andersson2005Västerås FK2,09,31
5Casper Karlsson2005Råby-Rekarne FIF2,10,02
6Viktor Rahm2005Västerås FK2,10,55
7Erik Agelstam2005Hanvikens SK2,12,47
8Mattias Laurent2005Västerås FK2,13,03
9Marcus Juhlin2005Hanvikens SK2,14,87
10Filip Fors2005IF Triangeln Friidrott2,15,03
11William Åström2005Västerås FK2,15,20
12Gösta Hildebrandt2005Alunda SK2,16,05
13Isidor O´Konor2005Hanvikens SK2,18,92
14Viam Assadi2005Västerås FK2,20,27
15Malte Thelander2005Hanvikens SK2,21,74
16Alex Eriksson2005Örbyhus IF2,21,96
17Linus Persson2005Hanvikens SK2,24,96
18Carl Eleblad2005Hanvikens SK2,28,16
19Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott2,28,21
20Elis Wiklund2005Västerås FK2,30,85
21Valter Näslund2005Hanvikens SK2,32,20
22Axel Nilsson2005Bålsta IK2,33,39
23Melker Sandow2005Upsala IF2,34,41
24Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF2,34,60
25Elias Rynder2005Hanvikens SK2,52,04
26Samuel Ekström2005Hanvikens SK2,52,08

P 10 Höjd Final24/1  15:25
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF1,31
2Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro1,28
3Erik Ask2005Västerås FK1,22
4Viggo Thorsén2005Västerås FK1,19
5Erik Agelstam2005Hanvikens SK1,11
6Melker Sandow2005Upsala IF1,11
7Oliver Vesterlund2005IK Norrköping FI1,11
8Isidor O´Konor2005Hanvikens SK1,06
8Marcus Juhlin2005Hanvikens SK1,06
10Albin Edgert2005Åkersberga SK1,06
11Elis Wiklund2005Västerås FK1,06
11William Åström2005Västerås FK1,06
13Elias Rynder2005Hanvikens SK1,06
14Jack Hayton2004Västerås FK1,06
15Carl Eleblad2005Hanvikens SK1,01
15Gösta Hildebrandt2005Alunda SK1,01
17Alex Eriksson2005Örbyhus IF1,01
18Carl Johansson2005Åkersberga SK1,01
18Linus Persson2005Hanvikens SK1,01
20Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK1,01
21Gustav Thunell2005Västerås FK0,96
21Valter Näslund2005Hanvikens SK0,96
23Samuel Ekström2005Hanvikens SK0,96
24Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF0,91
25Axel Nilsson2005Bålsta IK0,86
 Viggo Torstensson2005Västerås FKigf
 Hampus Åkerberg2005Västerås FKigf
 Mikola Ahlgren2005Västerås FK
 Robin Ringström2005KFUM Örebro
 Theo Samuelsson2005Västerås FK
 Viktor Pettersson2005Gillberga Lista IF

P 10 Längd Pool24/1  17:30

Pool 1
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF3,89
2Albin Edgert2005Åkersberga SK3,623,59
3Gösta Hildebrandt2005Alunda SK3,58
4Kasper Stenberg2005Götlunda IF3,55
5Oskar Lambertz2005Åkersberga SK3,43
6Viktor Rahm2005Västerås FK3,353,26
7Theo Samuelsson2005Västerås FK3,352,75
8Erik Ask2005Västerås FK3,33
9Mattias Laurent2005Västerås FK3,32
10Gustav Thunell2005Västerås FK3,293,22
11Alex Eriksson2005Örbyhus IF3,07
12Elis Wiklund2005Västerås FK3,002,92
13Viam Assadi2005Västerås FK2,992,95
14Axel Nilsson2005Bålsta IK2,992,86
15Viggo Torstensson2005Västerås FK2,97
16Jesper Isaksson2005Västerås FK2,74
17Hampus Åkerberg2005Västerås FK2,72
18Teodor Wallén2005Götlunda IF2,39
 Ludvig Tahvanainen2005Åkersberga SK
 Max Nordén2005Alunda SK
 Mikola Ahlgren2005Västerås FK
 Viggo Thorsén2005Västerås FK
 Filip Kullinger2005Västerås FK
 Jack Hayton2004Västerås FK

P 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Albin Edgert 3,29 3,48 3,44 3,59 3,59 3,62
Alex Eriksson 3,07 3,00 2,98
Axel Nilsson 2,86 2,68 2,99
Elis Wiklund 2,92 3,00 2,89
Erik Ask 3,27 3,33 3,28
Gustav Thunell 2,84 3,29 3,22
Gösta Hildebrandt 3,58 3,41 3,50 3,51 3,52 3,21
Jesper Isaksson 2,74 2,18 2,62
Kasper Stenberg 3,18 3,55 3,42 3,41 3,55 3,29
Ludvig Tahvanainen
Mattias Laurent 3,32 3,14 3,27
Max Nordén
Maximilian Holm 3,44 x 3,53 3,46 3,81 3,89
Mikola Ahlgren
Oskar Lambertz 3,18 3,42 3,43
Teodor Wallén 2,39 2,30 2,22
Theo Samuelsson 3,35 2,75 x
Viam Assadi 2,99 2,95 2,76
Viggo Thorsén
Viktor Rahm 3,11 3,26 3,35
Filip Kullinger
Viggo Torstensson 2,97 2,90 2,95
Jack Hayton
Hampus Åkerberg 2,39 2,00 2,72

Pool 2
       
1Casper Karlsson2005Råby-Rekarne FIF3,67
2Oliver Vesterlund2005IK Norrköping FI3,65
3Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF3,623,58
4Felix Gustafsson Blomqvist2005Råby-Rekarne FIF3,47
5Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro3,293,17
6Mio Sörling2005KFUM Örebro3,27
7Erik Agelstam2005Hanvikens SK3,26
8Melker Sandow2005Upsala IF3,24
9Felix Lundin2005Hanvikens SK3,13
10Carl Eleblad2005Hanvikens SK3,05
11Malte Thelander2005Hanvikens SK3,002,81
12Marcus Juhlin2005Hanvikens SK2,92
13Isidor O´Konor2005Hanvikens SK2,89
14Linus Persson2005Hanvikens SK2,87
15Valter Näslund2005Hanvikens SK2,75
16Samuel Ekström2005Hanvikens SK2,20
17Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott2,18
18Elias Rynder2005Hanvikens SK2,08
19Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF1,86
 Felix Wilhelmsson2005KFUM Örebro-
 Robin Ringström2005KFUM Örebro-
 William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF-
 William Lindh2005KFUM Örebro-

P 10 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Albin Gyhlenius 3,17 2,86 3,29
Carl Eleblad 3,05 2,95 2,60
Casper Karlsson 3,33 3,38 3,51 3,67 3,48 3,57
Elias Rynder 2,08 2,06 1,79
Erik Agelstam 3,26 3,24 3,07
Erik Wällstedt 2,05 2,04 2,18
Felix Gustafsson Blomqvist 3,39 3,47 3,41 3,44 x 3,40
Felix Lundin 2,73 2,64 3,13
Felix Wilhelmsson - - -
Hjalmar Gustafsson 1,86 x 1,72
Isidor O´Konor 2,83 2,89 2,67
Linus Persson 2,84 2,62 2,87
Malte Thelander 2,81 2,79 3,00
Marcus Juhlin 2,92 2,81 2,59
Melker Sandow 3,24 3,08 3,16
Mio Sörling 2,94 3,27 3,13
Oliver Vesterlund 3,36 3,22 3,65 x 3,49 2,85
Robin Ringström - - -
Samuel Ekström 2,20 2,12 2,12
Valter Näslund 2,55 2,55 2,75
Viktor Lögdahl 3,62 3,33 3,54 3,15 3,23 3,58
William Brändeborn - - -
William Lindh - - -

P 10 Längd Pool - Sammanställning
       
1Maximilian Holm2005Ärla IF3,89
2Casper Karlsson2005Råby-Rekarne FIF3,67
3Oliver Vesterlund2005IK Norrköping FI3,65
4Albin Edgert2005Åkersberga SK3,623,59
5Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF3,623,58
6Gösta Hildebrandt2005Alunda SK3,58
7Kasper Stenberg2005Götlunda IF3,55
8Felix Gustafsson Blomqvist2005Råby-Rekarne FIF3,47
9Oskar Lambertz2005Åkersberga SK3,43
10Viktor Rahm2005Västerås FK3,353,26
11Theo Samuelsson2005Västerås FK3,352,75
12Erik Ask2005Västerås FK3,33
13Mattias Laurent2005Västerås FK3,32
14Gustav Thunell2005Västerås FK3,293,22
15Albin Gyhlenius2005KFUM Örebro3,293,17
16Mio Sörling2005KFUM Örebro3,27
17Erik Agelstam2005Hanvikens SK3,26
18Melker Sandow2005Upsala IF3,24
19Felix Lundin2005Hanvikens SK3,13
20Alex Eriksson2005Örbyhus IF3,07
21Carl Eleblad2005Hanvikens SK3,05
22Elis Wiklund2005Västerås FK3,002,92
23Malte Thelander2005Hanvikens SK3,002,81
24Viam Assadi2005Västerås FK2,992,95
25Axel Nilsson2005Bålsta IK2,992,86
26Viggo Torstensson2005Västerås FK2,97
27Marcus Juhlin2005Hanvikens SK2,92
28Isidor O´Konor2005Hanvikens SK2,89
29Linus Persson2005Hanvikens SK2,87
30Valter Näslund2005Hanvikens SK2,75
31Jesper Isaksson2005Västerås FK2,74
32Hampus Åkerberg2005Västerås FK2,72
33Teodor Wallén2005Götlunda IF2,39
34Samuel Ekström2005Hanvikens SK2,20
35Erik Wällstedt2005IF Triangeln Friidrott2,18
36Elias Rynder2005Hanvikens SK2,08
37Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF1,86
 Ludvig Tahvanainen2005Åkersberga SK
 Viggo Thorsén2005Västerås FK
 Jack Hayton2004Västerås FK
 Max Nordén2005Alunda SK
 Mikola Ahlgren2005Västerås FK
 Filip Kullinger2005Västerås FK
 Felix Wilhelmsson2005KFUM Örebro-
 William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF-
 William Lindh2005KFUM Örebro-
 Robin Ringström2005KFUM Örebro-

P 10 Kula Final24/1  13:25
       
1Teodor Wallén2005Götlunda IF7,83
2Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF7,81
3Gustav Jansson2005IK Westmannia7,58
4Viktor Pettersson2005Gillberga Lista IF7,45
5William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF6,80
6Isidor O´Konor2005Hanvikens SK6,53
7Erik Agelstam2005Hanvikens SK6,48
8Marcus Juhlin2005Hanvikens SK6,07
9Erik Ask2005Västerås FK6,05
10Gustav Thunell2005Västerås FK5,98
11Oliver Vesterlund2005IK Norrköping FI5,96
12Albin Edgert2005Åkersberga SK5,85
13Fabian Lidbaum2005Vallentuna FK5,81
14Jack Hayton2004Västerås FK5,80
15Melker Sandow2005Upsala IF5,73
16Marcus Andersson2005Västerås FK5,45
17Gösta Hildebrandt2005Alunda SK5,30
18Linus Persson2005Hanvikens SK5,17
19Kasper Stenberg2005Götlunda IF5,16
20Elias Rynder2005Hanvikens SK5,08
21Hjalmar Gustafsson2005Upsala IF5,00
22Carl Eleblad2005Hanvikens SK4,98
23Axel Nilsson2005Bålsta IK4,97
24Filip Kullinger2005Västerås FK4,96
25Otto Birkoff2005Vallentuna FK4,95
26Viam Assadi2005Västerås FK4,91
27Felix Lundin2005Hanvikens SK4,87
28Viggo Torstensson2005Västerås FK4,81
29Samuel Ekström2005Hanvikens SK4,67
30Jesper Isaksson2005Västerås FK4,32
31Malte Thelander2005Hanvikens SK4,24
32Valter Näslund2005Hanvikens SK4,17
33Hampus Åkerberg2005Västerås FK4,01
 Elis Wiklund2005Västerås FK
 Max Nordén2005Alunda SK
 Mikola Ahlgren2005Västerås FK
 Robin Ringström2005KFUM Örebro

P 9 60 m Försök24/1  10:00

Heat 1
       
1Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,15q
2Melvin Dahlen2006Västerås FK10,59q
3Leon Hellden2006Åkersberga SK10,96
4Oskar Jansson2006Alunda SK11,24
5Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SK11,32
6David Dag2006Västerås FK12,17

Heat 2
       
1Isak Bäck2006Västerås FK10,42q
2Elmer Wide2006Upsala IF10,63q
3Ville Rennemark2006Hanvikens SK10,72q
4Oskar Dahlen2006Västerås FK10,77
5Viggo Ulfhjelm2006Åkersberga SK11,05
6Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK13,13

Heat 3
       
1Hugo Aronsson2006Åkersberga SK10,29q
2Hugo Granath2006Västerås FK10,39q
3Oscar Setthammar2006Västerås FK10,41q
4Filip Säterborn2006Hanvikens SK11,19
5Fredrik Sunden2006Västerås FK11,21

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,15q
2Hugo Aronsson2006Åkersberga SK10,29q
3Hugo Granath2006Västerås FK10,39q
4Oscar Setthammar2006Västerås FK10,41q
5Isak Bäck2006Västerås FK10,42q
6Melvin Dahlen2006Västerås FK10,59q
7Elmer Wide2006Upsala IF10,63q
8Ville Rennemark2006Hanvikens SK10,72q
9Oskar Dahlen2006Västerås FK10,77
10Leon Hellden2006Åkersberga SK10,96
11Viggo Ulfhjelm2006Åkersberga SK11,05
12Filip Säterborn2006Hanvikens SK11,19
13Fredrik Sunden2006Västerås FK11,21
14Oskar Jansson2006Alunda SK11,24
15Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SK11,32
16David Dag2006Västerås FK12,17
17Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK13,13

P 9 60 m Final24/1  14:45
       
1Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,06
2Isak Bäck2006Västerås FK10,37
3Hugo Aronsson2006Åkersberga SK10,38
4Melvin Dahlen2006Västerås FK10,43
5Hugo Granath2006Västerås FK10,52
6Oscar Setthammar2006Västerås FK10,54
7Elmer Wide2006Upsala IF10,79
8Ville Rennemark2006Hanvikens SK10,95

P 9 600 m Final24/1  17:45
       
1Hugo Aronsson2006Åkersberga SK2,11,38
2Isak Bäck2006Västerås FK2,13,72
3Elmer Wide2006Upsala IF2,23,74
4Melvin Dahlen2006Västerås FK2,28,03
5Leon Hellden2006Åkersberga SK2,28,22
6Jack Forsberg2006Västerås FK2,29,54
7Melvin Braneby2006Västerås FK2,33,76
8Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SK2,55,26
9Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK3,04,86

P 9 Höjd Final24/1  11:20
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK1,06
2Hugo Aronsson2006Åkersberga SK1,06
3Hugo Granath2006Västerås FK1,01
4Ville Rennemark2006Hanvikens SK0,96
5Fredrik Sunden2006Västerås FK0,96
6Filip Säterborn2006Hanvikens SK0,91
6Isak Bäck2006Västerås FK0,91
6Liam Haili2006Wedevågs IF0,91
6Melvin Braneby2006Västerås FK0,91
10Felix Persson2007Hanvikens SK0,91
11Ruben Norén2007Västerås FK0,91
12Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK0,86
12Oskar Dahlen2006Västerås FK0,86
14Jack Forsberg2006Västerås FK0,86
15Melvin Dahlen2006Västerås FK0,86
16William Emilsson2006Västerås FK0,81
 Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SKigr
 Johan Lindkvist2006Wedevågs IF
 Anton Karlsson2006Åkersberga SK 

P 9 Längd Final24/1  13:25
       
1Oscar Setthammar2006Västerås FK3,56
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK3,50
3Hugo Aronsson2006Åkersberga SK3,32
4Melvin Dahlen2006Västerås FK3,05
5Liam Haili2006Wedevågs IF3,02
6Oskar Dahlen2006Västerås FK3,00
7Fredrik Sunden2006Västerås FK2,92
8Hugo Granath2006Västerås FK2,90
9Oskar Jansson2006Alunda SK2,76
10Isak Bäck2006Västerås FK2,73
11Leon Hellden2006Åkersberga SK2,72
12Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SK2,49
13Ruben Norén2007Västerås FK2,482,47
14David Dag2006Västerås FK2,482,35
15Viggo Ulfhjelm2006Åkersberga SK2,47
16Jack Forsberg2006Västerås FK2,46
17Ville Rennemark2006Hanvikens SK2,44
18Filip Säterborn2006Hanvikens SK2,37
19Viggo Hermansson2006Västerås FK2,10
20Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK2,09
 Anton Karlsson2006Åkersberga SK-
 Axel Sundquist2006Västerås FK-
 Johan Lindkvist2006Wedevågs IF-
 Nao Jansson2006Råby-Rekarne FIF-
 Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF-

P 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alvin Rydin Sahlin 3,16 3,34 3,37 3,32 3,50 3,48
Anton Karlsson - - -
Axel Sundquist - - -
Benjamin Samuelsson 1,86 2,49 x
David Dag 2,35 2,16 2,48
Filip Säterborn x 2,37 1,66
Fredrik Sunden 2,91 2,88 2,86 x 2,62 2,92
Gabriel Vaalundi x 2,09 1,96
Hugo Aronsson x 2,93 2,90 x 3,10 3,32
Hugo Granath 2,80 2,90 2,86 x 2,89 2,81
Isak Bäck 2,73 2,66 2,60
Jack Forsberg 2,37 2,32 2,46
Johan Lindkvist - - -
Leon Hellden 2,69 2,62 2,72
Liam Haili 2,93 2,80 1,92 2,76 2,96 3,02
Melvin Dahlen 2,90 2,86 2,97 2,97 3,03 3,05
Nao Jansson - - -
Neo Jansson - - -
Oscar Setthammar 3,51 2,73 3,56 3,40 x 3,15
Oskar Dahlen 2,81 2,87 2,92 x 3,00 2,94
Oskar Jansson 2,68 2,76 2,71
Ruben Norén 2,48 2,47 2,43
Viggo Hermansson 1,77 1,74 2,10
Viggo Ulfhjelm 2,47 2,47 2,15
Ville Rennemark 2,35 2,44 2,43

P 9 Kula Final24/1  15:00
       
1Liam Haili2006Wedevågs IF6,21
2Oscar Setthammar2006Västerås FK5,69
3Fredrik Sunden2006Västerås FK5,58
4Gabriel Vaalundi2006Hanvikens SK4,92
5Filip Säterborn2006Hanvikens SK4,89
6Viggo Ulfhjelm2006Åkersberga SK4,68
7William Emilsson2006Västerås FK4,60
8Leon Hellden2006Åkersberga SK4,58
9Ville Rennemark2006Hanvikens SK4,50
10Hugo Aronsson2006Åkersberga SK4,47
11Benjamin Samuelsson2006Hanvikens SK4,18
 Anton Karlsson2006Åkersberga SK-
 Axel Sundquist2006Västerås FK-
 Johan Lindkvist2006Wedevågs IF-
 Nao Jansson2006Råby-Rekarne FIF-
 Neo Jansson2006Råby-Rekarne FIF-

P 9 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anton Karlsson - - - - - -
Axel Sundquist - - - - - -
Benjamin Samuelsson 4,18 3,89 4,00 - - -
Filip Säterborn 3,86 4,80 4,35 4,71 4,58 4,89
Fredrik Sunden 4,89 x 5,19 4,80 5,50 5,58
Gabriel Vaalundi 4,61 4,70 x 4,85 4,62 4,92
Hugo Aronsson 4,47 4,11 4,18 - - -
Johan Lindkvist - - - - - -
Leon Hellden 4,22 4,47 4,58 4,50 4,50 x
Liam Haili 5,87 5,47 5,97 5,89 6,21 5,82
Nao Jansson - - - - - -
Neo Jansson - - - - - -
Oscar Setthammar 4,69 5,08 4,58 5,26 5,02 5,69
Viggo Ulfhjelm 4,48 4,63 x 4,68 4,52 4,47
Ville Rennemark 4,50 x 4,40 - - -
William Emilsson 4,21 4,22 4,60 x 3,71 3,85

P 8 60 m Försök24/1  09:35

Heat 1
       
1Gustav Dahlberg2007Västerås FK11,02q
2Sigvard Einarson2007Wedevågs IF11,50q
3Ivan Nilsson2007Bålsta IK11,61
4Folke Malmén2007Hanvikens SK11,69
5Petter Mohlin2007Bergslagens friidrottsklubb11,84
6Gustav Karlén2007Västerås FK12,05
7Hannes Muhr2007Västerås FK15,12

Heat 2
       
1Joel Lagerkvist2007Västerås FK10,63q
2Tor Vilmar2007Boo IF10,85q
3Gustav Matsson2007Västerås FK11,22q
4Alfred Eriksson2007Hanvikens SK11,67
5Edvin Ek2007Västerås FK12,30
6Nico Stalås Hörnsten2007Åkersberga SK13,00
7Dante Olenfalk2007Hanvikens SK13,46

Heat 3
       
1Felix Hjertström2007Västerås FK11,15q
2Samuel Wiklund2007Västerås FK11,23q
3Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI11,36q
4Elvin Jandert2007Bålsta IK11,48q
5Lukas Sandebring2008Hanvikens SK12,01
6Hampus Jernberg2007Hanvikens SK12,19
7Mikael Nordström2007Falu IK12,77

Heat 4
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI10,64q
2Martin Svensson2007Gefle IF11,04q
3Karl Setthammar2008Västerås FK11,74
4Arvid Roos2007Hanvikens SK12,13
5Emil Karlsson2008Västerås FK12,48
6Christopher Berggren2007Västerås FK13,15
7John Eleblad2008Hanvikens SK14,30

Heat 5
       
1Kevin Sjöström2007IFK Märsta10,87q
2Max Osztovics2008Råby-Rekarne FIF11,23q
3Oscar Johansson2008Hanvikens SK11,30q
4Emil Lindberg2007Västerås FK11,48q
5Felix Persson2007Hanvikens SK11,52q
6Melvin Baunsgaard2007Västerås FK12,26
7Filip Garbell2009Östhammar FI13,42

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Joel Lagerkvist2007Västerås FK10,63q
2Isak Aren2007Eskilstuna FI10,64q
3Tor Vilmar2007Boo IF10,85q
4Kevin Sjöström2007IFK Märsta10,87q
5Gustav Dahlberg2007Västerås FK11,02q
6Martin Svensson2007Gefle IF11,04q
7Felix Hjertström2007Västerås FK11,15q
8Gustav Matsson2007Västerås FK11,22q
9Samuel Wiklund2007Västerås FK11,23q
10Max Osztovics2008Råby-Rekarne FIF11,23q
11Oscar Johansson2008Hanvikens SK11,30q
12Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI11,36q
13Elvin Jandert2007Bålsta IK11,48q
14Emil Lindberg2007Västerås FK11,48q
15Sigvard Einarson2007Wedevågs IF11,50q
16Felix Persson2007Hanvikens SK11,52q
17Ivan Nilsson2007Bålsta IK11,61
18Alfred Eriksson2007Hanvikens SK11,67
19Folke Malmén2007Hanvikens SK11,69
20Karl Setthammar2008Västerås FK11,74
21Petter Mohlin2007Bergslagens friidrottsklubb11,84
22Lukas Sandebring2008Hanvikens SK12,01
23Gustav Karlén2007Västerås FK12,05
24Arvid Roos2007Hanvikens SK12,13
25Hampus Jernberg2007Hanvikens SK12,19
26Melvin Baunsgaard2007Västerås FK12,26
27Edvin Ek2007Västerås FK12,30
28Emil Karlsson2008Västerås FK12,48
29Mikael Nordström2007Falu IK12,77
30Nico Stalås Hörnsten2007Åkersberga SK13,00
31Christopher Berggren2007Västerås FK13,15
32Filip Garbell2009Östhammar FI13,42
33Dante Olenfalk2007Hanvikens SK13,46
34John Eleblad2008Hanvikens SK14,30
35Hannes Muhr2007Västerås FK15,12

P 8 60 m Final24/1  11:10

Heat 1
       
1Max Osztovics2008Råby-Rekarne FIF11,21
2Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI11,40
3Oscar Johansson2008Hanvikens SK11,52
4Emil Lindberg2007Västerås FK11,55
5Elvin Jandert2007Bålsta IK11,62
6Samuel Wiklund2007Västerås FK11,64
7Sigvard Einarson2007Wedevågs IF11,65
8Felix Persson2007Hanvikens SK11,66

Heat 2
       
1Joel Lagerkvist2007Västerås FK10,46
2Isak Aren2007Eskilstuna FI10,53
3Tor Vilmar2007Boo IF10,67
4Kevin Sjöström2007IFK Märsta10,80
5Martin Svensson2007Gefle IF10,85
6Gustav Dahlberg2007Västerås FK11,04
7Gustav Matsson2007Västerås FK11,18
8Felix Hjertström2007Västerås FK11,22

P 8 400 m Heat24/1  16:30

Heat 1
       
1Felix Persson2007Hanvikens SK1,27,96
2Viktor Eriksson2007Upsala IF1,32,13
3Samuel Wiklund2007Västerås FK1,33,60
4Folke Malmén2007Hanvikens SK1,38,08
5Gustav Karlén2007Västerås FK1,41,51
6Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI1,43,19
7Oscar Johansson2008Hanvikens SK1,44,04
8Dante Olenfalk2007Hanvikens SK2,03,10

Heat 2
       
1Martin Svensson2007Gefle IF1,30,20
2Gustav Dahlberg2007Västerås FK1,31,93
3Melvin Baunsgaard2007Västerås FK1,34,15
4Petter Mohlin2007Bergslagens friidrottsklubb1,41,79
5Hampus Jernberg2007Hanvikens SK1,48,36
6Arvid Roos2007Hanvikens SK1,54,97
7Filip Garbell2009Östhammar FI1,57,29
8John Eleblad2008Hanvikens SK2,00,19

Heat 3
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI1,23,73
2Tor Vilmar2007Boo IF1,25,36
3Kevin Sjöström2007IFK Märsta1,25,76
4Sigvard Einarson2007Wedevågs IF1,26,13
5Alfred Eriksson2007Hanvikens SK1,34,13
6Elvin Jandert2007Bålsta IK1,39,06
7Ivan Nilsson2007Bålsta IK1,40,38
 Joel Lagerkvist2007Västerås FKEj start

P 8 400 m Heat - Sammanställning
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI1,23,73
2Tor Vilmar2007Boo IF1,25,36
3Kevin Sjöström2007IFK Märsta1,25,76
4Sigvard Einarson2007Wedevågs IF1,26,13
5Felix Persson2007Hanvikens SK1,27,96
6Martin Svensson2007Gefle IF1,30,20
7Gustav Dahlberg2007Västerås FK1,31,93
8Viktor Eriksson2007Upsala IF1,32,13
9Samuel Wiklund2007Västerås FK1,33,60
10Alfred Eriksson2007Hanvikens SK1,34,13
11Melvin Baunsgaard2007Västerås FK1,34,15
12Folke Malmén2007Hanvikens SK1,38,08
13Elvin Jandert2007Bålsta IK1,39,06
14Ivan Nilsson2007Bålsta IK1,40,38
15Gustav Karlén2007Västerås FK1,41,51
16Petter Mohlin2007Bergslagens friidrottsklubb1,41,79
17Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI1,43,19
18Oscar Johansson2008Hanvikens SK1,44,04
19Hampus Jernberg2007Hanvikens SK1,48,36
20Arvid Roos2007Hanvikens SK1,54,97
21Filip Garbell2009Östhammar FI1,57,29
22John Eleblad2008Hanvikens SK2,00,19
23Dante Olenfalk2007Hanvikens SK2,03,10
 Joel Lagerkvist2007Västerås FKEj start

P 8 Längd Final24/1  11:30
       
1Isak Aren2007Eskilstuna FI3,07
2Kevin Sjöström2007IFK Märsta2,97
3Samuel Wiklund2007Västerås FK2,86
4Sigvard Einarson2007Wedevågs IF2,85
5Oscar Johansson2008Hanvikens SK2,80
6Tor Vilmar2007Boo IF2,76
7Felix Hjertström2007Västerås FK2,75
8Gustav Dahlberg2007Västerås FK2,73
9Victor Lindegren2007Västerås FK2,58
10Elvin Jandert2007Bålsta IK2,54
11Gustav Matsson2007Västerås FK2,49
12Max Osztovics2008Råby-Rekarne FIF2,47
13Edvin Ek2007Västerås FK2,45
14Kasper Lögdahl2008Råby-Rekarne FIF2,422,37
15Melvin Baunsgaard2007Västerås FK2,422,19
16Martin Svensson2007Gefle IF2,41
17Oskar Vesterlund2007IK Norrköping FI2,39
18Folke Malmén2007Hanvikens SK2,38
19Mikael Nordström2007Falu IK2,36
20Ivan Nilsson2007Bålsta IK2,33
21Gustav Karlén2007Västerås FK2,29
22Alfred Eriksson2007Hanvikens SK2,27
23Joel Jansson2008Östhammar FI2,17
24Emil Karlsson2008Västerås FK2,152,13
25Lukas Sandebring2008Hanvikens SK2,151,84
26Robin Svensson2007Gefle IF2,13
27Hampus Jernberg2007Hanvikens SK2,09
28Christopher Berggren2007Västerås FK1,98
29Dante Olenfalk2007Hanvikens SK1,93
30Petter Mohlin2007Bergslagens friidrottsklubb1,88
31John Eleblad2008Hanvikens SK1,82
32Karl Setthammar2008Västerås FK1,74
33Calle Engblom-Danielsson2007Västerås FK1,71
34Arvid Roos2007Hanvikens SK1,70
35Nico Stalås Hörnsten2007Åkersberga SK1,64
36Hannes Muhr2007Västerås FK1,62
37Filip Garbell2009Östhammar FI1,43
 Anton Martinez Molin2008Bålsta IK
 Felix Persson2007Hanvikens SK
 Filip Bergkvist2007Bergslagens friidrottsklubb
 Hugo Klingsmo2007IK Stål

P 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alfred Eriksson 2,27 2,22 2,15
Anton Martinez Molin
Arvid Roos 1,65 1,56 1,70
Calle Engblom-Danielsson 1,57 1,64 1,71
Christopher Berggren 1,98 1,92 x
Dante Olenfalk 1,93 1,86 1,66
Edvin Ek 2,44 2,32 2,45
Elvin Jandert 2,44 2,46 2,54
Emil Karlsson 2,13 2,15 2,09
Felix Hjertström 2,61 2,75 2,74 2,59 2,69 2,64
Felix Persson
Filip Bergkvist
Filip Garbell 1,36 1,43 1,30
Folke Malmén 2,20 2,38 2,31
Gustav Dahlberg 2,66 2,65 2,55 2,73 2,49 2,69
Gustav Karlén 2,20 2,18 2,29
Gustav Matsson 2,49 2,45 2,04
Hampus Jernberg 1,57 2,09 1,79
Hannes Muhr 1,40 1,52 1,62
Hugo Klingsmo
Isak Aren 2,83 3,02 3,07 2,85 2,96 3,07
Ivan Nilsson 2,31 2,25 2,33
Joel Jansson 2,17 x 2,08
John Eleblad 1,24 1,82 1,58
Karl Setthammar 1,72 1,53 1,74
Kasper Lögdahl 2,42 2,26 2,37
Kevin Sjöström 2,69 2,87 x 2,97 2,79 2,86
Lukas Sandebring 2,15 1,75 1,84
Martin Svensson 2,30 2,41 1,99
Max Osztovics 1,85 2,18 2,47
Melvin Baunsgaard 2,11 2,42 2,19
Mikael Nordström 2,22 2,29 2,36
Nico Stalås Hörnsten 1,60 1,50 1,64
Oscar Johansson 2,80 2,38 2,49 2,64 2,52 2,38
Oskar Vesterlund 2,29 2,20 2,39
Petter Mohlin 1,88 1,51 1,65
Robin Svensson 2,03 2,13 1,90
Samuel Wiklund 2,57 2,50 2,86 2,60 2,56 2,56
Sigvard Einarson 2,75 2,66 2,73 2,70 2,85 2,81
Tor Vilmar 2,73 2,68 2,68 2,76 2,75 2,71
Victor Lindegren 2,48 2,58 2,10

KS 60 m Försök25/1  10:40

Heat 1
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK7,99q
2Moa Seger1999Glanshammar IF8,00q
3Agnes Gille1997Gefle IF8,15q
4Camilla Söderlund1997Västerås FK8,48q
5Paulina Toresäter1997Upsala IF8,57q

Heat 2
       
1Matilda From1996Västerås FK7,96q
2Klara Helander1995Upsala IF8,07q
3Primrose Ulegård1976Västerås FK8,50q
4Ulrika Matsson1976Västerås FK9,40
5Anna Wilhelmsson1997Västerås FK9,69
 Amanda Sundstedt1997Västerås FKEj start

KS 60 m Försök - Sammanställning
       
1Matilda From1996Västerås FK7,96q
2Emma Stenlöf1996Västerås FK7,99q
3Moa Seger1999Glanshammar IF8,00q
4Klara Helander1995Upsala IF8,07q
5Agnes Gille1997Gefle IF8,15q
6Camilla Söderlund1997Västerås FK8,48q
7Primrose Ulegård1976Västerås FK8,50q
8Paulina Toresäter1997Upsala IF8,57q
9Ulrika Matsson1976Västerås FK9,40
10Anna Wilhelmsson1997Västerås FK9,69
 Amanda Sundstedt1997Västerås FKEj start

KS 60 m Final25/1  12:40
       
1Matilda From1996Västerås FK7,981
2Emma Stenlöf1996Västerås FK7,982
3Moa Seger1999Glanshammar IF8,01
4Klara Helander1995Upsala IF8,11
5Agnes Gille1997Gefle IF8,16
6Camilla Söderlund1997Västerås FK8,506
7Primrose Ulegård1976Västerås FK8,507
8Paulina Toresäter1997Upsala IF8,76

KS 200 m Final25/1  15:05

Heat 1
       
1Filippa Carlsson1999Råby-Rekarne FIF27,91
2Frida Lindholm1997Bålsta IK28,50
3Ulrika Matsson1976Västerås FK32,11

Heat 2
       
1Emilia Mancuso1998Västerås FK28,05
2Josefin Möller1999Gefle IF28,62
3Camilla Söderlund1997Västerås FK30,42

Heat 3
       
1Klara Helander1995Upsala IF25,76
2Moa Seger1999Glanshammar IF25,96
3Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK26,13
4Hanna Aabakken1998Västerås FK27,45

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Klara Helander1995Upsala IF25,76
2Moa Seger1999Glanshammar IF25,96
3Ewa Marcinkiewicz1993Västerås FK26,13
4Hanna Aabakken1998Västerås FK27,45
5Filippa Carlsson1999Råby-Rekarne FIF27,91
6Emilia Mancuso1998Västerås FK28,05
7Frida Lindholm1997Bålsta IK28,50
8Josefin Möller1999Gefle IF28,62
9Camilla Söderlund1997Västerås FK30,42
10Ulrika Matsson1976Västerås FK32,11

KS 400 m Final25/1  16:40
       
1Caroline Kihlblom1994Turebergs FK58,15

KS 800 m Final25/1  14:15
       
1Moa Rothman1996Västerås FK2,19,28
2Jenni Ehn Gårdhage1978Västerås FK2,27,31
3Marie Cederberg1964Västerås FK2,34,17
4Hannah Helin1999IF Åland2,37,47
5Agnes Jansson1998IK Westmannia2,46,56

KS Höjd Final25/1  13:00
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK1,70
2Johanna Hellgren1992Bålsta IK1,67
3Amanda Engman1997Upsala IF1,61
 Andrea Nybäck1990IF Göta Karlstad 

KS Längd Final25/1  11:40
       
1Malin Marmbrandt1985Västerås FK5.91
2Klara Helander1995Upsala IF5.36
3Andrea Nybäck1990IF Göta Karlstad5.33
4Tina Runesson1991Västerås FK5.28
5Joline Jansson1996Östhammar FI5.00
6Paulina Toresäter1997Upsala IF4.91
7Veronika Nordin1997Gefle IF4.90
8Primrose Ulegård1976Västerås FK4.48
9Ulrika Matsson1976Västerås FK4.01
 Emma Stenlöf1996Västerås FK-
 Sandra Törnros1995Gefle IF-

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Andrea Nybäck x 5,24 5.05 x 5.33 x
Emma Stenlöf - - -
Joline Jansson 4.82 5.00 5.00 3.40 3.35 4.75
Klara Helander 5.24 5.36 x 5.17 5.25 5.31
Malin Marmbrandt x 5.88 x 5.73 x 5.91
Paulina Toresäter x x 4.91 x 4.89
Primrose Ulegård 4.48 4.22 x 4.41 x 4.22
Sandra Törnros - - -
Tina Runesson 3.99 5.28 5.26 3.89 5.28 5.24
Ulrika Matsson 3.69 4.01 3.81 - - -
Veronika Nordin 4.36 4.84 4.90 4.65 4.84 4.61

KS Tresteg Final25/1  15:30
       
1Matilde Andersson1996Upsala IF11,64
2Elsa Herlitz1997Upsala IF11,22
3Anna Holmin1995Upsala IF11,20
4Sara Ezra1996Upsala IF10,63
5Veronika Nordin1997Gefle IF9,97
6Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF9,93

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Anna Holmin 11,20 11,07 11,11 x 11,08 11,18
Elsa Herlitz 10,59 x x 10,77 11,22 x
Hedvig Engström Kindmark 9,93 9,67 x 9,77 x x
Matilde Andersson x 11,64 x x 10,59 11,40
Sara Ezra x 10,55 10,63 10,51 10,50 x
Veronika Nordin 9,86 9,97 9,81 9,87 9,76 9,66

KS Kula Final25/1  10:00
       
1Emma Stenlöf1996Västerås FK12.92
2Jennie Söderholm1993Västerås FK12.81

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Emma Stenlöf 11.53 11.54 12.92 x 12.57 11.78
Jennie Söderholm 12.81 x 12.65 12.41 12.37 x

F 19 400 m Final25/1  16:40
       
1Sharon Lopez1997Västerås FK61,17
2Frida Lindholm1997Bålsta IK67,44

F 19 1 500 m Final25/1  13:25
       
1Ida Tryggveson1997Bålsta IK5,03,84

F 19 Kula Final25/1  10:00
       
1Jessica Willman1997Västerås FK9.13

F 19 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Jessica Willman 9,02 9.13 8.96 8.79 8.68 8.78

F 17 60 m Final25/1  10:20
       
1Wilma Åkerman1999Gefle IF8,40
2Levina Ahlgren1998Upsala IF8,45
3Maja Swang1998Gefle IF8,48
4Hanna Aabakken1998Västerås FK8,52
5Julia Wihlborg1998Ärla IF8,63
6Felicia Engberg1998Leksands FIK8,66
7Emilia Mancuso1998Västerås FK8,67
8Linnéa Wolwan1998Upsala IF9,08

F 17 400 m Final25/1  16:35
       
1Linda Skoglund1998Gefle IF66,87
2Linnéa Wolwan1998Upsala IF69,44

F 17 1 500 m Final25/1  13:25
       
1Ebba Edqvist1998Vallentuna FK5,21,17
2Emma Jansson1998IK Westmannia5,55,67

F 17 Höjd Final25/1  13:00
       
1Linnea Anonsen1998Gefle IF1,51
2Maria Lindeberg1998Upsala IF1,46

F 17 Stav Final25/1  12:55
       
1Louise Kvarforth1998Västerås FK2,43

F 17 Längd Final25/1  15:10
       
1Maria Lindeberg1998Upsala IF5.06
2Linnea Anonsen1998Gefle IF4.95
3Levina Ahlgren1998Upsala IF4.92
4Nora Jansson1998Upsala IF4.67
 Linnéa Wolwan1998Upsala IF-

F 17 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Levina Ahlgren 4.55 4.92 4.92 4.87 4.84 4.89
Linnea Anonsen 4.73 4.95 4.77 4.50 x x
Linnéa Wolwan - - - - - -
Maria Lindeberg 4.96 4.91 4.97 x 5.06 x
Nora Jansson 4.52 4.54 4.57 4.66 4.57 4.67

F 17 Tresteg Final25/1  15:30
       
1Felicia Engberg1998Leksands FIK10,03
2Sandra Höglund1998Högbo GIF9,68
3Sara Svenda1999Upsala IF8,97

F 17 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Felicia Engberg 9,83 9,77 10,03 x 9,90 9,85
Sandra Höglund x 9,68 9,51 9,61 9,57 x
Sara Svenda 8,97 8,71 8,64 8,58 8,61 x

F 17 Kula Final25/1  10:00
       
1Nina Björkman1998Västerås FK12.93
2Maja Gustavsson1998Västerås FK10.83
3Rebecca Edberg1998IK Westmannia10.29
4Maria Lindeberg1998Upsala IF9.55
5Josefine Larsson1998Glanshammar IF8.56

F 17 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Josefine Larsson 8.56 8.07 8.05 x x 7.73
Maja Gustavsson 10.52 10.25 10.83 10.21 10.72 10.29
Maria Lindeberg 9.32 8.92 9.55 8.36 9.12 8.63
Rebecca Edberg 9.70 10.29 10.09 9.89 x x
Nina Björkman 12.21 x 12.26 12.06 12.93 12.37

F 16 60 m Final25/1  12:00
       
1Carolina Söderbom1999Ärla IF7,99
2Mathilda Jerpdal1999Vallentuna FK8,67
3Josefin Möller1999Gefle IF8,71
 Filippa Carlsson1999Råby-Rekarne FIFDisk

F 16 400 m Final25/1  16:25
       
1Carolina Söderbom1999Ärla IF58,36
2Agnes Johansson1999Högbo GIF64,15
3Hannah Helin1999IF Åland66,52
4Ebba Carlstedt1999Vallentuna FK70,53

F 16 1 500 m Final25/1  13:25
       
1Tilda Lundström1999Eskilstuna FI5,29,70

F 16 Höjd Final25/1  10:10
       
1Hanna Hentschel1999Huddinge AIS1,51
2Frida Olander1999Bergslagens friidrottsklubb1,31

F 16 Längd Final25/1  15:10
       
1Josefin Möller1999Gefle IF4.43
2Frida Olander1999Bergslagens friidrottsklubb4.07
 Ella Moberg1999Västerås FK-

F 16 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Ella Moberg - - - - - -
Frida Olander 4.07 4.04 4.00 x x 4.06
Josefin Möller - x x - 4.43 x

F 15 60 m Final25/1  11:00
       
1Matilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF8,46
2Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,55
3Ylwa Haglund2000Falu IK8,66
4Tilda Tryggveson2000Bålsta IK8,83
5Elin Haglund2000Falu IK9,41
6Sara Persson2000IFK Gnesta9,59
 Malin Eirefors2000Västerås FKEj start
 Maya Persson2000Västerås FKEj start

F 15 200 m Final25/1  14:40

Heat 1
       
1Malin Eirefors2000Västerås FK27,84
2Tilda Tryggveson2000Bålsta IK30,36
3Linnea Wiklund2000Västerås FK33,13

Heat 2
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF28,25
2Ylwa Haglund2000Falu IK28,40
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK28,52

F 15 200 m Final - Sammanställning
       
1Malin Eirefors2000Västerås FK27,84
2Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF28,25
3Ylwa Haglund2000Falu IK28,40
4Sofia Sundstedt2000Västerås FK28,52
5Tilda Tryggveson2000Bålsta IK30,36
6Linnea Wiklund2000Västerås FK33,13

F 15 60 mh Final25/1  10:00
       
1Matilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF9,45
2Alva Wolwan2001Upsala IF9,67
3Anna Götberg2001Västerås FK9,88
4Malin Eirefors2000Västerås FK9,93
5Ylwa Haglund2000Falu IK10,13
6Tilda Tryggveson2000Bålsta IK12,17
7Elin Haglund2000Falu IK14,93

F 15 Höjd Final25/1  10:10
       
1Maya Persson2000Västerås FK1,64
2Amalia Modh2000Eskilstuna FI1,46
 Johanna Ringstam2000Gefle IF 
 Malin Eirefors2000Västerås FK 

F 15 Stav Final25/1  12:55
       
1Elin Haglund2000Falu IK2,43
2Malin Eirefors2000Västerås FK2,18

F 15 Längd Final25/1  12:55
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF5.14
2Matilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF4.79
3Ylwa Haglund2000Falu IK4.68
4Sofia Sundstedt2000Västerås FK4.60
5Kajsa Jansson2000IK Westmannia4.29
6Tilda Tryggveson2000Bålsta IK4.22
7Emilia Björklund2000Bålsta IK4.12
 Johanna Ringstam2000Gefle IF-

F 15 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Emilia Björklund 3.99 4.12 4.04 x 2.75 x
Johanna Ringstam - - - - - -
Kajsa Jansson 3.99 4.25 4.29 4.22 4.18 4.27
Lisa Weyhenmeyer 5.03 - 5.14 - - x
Matilda Ekholm x 4.79 4.77 4.64 4.57 -
Sofia Sundstedt 4.13 4.27 x 4.60 x x
Tilda Tryggveson x 4.22 4.18 x 4.15 x
Ylwa Haglund 4.35 4.32 4.68 4.53 4.50 x

F 15 Tresteg Final25/1  15:30
       
1Lisa Weyhenmeyer2000Upsala IF11,01
2Julia Peric2000Västerås FK9,26
3Sofia Sundstedt2000Västerås FK8,96
 Maya Persson2000Västerås FK-

F 15 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Lisa Weyhenmeyer 10,91 10,92 11,01 10,85 10,82 10,94
Maya Persson - - - - - -
Sofia Sundstedt x x x x 8,96 x
Julia Peric x x x 9,26 9,24 x

F 15 Kula Final25/1  15:00
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AIF12,26
2Kajsa Jansson2000IK Westmannia9,97
3Linnea Wiklund2000Västerås FK9,34
4Malin Eirefors2000Västerås FK8,87
5Elin Haglund2000Falu IK7,43
6Sara Persson2000IFK Gnesta6,36

F 15 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Elin Haglund 6,06 6,45 7,43 6,68 7,12 7,28
Julia Axtelius 11,42 11,65 x 11,85 11,67 12,26
Kajsa Jansson 9,69 9,94 x 9,74 9,97 x
Linnea Wiklund 9,33 9,34 x x 9,09 9,26
Malin Eirefors x 8,87 8,75 8,79 8,52 8,06
Sara Persson 5,59 5,70 6,36 6,29 5,67 5,87

F 14 60 m Försök25/1  11:20

Heat 1
       
1Astrid Eggesjö2001Västerås FK8,56q
2Elin Antonsson2001Västerås FK8,62q
3Minna Seger2001Glanshammar IF8,83
4Caroline Larsson2001Vallentuna FK8,95
5Alice Frödin2001Västerås FK9,09
6Linnea Westerberg2001Bålsta IK9,44

Heat 2
       
1Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,52q
2Melina Mancuso2001Västerås FK8,56q
3Alva Wolwan2001Upsala IF8,65q
4Hanna Wallin2001IF Skade9,07
5Johanna Möller2001Gefle IF9,15
6Emma Danarp2001Västerås FK9,30
7Sara Manai2001IF Triangeln Friidrott9,60

Heat 3
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK8,39q
2Hilda Lindberg2001Västerås FK8,46q
3Emelina Cindric2001IF Skade8,77q
4Elsa Sild Löhman2001Upsala IF8,90
5Angelica Larsson2001Västerås FK8,99
6Johanna Skoglund2001Västerås FK9,46
7Smilla Stenberg2001Åkersberga SK9,70

F 14 60 m Försök - Sammanställning
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK8,39q
2Hilda Lindberg2001Västerås FK8,46q
3Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,52q
4Astrid Eggesjö2001Västerås FK8,56q
5Melina Mancuso2001Västerås FK8,56q
6Elin Antonsson2001Västerås FK8,62q
7Alva Wolwan2001Upsala IF8,65q
8Emelina Cindric2001IF Skade8,77q
9Minna Seger2001Glanshammar IF8,83
10Elsa Sild Löhman2001Upsala IF8,90
11Caroline Larsson2001Vallentuna FK8,95
12Angelica Larsson2001Västerås FK8,99
13Hanna Wallin2001IF Skade9,07
14Alice Frödin2001Västerås FK9,09
15Johanna Möller2001Gefle IF9,15
16Emma Danarp2001Västerås FK9,30
17Linnea Westerberg2001Bålsta IK9,44
18Johanna Skoglund2001Västerås FK9,46
19Sara Manai2001IF Triangeln Friidrott9,60
20Smilla Stenberg2001Åkersberga SK9,70

F 14 60 m Final25/1  12:15
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK8,37
2Hilda Lindberg2001Västerås FK8,46
3Melina Mancuso2001Västerås FK8,56
4Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,574
5Elin Antonsson2001Västerås FK8,575
6Astrid Eggesjö2001Västerås FK8,706
7Alva Wolwan2001Upsala IF8,707
8Emelina Cindric2001IF Skade8,96

F 14 200 m Final25/1  14:31

Heat 1
       
1Emma Danarp2001Västerås FK31,18
2Smilla Stenberg2001Åkersberga SK33,40
 Sara Manai2001IF Triangeln FriidrottDisk

Heat 2
       
1Emelina Cindric2001IF Skade29,20
2Angelica Larsson2001Västerås FK29,27
3Linnea Westerberg2001Bålsta IK31,33
4Emma Eriksson2001Upsala IF32,33

Heat 3
       
1Alva Wolwan2001Upsala IF28,68
2Elsa Sild Löhman2001Upsala IF30,05
3Alice Frödin2001Västerås FK30,40
4Johanna Möller2001Gefle IF31,72

Heat 4
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK27,05
2Melina Mancuso2001Västerås FK27,39
3Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott27,71
4Elin Antonsson2001Västerås FK28,19

F 14 200 m Final - Sammanställning
       
1Hilda Lindberg2001Västerås FK27,05
2Melina Mancuso2001Västerås FK27,39
3Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott27,71
4Elin Antonsson2001Västerås FK28,19
5Alva Wolwan2001Upsala IF28,68
6Emelina Cindric2001IF Skade29,20
7Angelica Larsson2001Västerås FK29,27
8Elsa Sild Löhman2001Upsala IF30,05
9Alice Frödin2001Västerås FK30,40
10Emma Danarp2001Västerås FK31,18
11Linnea Westerberg2001Bålsta IK31,33
12Johanna Möller2001Gefle IF31,72
13Emma Eriksson2001Upsala IF32,33
14Smilla Stenberg2001Åkersberga SK33,40
 Sara Manai2001IF Triangeln FriidrottDisk

F 14 1 000 m Final25/1  13:40
       
1Elsa Wallenius2001Västerås FK3,10,72
2Wilma Larsson2001Eskilstuna FI3,18,93
3Minna Seger2001Glanshammar IF3,21,09
4Emma Eriksson2001Upsala IF3,30,60
5Emma Danarp2001Västerås FK3,30,94
6Julia Rehlin2001Vallentuna FK3,34,63
7Sofia Hasselgren2001Åkersberga SK3,35,45

F 14 Höjd Final25/1  14:25
       
1Elsa Sild Löhman2001Upsala IF1,45
2Astrid Eggesjö2001Västerås FK1,45
3Hannah Stenbeck2001Åkersberga SK1,45
4Caroline Larsson2001Vallentuna FK1,39
4Hanna Wallin2001IF Skade1,39
6Alva Wolwan2001Upsala IF1,39
7Melinda Envall2001Åkersberga SK1,36
8Jennifer Andersson2001Västerås FK1,26

F 14 Längd Final25/1  10:00
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK5.02
2Elin Antonsson2001Västerås FK4.77
3Astrid Eggesjö2001Västerås FK4.72
4Emelina Cindric2001IF Skade4.34
5Anna Götberg2001Västerås FK4.27
6Hanna Wallin2001IF Skade4.23
7Elsa Sild Löhman2001Upsala IF4.19
8Angelica Larsson2001Västerås FK4.14
9Julia Rehlin2001Vallentuna FK3.92
10Alice Frödin2001Västerås FK4.06
11Johanna Skoglund2001Västerås FK3.88
 Melina Mancuso2001Västerås FK-

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alice Frödin 3.90 3.95 4.06 - - -
Angelica Larsson 4.05 x 4.13 4.11 x 4.14
Anna Götberg 4.07 4.27 4.05 3.26 4.25 4.26
Astrid Eggesjö 2.98 4.69 4.71 4.53 4.72 x
Elin Antonsson 4.12 x 4.61 4.77 4.67 4.50
Elsa Sild Löhman 4.19 4.08 3.95 3.96 4.01 x
Johanna Skoglund 3.61 3.88 3.64 - -
Julia Rehlin 3.92 3.92 x - - -
Lovisa Ulegård 4.78 5.02 x 4.42 x x
Melina Mancuso - - - - - -
Emelina Cindric 4.23 4.34 x 4,13 x 4.11
Hanna Wallin 3.90 4.23 x 4.13 x

F 14 Tresteg Final25/1  13:05
       
1Lovisa Ulegård2001Västerås FK10,29
2Hannah Stenbeck2001Åkersberga SK9,96
3Alva Wolwan2001Upsala IF9,43
4Johanna Möller2001Gefle IF8,88
5Sofia Hasselgren2001Åkersberga SK8,83

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Alva Wolwan 9,24 x x 9,31 x 9,43
Hannah Stenbeck 9,93 9,59 9,44 9,95 9,68 9,96
Johanna Möller 8,83 8,81 8,79 x 8,71 8,88
Lovisa Ulegård x 10,29 9,87 10,09 x -
Sofia Hasselgren 8,83 x 8,54 x 8,56 x

F 14 Kula Final25/1  15:50
       
1Anna Götberg2001Västerås FK9,56
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott9,35
3Isabella Andersson2001Vallentuna FK8,54
4Jennifer Andersson2001Västerås FK8,52
5Elsa Sild Löhman2001Upsala IF8,31
6Moa Jansson2001KFUM Örebro7,47
7Smilla Stenberg2001Åkersberga SK7,15
8Linnea Westerberg2001Bålsta IK6,73

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Anna Götberg 9,21 9,03 9,22 9,32 9,56 x
Elsa Sild Löhman 6,68 8,31 7,61 7,95 7,28 7,70
Isabella Andersson 8,41 x 7,61 8,47 8,54 8,19
Jennifer Andersson 8,04 8,52 x x x x
Linnea Westerberg 6,67 x 6,51 x 6,73 x
Moa Jansson 7,42 7,42 x x 7,25 7,47
Sarah Karlsson 8,90 9,35 8,15 8,42 8,36 x
Smilla Stenberg x 7,15 7,13 6,93 6,68 x

F 13 60 m Försök24/1  12:00

Heat 1
       
1Ida Pettersson2002KFUM Örebro8,90q
2Ebba Lindblom2002Alunda SK9,07q
3Johanna Mickels2002Ärla IF9,33
4Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK9,38
5Lisa Brundin2002Hammarby IF9,45
6Johanna Wihlborg2002Gillberga Lista IF9,55
7Hanna Knutsson2002Glanshammar IF9,76
8Liv Oscarsson2002Hammarby IF10,15

Heat 2
       
1Åsa Trosell2002Hammarby IF8,94q
2Liv Andersson2002Rånäs 4H8,98q
3Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF9,17q
4Frida Östlund2002IK Westmannia9,64
5Maj Yngvesson2002Västerås FK9,68
6Sofie Fransson2002KFUM Örebro10,05
7Malva Sondér2002Bålsta IK10,95

Heat 3
       
1Julia Jansson2002Hammarby IF9,18q
2Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF9,22q
3Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,32q
4Maja Åkerblom2002Västerås FK9,71
5Alva Loving2002Vallentuna FK9,99
6Saga Örman2002Hammarby IF10,25
7Amanda Okarinen2002IK Westmannia10,76

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Ida Pettersson2002KFUM Örebro8,90q
2Åsa Trosell2002Hammarby IF8,94q
3Liv Andersson2002Rånäs 4H8,98q
4Ebba Lindblom2002Alunda SK9,07q
5Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF9,17q
6Julia Jansson2002Hammarby IF9,18q
7Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF9,22q
8Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,32q
9Johanna Mickels2002Ärla IF9,33
10Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK9,38
11Lisa Brundin2002Hammarby IF9,45
12Johanna Wihlborg2002Gillberga Lista IF9,55
13Frida Östlund2002IK Westmannia9,64
14Maj Yngvesson2002Västerås FK9,68
15Maja Åkerblom2002Västerås FK9,71
16Hanna Knutsson2002Glanshammar IF9,76
17Alva Loving2002Vallentuna FK9,99
18Sofie Fransson2002KFUM Örebro10,05
19Liv Oscarsson2002Hammarby IF10,15
20Saga Örman2002Hammarby IF10,25
21Amanda Okarinen2002IK Westmannia10,76
22Malva Sondér2002Bålsta IK10,95

F 13 60 m Final24/1  15:50
       
1Åsa Trosell2002Hammarby IF8,90
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro8,92
3Liv Andersson2002Rånäs 4H9,00
4Julia Jansson2002Hammarby IF9,09
5Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF9,14
6Matilda Eklind2002KFUM Örebro9,22
7Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF9,33
8Ebba Lindblom2002Alunda SK9,61

F 13 800 m Heat24/1  17:35
       
1Tyra Landin2002Västerås FK2,33,41
2Johanna Mickels2002Ärla IF2,33,50
3Emilia Filling2002Västerås FK2,58,24

F 13 60 mh Försök24/1  09:00

Heat 1
       
1Clara Bernhult2002KFUM Örebro10,56q
2Liv Andersson2002Rånäs 4H11,31q
3Julia Jansson2002Hammarby IF11,57q
4Saga Örman2002Hammarby IF13,34
5Liv Oscarsson2002Hammarby IF14,01
6Malva Sondér2002Bålsta IK14,69

Heat 2
       
1Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF11,00q
2Ebba Lindblom2002Alunda SK11,15q
3Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF12,12q
4Åsa Trosell2002Hammarby IF12,79q
5Sofie Fransson2002KFUM Örebro13,15q
6Tilda Krüsell Berg2002Hammarby IF13,52

F 13 60 mh Final24/1  14:40
       
1Clara Bernhult2002KFUM Örebro10,38
2Liv Andersson2002Rånäs 4H10,85
3Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF11,24
4Julia Jansson2002Hammarby IF11,37
5Ebba Lindblom2002Alunda SK11,71
6Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF12,24
7Åsa Trosell2002Hammarby IF12,66
8Sofie Fransson2002KFUM Örebro13,00

F 13 Höjd Final24/1  13:40
       
1Julia Jansson2002Hammarby IF1,43
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro1,37
3Åsa Trosell2002Hammarby IF1,34
4Ebba Lindblom2002Alunda SK1,34
5Ellen Loving2002Vallentuna FK1,31
6Elvira Forsberg2002Glanshammar IF1,26
7Alva Loving2002Vallentuna FK1,16
 Tilda Krüsell Berg2002Hammarby IFigr
 Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF

F 13 Längd Final24/1  10:30
       
1Julia Jansson2002Hammarby IF4,53
2Ida Pettersson2002KFUM Örebro4,43
3Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF4,39
4Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF4,34
5Ebba Lindblom2002Alunda SK4,32
6Clara Bernhult2002KFUM Örebro4,29
7Johanna Mickels2002Ärla IF4,25
8Liv Andersson2002Rånäs 4H4,21
9Matilda Eklind2002KFUM Örebro3,97
10Åsa Trosell2002Hammarby IF3,95
11Hanna Jagestrand2002Vallentuna FK3,93
12Maja Åkerblom2002Västerås FK3,92
13Lisa Brundin2002Hammarby IF3,87
14Elvira Forsberg2002Glanshammar IF3,86
15Alva Loving2002Vallentuna FK3,843,82
16Frida Östlund2002IK Westmannia3,843,30
17Johanna Wihlborg2002Gillberga Lista IF3,81
18Ellen Loving2002Vallentuna FK3,73
19Sofie Fransson2002KFUM Örebro3,54
20Alexandra Nilsson2002Götlunda IF3,52
21Maj Yngvesson2002Västerås FK3,42
22Tilda Krüsell Berg2002Hammarby IF3,38
23Maja Nilsson2002KFUM Örebro3,353,24
24Liv Oscarsson2002Hammarby IF3,353,12
25Saga Örman2002Hammarby IF3,343,32
26Fanny Bergman2002Hammarby IF3,343,02
27Amanda Okarinen2002IK Westmannia2,96
28Malva Sondér2002Bålsta IK2,84
 Freja Ravne2002SLK Oxelösund-

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Nilsson 3,50 3,45 3,52
Alva Loving 3,74 3,82 3,84
Amanda Okarinen 2,90 2,76 2,96
Clara Bernhult 4,01 4,06 4,04 4,22 4,29 4,05
Ebba Lindblom 4,15 4,14 4,21 4,05 4,32 4,30
Ellen Loving 3,73 3,68 3,41
Elvira Forsberg 3,77 x 3,86
Fanny Bergman 3,34 3,02 -
Freja Ravne - - -
Frida Östlund 3,30 3,84 2,78
Hanna Jagestrand 3,93 3,85 3,66
Ida Pettersson 4,32 4,36 4,22 4,31 4,43 4,23
Johanna Mickels 4,10 4,09 4,06 4,25 4,23 4,22
Julia Jansson 4,48 4,43 4,53 4,24 4,37 4,41
Lisa Brundin 3,87 3,64 3,78
Liv Andersson 4,06 4,16 4,19 4,21 4,21 x
Liv Oscarsson 3,12 3,11 3,35
Maj Yngvesson 3,35 3,29 3,42
Maja Nilsson x 3,35 3,24
Maja Åkerblom 3,92 3,67 3,72
Malva Sondér 2,84 2,60 x
Matilda Eklind 3,97 3,94 3,92
Saga Örman 3,32 3,32 3,34
Sofia Bertilsson 4,20 4,19 4,15 4,25 4,39 4,22
Sofie Fransson 3,54 3,40 3,39
Tilda Krüsell Berg 3,38 3,23 3,22
Åsa Trosell 3,89 3,95 3,88
Johanna Wihlborg 3,81 3,56 3,66
Julia Pettersson 3,87 3,83 4,08 4,23 4,12 4,34

F 13 Kula Final24/1  12:35
       
1Julia Jansson2002Hammarby IF10,07
2Elvira Forsberg2002Glanshammar IF9,56
3Tyra Landin2002Västerås FK9,01
4Alexandra Nilsson2002Götlunda IF8,69
5Maj Yngvesson2002Västerås FK8,17
6Julia Pettersson2002Gillberga Lista IF7,98
7Åsa Trosell2002Hammarby IF7,86
8Ebba Lindblom2002Alunda SK7,72
9Maja Åkerblom2002Västerås FK7,41
10Maja Nilsson2002KFUM Örebro7,18
11Johanna Wihlborg2002Gillberga Lista IF7,15
12Matilda Eklind2002KFUM Örebro7,14
13Frida Östlund2002IK Westmannia7,13
14Sofia Bertilsson2002Gillberga Lista IF7,02
15Lisa Brundin2002Hammarby IF6,55
16Fanny Bergman2002Hammarby IF6,53
17Hanna Knutsson2002Glanshammar IF5,57
18Liv Oscarsson2002Hammarby IF5,35
19Tilda Krüsell Berg2002Hammarby IF5,30
20Amanda Okarinen2002IK Westmannia5,11
 Wera Molin2002Glanshammar IF-

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Alexandra Nilsson 8,21 7,78 7,38 7,41 8,25 8,69
Amanda Okarinen 4,79 4,77 5,11 - - -
Ebba Lindblom 7,72 7,20 7,68 7,23 7,23 7,68
Elvira Forsberg 8,83 8,71 9,56 8,84 x 8,45
Fanny Bergman 6,53 5,89 5,31 - - -
Frida Östlund 6,62 6,78 7,13 - - -
Hanna Knutsson 5,43 5,45 5,57 - - -
Julia Jansson 9,92 8,58 8,52 10,07 8,48 8,48
Lisa Brundin 5,93 6,55 6,26 - - -
Liv Oscarsson 5,35 5,28 5,24 - - -
Maj Yngvesson 7,32 7,11 7,79 7,73 8,00 8,17
Maja Nilsson 7,18 6,79 7,17 - - -
Maja Åkerblom 6,60 7,41 6,15 - - -
Matilda Eklind x 6,59 7,14 - - -
Sofia Bertilsson 6,91 6,80 7,02 - - -
Tilda Krüsell Berg 5,30 5,17 4,71 - - -
Tyra Landin 7,26 7,66 7,84 8,04 9,01 x
Wera Molin - - - - - -
Åsa Trosell 7,63 7,86 x 7,27 7,67 6,93
Johanna Wihlborg 5,52 7,15 6,33 - - -
Julia Pettersson 7,58 7,79 6,93 7,45 7,84 7,98

F 12 60 m Försök24/1  13:40

Heat 1
       
1Henrietta Kindmark2003Upsala IF8,80q
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI8,90q
3Annie Norström2003Alunda SK9,69
4Johanna Eirefors2003Västerås FK9,84
5Julia Karlsson2003Hammarby IF9,94
6Albertina Brandt2003Hammarby IF10,19
7Ellen Westberg2003Västerås FK10,22

Heat 2
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro8,57q
2Moa Holm2003Västerås FK9,52q
3Linn Harryson2003Hammarby IF9,70
4Isabella Wiklund2003Västerås FK9,99
5Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott10,00
6Ida Hjorth2003Hanvikens SK10,54
7Katja Kristola Wiklund2003Hammarby IF10,99

Heat 3
       
1Fiona Eriksson2003Västerås FK9,08q
2Anna-Lisa Deltin2003Hammarby IF9,17q
3Emma Thunberg2003KFUM Örebro9,28q
4Elsa Eriksson2003Upsala IF9,63
5Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK9,77
6Ellen Zelin2003Alunda SK10,14
7Nathalie Björdell2003Hammarby IF11,37

Heat 4
       
1Klara Avebäck2003Hammarby IF9,10q
2Hilda Larheden2003Hammarby IF9,28q
3Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF9,32q
4Tindra Frykholm2003Glanshammar IF9,60q
5Elvira Jonsson2003Västerås FK9,72
6Victoria Wickman2003Alunda SK10,33
7Lina Nordenmark2003Västerås FK10,43

Heat 5
       
1Kathleen Larsson2003Hammarby IF8,73q
2Ida Persson2003Västerås FK9,11q
3Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF9,14q
4Klara Frykholm2003Glanshammar IF9,69
5Noelle Hjortsmark2003Hammarby IF9,97
6Alma Eriksson2003Västerås FK10,05
7Ida Åhlander2003Hanvikens SK10,40

Heat 6
       
1Elsa Jansson2003Upsala IF9,15q
2Olivia Riddle2003Hammarby IF9,53q
3Linn Thorsén2003Västerås FK9,72
4Sara Luul2003Hammarby IF9,79
5Eira Neva Juoni2003IK Westmannia10,61
6Clara Sellebråten2003Hammarby IF11,65

F 12 60 m Final24/1  15:10

Heat 1
       
1Elsa Jansson2003Upsala IF9,10
2Anna-Lisa Deltin2003Hammarby IF9,21
3Tindra Frykholm2003Glanshammar IF9,27
4Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF9,35
5Hilda Larheden2003Hammarby IF9,365
6Emma Thunberg2003KFUM Örebro9,366
7Moa Holm2003Västerås FK9,43
8Olivia Riddle2003Hammarby IF9,67

Heat 2
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro8,59
2Kathleen Larsson2003Hammarby IF8,76
3Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI8,823
3Henrietta Kindmark2003Upsala IF8,823
5Fiona Eriksson2003Västerås FK9,07
6Ida Persson2003Västerås FK9,17
7Klara Avebäck2003Hammarby IF9,26
8Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF9,32

F 12 800 m Heat24/1  17:25

Heat 1
       
1Annie Norström2003Alunda SK2,56,31
2Albertina Brandt2003Hammarby IF3,06,80
3Ida Åhlander2003Hanvikens SK3,12,53
4Ida Hjorth2003Hanvikens SK3,33,06
 Katja Kristola Wiklund2003Hammarby IFBröt

Heat 2
       
1Kathleen Larsson2003Hammarby IF2,46,33
2Elsa Eriksson2003Upsala IF2,47,19
3Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF2,48,24
4Izabella Lukic2003Västerås FK2,54,64
5Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott2,55,67
6Johanna Eirefors2003Västerås FK3,14,82

F 12 800 m Heat - Sammanställning
       
1Kathleen Larsson2003Hammarby IF2,46,33
2Elsa Eriksson2003Upsala IF2,47,19
3Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF2,48,24
4Izabella Lukic2003Västerås FK2,54,64
5Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott2,55,67
6Annie Norström2003Alunda SK2,56,31
7Albertina Brandt2003Hammarby IF3,06,80
8Ida Åhlander2003Hanvikens SK3,12,53
9Johanna Eirefors2003Västerås FK3,14,82
10Ida Hjorth2003Hanvikens SK3,33,06
 Katja Kristola Wiklund2003Hammarby IFBröt

F 12 Höjd Final24/1  09:00
       
1Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK1,50
2Alma Åkerling2003Hofors AIF1,41
3Elsa Jansson2003Upsala IF1,39
4Tindra Frykholm2003Glanshammar IF1,39
5Anna-Lisa Deltin2003Hammarby IF1,32
6Elvira Jonsson2003Västerås FK1,32
7Kathleen Larsson2003Hammarby IF1,26
8Olivia Riddle2003Hammarby IF1,21
9Tea Edelborg2003Västerås FK1,21
10Klara Avebäck2003Hammarby IF1,21
10Linn Harryson2003Hammarby IF1,21
10Moa Holm2003Västerås FK1,21
10Noelle Hjortsmark2003Hammarby IF1,21
14Isabella Wiklund2003Västerås FK1,16
14Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF1,16
16Clara Sellebråten2003Hammarby IF1,16
17Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI1,16
18Ida Åhlander2003Hanvikens SK1,06
19Ida Hjorth2003Hanvikens SK1,01
 Nathalie Björdell2003Hammarby IFigr
 Sara Luul2003Hammarby IFigr
 Alice Lind2003Hanvikens SK
 Alicia Löwhagen2003Hammarby IF
 Alma Eriksson2003Västerås FK
 Fiona Eriksson2003Västerås FK
 Hedda Petersson2003Vallentuna FK
 Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott
 Johanna Eirefors2003Västerås FK 

F 12 Längd Pool24/1  12:10

Pool 1
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro4,55
2Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF4,36
3Elsa Jansson2003Upsala IF4,24
4Henrietta Kindmark2003Upsala IF4,08
5Alma Åkerling2003Hofors AIF4,06
6Elsa Eriksson2003Upsala IF3,82
7Linn Thorsén2003Västerås FK3,81
8Tea Edelborg2003Västerås FK3,71
9Moa Holm2003Västerås FK3,68
10Johanna Eirefors2003Västerås FK3,67
11Alma Eriksson2003Västerås FK3,51
12Isabella Wiklund2003Västerås FK3,48
13Ellen Zelin2003Alunda SK3,46
14Annie Norström2003Alunda SK3,42
15Eira Neva Juoni2003IK Westmannia3,373,31
16Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott3,373,30
17Victoria Wickman2003Alunda SK3,29
18Lina Nordenmark2003Västerås FK3,17
19Ellen Westberg2003Västerås FK2,94
20Ida Busk2003Västerås FK2,73
 Hedda Petersson2003Vallentuna FK
 Izabella Lukic2003Västerås FK
 Liam Haili2006Wedevågs IF

F 12 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Alma Eriksson 3,51 3,42 3,34
Alma Åkerling 3,84 4,06 3,97
Annie Norström 3,42 3,25 3,23
Eira Neva Juoni 3,37 3,21 3,31
Ellen Westberg 2,94 2,92 x
Ellen Zelin 3,46 3,39 3,44
Elsa Eriksson 3,53 3,82 3,73
Elsa Jansson 3,78 4,05 4,17 4,03 3,96 4,24
Hedda Petersson
Henrietta Kindmark 3,85 4,08 3,96
Ida Busk x x 2,73
Isabella Wiklund 3,48 3,41 3,37
Izabella Lukic
Jennifer Axelsson 4,22 4,16 4,22 4,27 4,36 4,31
Johanna Eirefors 3,60 3,63 3,67
Liam Haili
Lina Nordenmark 3,09 x 3,17
Linn Thorsén 3,65 3,46 3,81
Moa Holm 3,68 3,43 3,53
Sanna Pernerdal 4,14 4,37 4,27 4,25 4,55 4,23
Tea Edelborg 3,71 3,66 3,69
Tuva Kjellström 3,37 3,15 3,30
Victoria Wickman 3,26 3,26 3,29

Pool 2
       
1Kathleen Larsson2003Hammarby IF4.49
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI4.45
3Anna-Lisa Deltin2003Hammarby IF4.41
4Klara Frykholm2003Glanshammar IF4.39
5Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF4.09
6Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK4.07
7Tindra Frykholm2003Glanshammar IF4.03
8Sara Luul2003Hammarby IF4.00
9Klara Avebäck2003Hammarby IF3.87
10Albertina Brandt2003Hammarby IF3.52
11Linn Harryson2003Hammarby IF3.36
12Olivia Riddle2003Hammarby IF3.34
13Noelle Hjortsmark2003Hammarby IF3.04
14Julia Karlsson2003Hammarby IF3.032.97
15Ida Åhlander2003Hanvikens SK3.032.84
16Katja Kristola Wiklund2003Hammarby IF2.95
17Ida Hjorth2003Hanvikens SK2.89
18Carolina Nilsson2003Götlunda IF2.76
19Nathalie Björdell2003Hammarby IF2.66
20Clara Sellebråten2003Hammarby IF2.20
 Alice Lind2003Hanvikens SK
 Alicia Löwhagen2003Hammarby IF
 Hilda Larheden2003Hammarby IF
 Paulina Miletic2003Hammarby IF

F 12 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Albertina Brandt 3.50 3.39 3.52
Alice Lind
Alicia Löwhagen
Anna-Lisa Deltin 4.24 4.13 4.23 3.97 3.84 4.41
Carolina Nilsson 2.76 x -
Clara Sellebråten 2.20 2.14 2.20
Felicia Karlsson 4.32 4.35 4.45 4.34 4.37 4.42
Hilda Larheden
Ida Hjorth 2.69 2.58 2.89
Ida Åhlander 2.61 2.84 3.03
Julia Karlsson x 3.03 2.97
Kathleen Larsson 4.00 3.94 4.22 4.11 4.30 4.49
Katja Kristola Wiklund 2.84 2.95 2.95
Klara Avebäck 3.87 3.77 3.71
Klara Frykholm 4.12 4.01 4.39 4.19 2.49 4.35
Linn Harryson 3.22 3.29 3.36
Lovisa Ewerblad 4.06 3.92 4.07
Nathalie Björdell 2.63 2.63 2.66
Noelle Hjortsmark 3.04 2.92 2.99
Olivia Riddle 3.34 3.34 3.27
Paulina Miletic
Sara Luul 3.96 3.87 4.00
Smilla Gejdeman 3.95 4.02 4.09 3.73 4.02 3.89
Tindra Frykholm 4.03 4.01 3.92

F 12 Längd Pool - Sammanställning
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro4,55
2Kathleen Larsson2003Hammarby IF4.49
3Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI4.45
4Anna-Lisa Deltin2003Hammarby IF4.41
5Klara Frykholm2003Glanshammar IF4.39
6Jennifer Axelsson2003Wedevågs IF4,36
7Elsa Jansson2003Upsala IF4,24
8Smilla Gejdeman2003Gillberga Lista IF4.09
9Henrietta Kindmark2003Upsala IF4,08
10Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK4.07
11Alma Åkerling2003Hofors AIF4,06
12Tindra Frykholm2003Glanshammar IF4.03
13Sara Luul2003Hammarby IF4.00
14Klara Avebäck2003Hammarby IF3.87
15Elsa Eriksson2003Upsala IF3,82
16Linn Thorsén2003Västerås FK3,81
17Tea Edelborg2003Västerås FK3,71
18Moa Holm2003Västerås FK3,68
19Johanna Eirefors2003Västerås FK3,67
20Albertina Brandt2003Hammarby IF3.52
21Alma Eriksson2003Västerås FK3,51
22Isabella Wiklund2003Västerås FK3,48
23Ellen Zelin2003Alunda SK3,46
24Annie Norström2003Alunda SK3,42
25Eira Neva Juoni2003IK Westmannia3,373,31
26Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott3,373,30
27Linn Harryson2003Hammarby IF3.36
28Olivia Riddle2003Hammarby IF3.34
29Victoria Wickman2003Alunda SK3,29
30Lina Nordenmark2003Västerås FK3,17
31Noelle Hjortsmark2003Hammarby IF3.04
32Julia Karlsson2003Hammarby IF3.032.97
33Ida Åhlander2003Hanvikens SK3.032.84
34Katja Kristola Wiklund2003Hammarby IF2.95
35Ellen Westberg2003Västerås FK2,94
36Ida Hjorth2003Hanvikens SK2.89
37Carolina Nilsson2003Götlunda IF2.76
38Ida Busk2003Västerås FK2,73
39Nathalie Björdell2003Hammarby IF2.66
40Clara Sellebråten2003Hammarby IF2.20
 Izabella Lukic2003Västerås FK
 Liam Haili2006Wedevågs IF
 Hedda Petersson2003Vallentuna FK
 Paulina Miletic2003Hammarby IF
 Hilda Larheden2003Hammarby IF
 Alice Lind2003Hanvikens SK
 Alicia Löwhagen2003Hammarby IF

F 12 Kula Final24/1  18:20
       
1Sanna Pernerdal2003KFUM Örebro9,85
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,30
3Olivia Riddle2003Hammarby IF8,30
4Victoria Wickman2003Alunda SK8,12
5Johanna Eirefors2003Västerås FK7,57
6Klara Djurberg2003Alunda SK7,54
7Alma Åkerling2003Hofors AIF7,36
8Kathleen Larsson2003Hammarby IF7,17
9Linn Harryson2003Hammarby IF6.88
10Klara Avebäck2003Hammarby IF6,51
11Isabella Wiklund2003Västerås FK6,276,18
12Sara Luul2003Hammarby IF6,275,90
13Rebecca Ljungh2003Åkersberga SK6,23
14Noelle Hjortsmark2003Hammarby IF6,08
15Ida Åhlander2003Hanvikens SK5,23
16Tuva Kjellström2003IF Triangeln Friidrott5,04
17Clara Sellebråten2003Hammarby IF5.03
18Hilda Larheden2003Hammarby IF5,01
19Carolina Nilsson2003Götlunda IF4,84
20Ida Hjorth2003Hanvikens SK4,41
21Albertina Brandt2003Hammarby IF4.29
22Nathalie Björdell2003Hammarby IF4,19
 Alice Lind2003Hanvikens SK-
 Ellen Zelin2003Alunda SK-
 Elsa Jansson2003Upsala IF-
 Hedda Petersson2003Vallentuna FK-
 Linn Thorsén2003Västerås FK-
 Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK-
 Moa Holm2003Västerås FK-
 Paulina Miletic2003Hammarby IF-

F 12 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Albertina Brandt x 4,21 4.29
Alice Lind - - - - - -
Alma Åkerling 7,24 7,36 7,32 7.05 6,81 7,02
Carolina Nilsson 4,69 4,84 4,74
Clara Sellebråten 4,71 5,03 5.03
Ellen Zelin - - - - - -
Elsa Jansson - - - - - -
Felicia Karlsson x 9,30 x x x 8,67
Hedda Petersson - - - - - -
Hilda Larheden 5,01 4,97 4,61
Ida Hjorth 4,38 3,42 4,41
Ida Åhlander 4,90 4,94 5,23
Isabella Wiklund 6,05 6,18 6,27
Johanna Eirefors 7,03 7,13 7,57 7,40 7,57 7,18
Kathleen Larsson x 7,17 6,12 6,25 6,73 6,80
Klara Avebäck 6,51 6,45 6,35
Klara Djurberg 7,54 x 7,41 6,74 6,88 7,52
Linn Harryson 6,08 6,81 6.88
Linn Thorsén - - - - - -
Lovisa Ewerblad - - - - - -
Moa Holm - - - - - -
Nathalie Björdell x 4,19 3,79
Noelle Hjortsmark 6,08 x x
Olivia Riddle 7,16 8,30 7,51 x 7,51 7,28
Paulina Miletic - - - - - -
Rebecca Ljungh 4,59 5,48 6,23
Sanna Pernerdal 9,42 9,55 9,57 9,62 9,14 9,85
Sara Luul x 5,90 6,27
Tuva Kjellström 3,92 5,04 4,88
Victoria Wickman 8,12 6,99 7,46 6,75 7,62 6,60

F 11 60 m Försök24/1  11:25

Heat 1
       
1Maja Matsson2004Västerås FK9,34q
2Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK9,38q
3Alva Olsson2004IK Westmannia9,62q
4Ebba Lind2004Hanvikens SK9,85
5Nora Brolén2004Alunda SK10,47
6Elin Rörborn2004Västerås FK10,93
7Emilia Ekström2004Hanvikens SK11,26
 Elina Hayton2005Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Désirée Mwepu2004Västerås FK9,31q
2Klara Johnsson2004KFUM Örebro9,57q
3Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK9,66q
4Vilma Hjertberg2004Gefle IF9,68q
5Engla Hänsel2004Åkersberga SK9,90
6Emma Häggblom2004Upsala IF9,91
7Alva Ekström2004Västerås FK11,06
8Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK11,12

Heat 3
       
1Tyra Tjulander2004Västerås FK9,08q
2Felicia Johansson2004Hanvikens SK9,26q
3Hilma Wide2004Upsala IF9,41q
4Tilde Söderlund2004Alunda SK9,46q
5Alice Åsell2004Västerås FK9,91
6Linn Strömberg2004Västerås FK10,53
7Nora Rönnbro2004Åkersberga SK10,80
8Jennifer Österberg2004Hanvikens SK11,12

Heat 4
       
1Elin Sandström2004Hanvikens SK9,55q
2Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,88
3Lia Cederberg2004Åkersberga SK9,90
4Rokesha Kibrige2004Västerås FK10,10
5Rebecca Mattsson2004KFUM Örebro10,17
6Ida Sjöholm2004Västerås FK10,24
7Elin Brådenmark2004Upsala IF10,70
8Ida Jouppi2004IK Westmannia10,81

Heat 5
       
1Elin Björklind2004Västerås FK9,58q
2Matilda Eriksson2004Västerås FK9,69q
3Amanda Svensson2004Gefle IF9,76
4Lina Selin2004IK Westmannia9,80
5Josefin Frick2004Hanvikens SK10,06
6Lisa Bouw2004Upsala IF10,30
7Lovisa Eklund2004Vallentuna FK10,60
8Elvira Von Knorring2004Hanvikens SK12,15

Heat 6
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro9,42q
2Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF9,75q
3Alva Lindblom2004Alunda SK9,89
4Liv Norberg2004IK Stål10,23
5Maja Högström2004Hammarby IF10,29
6Maja Folktjern2004Västerås FK10,36
7Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK10,44
8Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF10,45

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Tyra Tjulander2004Västerås FK9,08q
2Felicia Johansson2004Hanvikens SK9,26q
3Désirée Mwepu2004Västerås FK9,31q
4Maja Matsson2004Västerås FK9,34q
5Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK9,38q
6Hilma Wide2004Upsala IF9,41q
7Ebba Asp2004KFUM Örebro9,42q
8Tilde Söderlund2004Alunda SK9,46q
9Elin Sandström2004Hanvikens SK9,55q
10Klara Johnsson2004KFUM Örebro9,57q
11Elin Björklind2004Västerås FK9,58q
12Alva Olsson2004IK Westmannia9,62q
13Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK9,66q
14Vilma Hjertberg2004Gefle IF9,68q
15Matilda Eriksson2004Västerås FK9,69q
16Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF9,75q
17Amanda Svensson2004Gefle IF9,76
18Lina Selin2004IK Westmannia9,80
19Ebba Lind2004Hanvikens SK9,85
20Alva Nordvarg2004Hagunda IF9,88
21Alva Lindblom2004Alunda SK9,89
22Engla Hänsel2004Åkersberga SK9,90
23Lia Cederberg2004Åkersberga SK9,90
24Emma Häggblom2004Upsala IF9,91
25Alice Åsell2004Västerås FK9,91
26Josefin Frick2004Hanvikens SK10,06
27Rokesha Kibrige2004Västerås FK10,10
28Rebecca Mattsson2004KFUM Örebro10,17
29Liv Norberg2004IK Stål10,23
30Ida Sjöholm2004Västerås FK10,24
31Maja Högström2004Hammarby IF10,29
32Lisa Bouw2004Upsala IF10,30
33Maja Folktjern2004Västerås FK10,36
34Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK10,44
35Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF10,45
36Nora Brolén2004Alunda SK10,47
37Linn Strömberg2004Västerås FK10,53
38Lovisa Eklund2004Vallentuna FK10,60
39Elin Brådenmark2004Upsala IF10,70
40Nora Rönnbro2004Åkersberga SK10,80
41Ida Jouppi2004IK Westmannia10,81
42Elin Rörborn2004Västerås FK10,93
43Alva Ekström2004Västerås FK11,06
44Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK11,12
45Jennifer Österberg2004Hanvikens SK11,12
46Emilia Ekström2004Hanvikens SK11,26
47Elvira Von Knorring2004Hanvikens SK12,15
 Elina Hayton2005Västerås FKEj start

F 11 60 m Final24/1  15:30

Heat 1
       
1Elin Sandström2004Hanvikens SK9,59
2Alva Olsson2004IK Westmannia9,61
3Klara Johnsson2004KFUM Örebro9,64
4Elin Björklind2004Västerås FK9,754
4Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK9,755
6Matilda Eriksson2004Västerås FK9,79
7Vilma Hjertberg2004Gefle IF9,80
8Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF9,84

Heat 2
       
1Tyra Tjulander2004Västerås FK9,10
2Felicia Johansson2004Hanvikens SK9,19
3Maja Matsson2004Västerås FK9,26
4Désirée Mwepu2004Västerås FK9,36
5Ebba Asp2004KFUM Örebro9,45
6Tilde Söderlund2004Alunda SK9,47
7Hilma Wide2004Upsala IF9,49
8Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK9,56

F 11 600 m Heat24/1  18:20

Heat 1
       
1Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK2,08,93
2Alice Åsell2004Västerås FK2,18,60
3Maja Högström2004Hammarby IF2,23,94
4Signe Svensson2004Västerås FK2,24,17
5Nora Rönnbro2004Åkersberga SK2,32,05
6Josefin Frick2004Hanvikens SK2,33,21
7Emilia Ekström2004Hanvikens SK2,33,51
8Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK2,39,04

Heat 2
       
1Elin Björklind2004Västerås FK2,05,50
2Maja Matsson2004Västerås FK2,13,79
3Emma Häggblom2004Upsala IF2,19,68
4Amanda Svensson2004Gefle IF2,22,55
5Alma Mikaelsson2004Götlunda IF2,22,97
6Hilma Wide2004Upsala IF2,37,52
 Ebba Lind2004Hanvikens SKEj start
 Elin Sandström2004Hanvikens SKEj start

Heat 3
       
1Engla Hänsel2004Åkersberga SK2,03,63
2Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK2,04,02
3Lia Cederberg2004Åkersberga SK2,04,55
4Nicolina Wiberg2004IK Stål2,05,55
5Vilma Hjertberg2004Gefle IF2,07,09
6Felicia Johansson2004Hanvikens SK2,11,20
7Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK2,19,82
 Désirée Mwepu2004Västerås FKEj start

F 11 600 m Heat - Sammanställning
       
1Engla Hänsel2004Åkersberga SK2,03,63
2Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK2,04,02
3Lia Cederberg2004Åkersberga SK2,04,55
4Elin Björklind2004Västerås FK2,05,50
5Nicolina Wiberg2004IK Stål2,05,55
6Vilma Hjertberg2004Gefle IF2,07,09
7Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK2,08,93
8Felicia Johansson2004Hanvikens SK2,11,20
9Maja Matsson2004Västerås FK2,13,79
10Alice Åsell2004Västerås FK2,18,60
11Emma Häggblom2004Upsala IF2,19,68
12Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK2,19,82
13Amanda Svensson2004Gefle IF2,22,55
14Alma Mikaelsson2004Götlunda IF2,22,97
15Maja Högström2004Hammarby IF2,23,94
16Signe Svensson2004Västerås FK2,24,17
17Nora Rönnbro2004Åkersberga SK2,32,05
18Josefin Frick2004Hanvikens SK2,33,21
19Emilia Ekström2004Hanvikens SK2,33,51
20Hilma Wide2004Upsala IF2,37,52
21Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK2,39,04
 Elin Sandström2004Hanvikens SKEj start
 Ebba Lind2004Hanvikens SKEj start
 Désirée Mwepu2004Västerås FKEj start

F 11 Höjd Final24/1  13:20
       
1Alice Åsell2004Västerås FK1,27
2Tilde Söderlund2004Alunda SK1,24
3Tyra Tjulander2004Västerås FK1,24
4Alma Mikaelsson2004Götlunda IF1,21
4Ebba Lind2004Hanvikens SK1,21
4Emma Häggblom2004Upsala IF1,21
7Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF1,21
8Elin Rörborn2004Västerås FK1,16
9Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK1,16
10Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK1,16
10Désirée Mwepu2004Västerås FK1,16
12Alva Lindblom2004Alunda SK1,11
13Felicia Johansson2004Hanvikens SK1,11
14Elina Hellgren2004Vallentuna FK1,11
15Elin Brådenmark2004Upsala IF1,11
16Olivia Andersson2004Västerås FK1,06
17Engla Hänsel2004Åkersberga SK1,06
18Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF1,06
18Lia Cederberg2004Åkersberga SK1,06
20Rebecca Mattsson2004KFUM Örebro1,06
21Alva Nilsson2004KFUM Örebro1,06
22Josefin Frick2004Hanvikens SK1,01
23Alde Johansson2004IK Stål1,01
24Lisa Bouw2004Upsala IF0,96
25Tess Hammar2004Enköpings AIF0,96
 Jennifer Österberg2004Hanvikens SKigr
 Alva Nordvarg2004Hagunda IF
 Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK
 Elin Björklind2004Västerås FK
 Elsa Karlsson2004IK Stål
 Emma Karlsson Svedstam2004Råby-Rekarne FIF
 Irma Marklund2004Råby-Rekarne FIF
 Liv Norberg2004IK Stål
 Matillda Eriholm2004Västerås FK
 Linn Strömberg2004Västerås FK

F 11 Längd Pool24/1  09:00

Pool 1
       
1Désirée Mwepu2004Västerås FK4,01Q
2Elin Björklind2004Västerås FK3,95Q3,90
3Vilma Hjertberg2004Gefle IF3,95Q3,86
4Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK3,92Q
5Maja Matsson2004Västerås FK3,91Q
6Hilma Wide2004Upsala IF3,76
7Alice Åsell2004Västerås FK3,66
8Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF3,58
9Emma Häggblom2004Upsala IF3,553,44
10Engla Hänsel2004Åkersberga SK3,47
11Matilda Eriksson2004Västerås FK3,46
12Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK3,453,38
13Lia Cederberg2004Åkersberga SK3,453,34
14Elina Hellgren2004Vallentuna FK3,39
15Amanda Svensson2004Gefle IF3,33
16Olivia Andersson2004Västerås FK3,21
17Elin Rörborn2004Västerås FK3,153,15
18Elin Brådenmark2004Upsala IF3,153,07
19Lisa Bouw2004Upsala IF3,042,83
20Maja Folktjern2004Västerås FK2,992,95
21Ida Sjöholm2004Västerås FK2,892,82
22Signe Svensson2004Västerås FK2,87
23Alva Ekström2004Västerås FK2,85
24Lovisa Eklund2004Vallentuna FK2,792,66
25Linn Strömberg2004Västerås FK2,77
26Nora Rönnbro2004Åkersberga SK2,64
 Emma Karlsson Svedstam2004Råby-Rekarne FIF
 Irma Marklund2004Råby-Rekarne FIF
 Matillda Eriholm2004Västerås FK
 Rokesha Kibrige2004Västerås FK
 Alice Berntsson2004Västerås FK
 Elina Hayton2005Västerås FK

F 11 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Åhbeck 3,45 3,29 3,38
Alice Åsell 3,61 3,66 3,44
Amanda Svensson 3,33 3,17 3,17
Elin Björklind 2,16 3,86 3,90 3,95 3,89 3,82
Elin Brådenmark 2,93 3,15 3,07
Elina Hellgren 3,39 3,37 3,37
Emma Häggblom 3,44 3,55 3,14
Emma Karlsson Svedstam
Emma Karlsson-Svedestam 3,58 3,56 3,58
Engla Hänsel 3,40 3,47 3,10
Hilma Wide 3,76 3,47 3,66 3,70 3,49 3,69
Irma Marklund
Jasmine Gyllenhammar 3,85 3,40 3,87 3,86 3,74 3,92
Lia Cederberg 3,34 3,04 3,45
Lisa Bouw 3,04 2,83 2,69
Lovisa Eklund 2,79 2,66 2,60
Maja Folktjern 2,99 2,89 2,95
Maja Matsson 3,84 3,72 3,80 3,60 2,28 3,91
Matillda Eriholm
Nora Rönnbro 2,63 2,64 2,47
Olivia Andersson 3,21 2,98 x
Vilma Hjertberg 3,37 3,49 3,75 3,86 3,79 3,95
Rokesha Kibrige
Alice Berntsson
Ida Sjöholm 2,89 2,80 2,82
Elin Rörborn 2,99 3,15 3,15
Elina Hayton
Linn Strömberg 2,69 2,77 2,75
Matilda Eriksson 3,46 2,28 3,44
Alva Ekström 2,82 2,76 2,85
Signe Svensson 2,65 2,87 2,77
Désirée Mwepu 4,01 3,83 3,83 3,63 x 3,87

Pool 2
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro4.22Q
2Felicia Johansson2004Hanvikens SK4.19Q
3Tilde Söderlund2004Alunda SK4.15Q
4Tilda Bernhult2004KFUM Örebro3.73
5Alva Olsson2004IK Westmannia3.68
6Alma Mikaelsson2004Götlunda IF3.67
7Klara Johnsson2004KFUM Örebro3.60
8Nicolina Wiberg2004IK Stål3.59
9Liv Norberg2004IK Stål3.553.40
10Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF3.54
11Alva Lindblom2004Alunda SK3.53
12Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK3.52
13Alva Nordvarg2004Hagunda IF3.50
14Lina Selin2004IK Westmannia3.40
15Nora Brolén2004Alunda SK3.35
16Rebecca Mattsson2004KFUM Örebro3.18
17Vilma Stolpe2004Götlunda IF3.153.05
18Elin Sandström2004Hanvikens SK3.14
19Alde Johansson2004IK Stål3.13
20Ebba Lind2004Hanvikens SK3.09
21Josefin Frick2004Hanvikens SK3.042.97
22Alva Nilsson2004KFUM Örebro2.992.81
23Ida Jouppi2004IK Westmannia2.892.83
24Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK2.84
25Tess Hammar2004Enköpings AIF2.792.69
26Emilia Ekström2004Hanvikens SK2.74
27Jennifer Österberg2004Hanvikens SK2.70
28Matilda Okarinen2004IK Westmannia2.49
29Elvira Von Knorring2004Hanvikens SK2.09
 Alicia Björnberg2004Hanvikens SK
 Elsa Karlsson2004IK Stål
 Maja Högström2004Hammarby IF
 Mimmi Holmgren2004IK Westmannia

F 11 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alde Johansson 3.13 2.94 2.95
Alicia Björnberg
Alma Mikaelsson 3.63 3.53 3.67
Alva Lindblom 3.53 3.30 3.29
Alva Nilsson 2.29 2.81 2.99
Alva Nordvarg 3.46 3.50 3.36
Alva Olsson 3.68 3.66 3.54
Cornelia Samuelsson 2.84 2.65 2.76
Ebba Asp 4.22 3.86 4.12 4.00 4.05
Ebba Lind 2.73 2.94 3.09
Elin Sandström 3.14 2.96 3.11
Elsa Karlsson
Elvira Von Knorring 2.00 2.09 2.04
Emilia Ekström 2.74 2.74 2.62
Felicia Johansson 4.00 4.09 3.81 3.98 4.19 4.18
Hanna Bertilsson 3.54 3.43 3.41
Ida Jouppi 2.89 2.79 2.83
Jennifer Österberg 2.35 2.46 2.70
Josefin Frick 2.97 3.04 2.97
Klara Johnsson 3.36 3.58 3.60
Lina Selin 3.40 3.30 3.37
Liv Norberg 3.55 3.40 3.26
Maja Högström
Matilda Okarinen 2.48 2.28 2.49
Mimmi Holmgren
Nicolina Wiberg 3.59 3.48 x
Nora Brolén 3.22 2.89 3.35
Rebecca Mattsson 3.18 3.15 2.98
Tess Hammar 2.69 2.69 2.79
Thea Katsoulaki 3.43 3.49 3.52
Tilda Bernhult 3.53 3.65 3.73
Tilde Söderlund 3.77 3.78 x 3.92 x 4.15
Vilma Stolpe 3.15 3.02 3.05

F 11 Längd Pool - Sammanställning
       
1Ebba Asp2004KFUM Örebro4.22Q
2Felicia Johansson2004Hanvikens SK4.19Q
3Tilde Söderlund2004Alunda SK4.15Q
4Désirée Mwepu2004Västerås FK4,01Q
5Elin Björklind2004Västerås FK3,95Q3,90
6Vilma Hjertberg2004Gefle IF3,95Q3,86
7Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK3,92Q
8Maja Matsson2004Västerås FK3,91Q
9Hilma Wide2004Upsala IF3,76
10Tilda Bernhult2004KFUM Örebro3.73
11Alva Olsson2004IK Westmannia3.68
12Alma Mikaelsson2004Götlunda IF3.67
13Alice Åsell2004Västerås FK3,66
14Klara Johnsson2004KFUM Örebro3.60
15Nicolina Wiberg2004IK Stål3.59
16Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF3,58
17Emma Häggblom2004Upsala IF3,553,44
18Liv Norberg2004IK Stål3.553.40
19Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF3.54
20Alva Lindblom2004Alunda SK3.53
21Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK3.52
22Alva Nordvarg2004Hagunda IF3.50
23Engla Hänsel2004Åkersberga SK3,47
24Matilda Eriksson2004Västerås FK3,46
25Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK3,453,38
26Lia Cederberg2004Åkersberga SK3,453,34
27Lina Selin2004IK Westmannia3.40
28Elina Hellgren2004Vallentuna FK3,39
29Nora Brolén2004Alunda SK3.35
30Amanda Svensson2004Gefle IF3,33
31Olivia Andersson2004Västerås FK3,21
32Rebecca Mattsson2004KFUM Örebro3.18
33Elin Rörborn2004Västerås FK3,153,15
34Elin Brådenmark2004Upsala IF3,153,07
35Vilma Stolpe2004Götlunda IF3.153.05
36Elin Sandström2004Hanvikens SK3.14
37Alde Johansson2004IK Stål3.13
38Ebba Lind2004Hanvikens SK3.09
39Josefin Frick2004Hanvikens SK3.042.97
40Lisa Bouw2004Upsala IF3,042,83
41Maja Folktjern2004Västerås FK2,992,95
42Alva Nilsson2004KFUM Örebro2.992.81
43Ida Jouppi2004IK Westmannia2.892.83
44Ida Sjöholm2004Västerås FK2,892,82
45Signe Svensson2004Västerås FK2,87
46Alva Ekström2004Västerås FK2,85
47Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK2.84
48Tess Hammar2004Enköpings AIF2.792.69
49Lovisa Eklund2004Vallentuna FK2,792,66
50Linn Strömberg2004Västerås FK2,77
51Emilia Ekström2004Hanvikens SK2.74
52Jennifer Österberg2004Hanvikens SK2.70
53Nora Rönnbro2004Åkersberga SK2,64
54Matilda Okarinen2004IK Westmannia2.49
55Elvira Von Knorring2004Hanvikens SK2.09
 Emma Karlsson Svedstam2004Råby-Rekarne FIF
 Alice Berntsson2004Västerås FK
 Rokesha Kibrige2004Västerås FK
 Irma Marklund2004Råby-Rekarne FIF
 Matillda Eriholm2004Västerås FK
 Elina Hayton2005Västerås FK
 Maja Högström2004Hammarby IF
 Elsa Karlsson2004IK Stål
 Alicia Björnberg2004Hanvikens SK
 Mimmi Holmgren2004IK Westmannia

F 11 Kula Final24/1  16:00
       
1Ebba Lind2004Hanvikens SK8,00
2Emma Karlsson-Svedestam2004Råby-Rekarne FIF7,73
3Tilda Bernhult2004KFUM Örebro7,13
4Vilma Stolpe2004Götlunda IF6,81
5Désirée Mwepu2004Västerås FK6,67
6Jasmine Gyllenhammar2004Åkersberga SK6,63
7Maja Matsson2004Västerås FK6,38
8Alva Nilsson2004KFUM Örebro6,26
9Thea Katsoulaki2004Hanvikens SK6,125,73
10Rokesha Kibrige2004Västerås FK6,07
11Maja Högström2004Hammarby IF6,02
12Hanna Bertilsson2004Gillberga Lista IF5,88
13Engla Hänsel2004Åkersberga SK5,78
14Elin Björklind2004Västerås FK5,77
15Josefin Frick2004Hanvikens SK5,74
16Tilde Söderlund2004Alunda SK5,58
17Vilma Hjertberg2004Gefle IF5,41
18Matilda Eriksson2004Västerås FK5,345,25
19Agnes Åhbeck2004Åkersberga SK5,345,22
20Elina Hayton2005Västerås FK5,32
21Elin Sandström2004Hanvikens SK5,30
22Nicolina Wiberg2004IK Stål5,23
23Lovisa Eklund2004Vallentuna FK5,224,58
24Nora Rönnbro2004Åkersberga SK5,224,35
25Lia Cederberg2004Åkersberga SK5,04
26Alva Lindblom2004Alunda SK4,99
27Signe Svensson2004Västerås FK4,96
28Ida Sjöholm2004Västerås FK4,87
29Liv Norberg2004IK Stål4,86
30Alice Åsell2004Västerås FK4,66
31Nora Brolén2004Alunda SK4,61
32Tess Hammar2004Enköpings AIF4,58
33Alde Johansson2004IK Stål4,56
34Olivia Andersson2004Västerås FK4,534,47
35Felicia Johansson2004Hanvikens SK4,534,25
36Linn Strömberg2004Västerås FK4,40
37Lisa Bouw2004Upsala IF4,25
38Elin Rörborn2004Västerås FK4,04
39Elvira Von Knorring2004Hanvikens SK3,99
40Jennifer Österberg2004Hanvikens SK3,85
41Cornelia Samuelsson2004Hanvikens SK3,73
42Emilia Ekström2004Hanvikens SK3,20
 Alicia Björnberg2004Hanvikens SK-
 Alva Nordvarg2004Hagunda IF-
 Elsa Karlsson2004IK Stål-
 Emma Karlsson Svedstam2004Råby-Rekarne FIF-
 Ida Jouppi2004IK Westmannia-
 Lina Selin2004IK Westmannia-
 Matilda Okarinen2004IK Westmannia-
 Matillda Eriholm2004Västerås FK-
 Alice Berntsson2004Västerås FK-

F 11 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Åhbeck 5,34 4,75 5,22
Alde Johansson x x 4,56
Alice Åsell 4,62 4,66 4.58
Alicia Björnberg - - - - - -
Alva Lindblom 4,99 x 4,85
Alva Nilsson 6,12 5,81 6,01 6,26 x 5,96
Alva Nordvarg - - - - - -
Cornelia Samuelsson 3,51 x 3,73
Ebba Lind 7,23 7,44 7,74 7,45 7,86 8,00
Elin Björklind 5,59 4,94 5,77
Elin Sandström 4,96 4,56 5,30
Elsa Karlsson - - - - - -
Elvira Von Knorring 3,87 3,70 3,99
Emilia Ekström 3,20 x 3,02
Emma Karlsson Svedstam - - - - - -
Emma Karlsson-Svedestam 6,21 7,73 6,96 6,63 6,66 7,44
Engla Hänsel 5,78 5,30 5.64
Felicia Johansson 4,25 4,06 4,53
Hanna Bertilsson 5,54 5,81 5,88
Ida Jouppi - - - - - -
Jasmine Gyllenhammar 5,82 5,74 6,63 -
Jennifer Österberg 3,63 3,53 3,85
Josefin Frick 5,58 5,74 5,10
Lia Cederberg 4,81 4,87 5,04
Lina Selin - - - - - -
Lisa Bouw x 4,25 3,94
Liv Norberg 4,86 4,48 4,80
Lovisa Eklund 4,58 3,49 5,22
Maja Högström 5,40 5,43 6,02
Maja Matsson 5,84 5,63 6,27 6,27 5,80 6,38
Matilda Okarinen - - - - - -
Matillda Eriholm - - - - - -
Nicolina Wiberg 5,23 4,98 x
Nora Brolén 4,47 4,61 4,12
Nora Rönnbro 4,07 4,35 5,22
Olivia Andersson 4,47 4,39 4,53
Tess Hammar 4,58 x 3,98
Thea Katsoulaki 5,73 6,12 5,55
Tilda Bernhult 6.87 7,02 6,87 6,71 7,13 6,65
Tilde Söderlund 5,58 4,84 x
Vilma Hjertberg 4,96 5,41 5,15
Vilma Stolpe 6,81 6,01 5,70 5,89 6,55 6,72
Rokesha Kibrige 5,99 6,07 5,67
Alice Berntsson - - - - - -
Ida Sjöholm 4,87 4,78 4,74
Elin Rörborn 3,77 4,04 3,81
Elina Hayton 5,32 5,01 4,94
Linn Strömberg 4,09 4,40 3,98
Matilda Eriksson 5,25 5,22 5,34
Signe Svensson 4,92 4,72 4,96
Désirée Mwepu 5,03 5,94 6,67 6,04 6,43 6,62

F 10 60 m Försök24/1  12:35

Heat 1
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,27q
2Elsa Hedin2005Hagunda IF9,85q
3Amelia Engman2005Upsala IF10,40
4Emelie Runarsson2005Östhammar FI10,58
5Nova Furevik2005Åkersberga SK10,94
6Alva Bergström2005Hanvikens SK10,95
7Emilia Öster2005KFUM Örebro11,41

Heat 2
       
1Maja Forssten2005Upsala IF9,62q
2Astrid Nyquist2005Västerås FK10,09q
3Lea Näsling2005Västerås FK10,37q
4Malin Garbell2005Östhammar FI10,51
5Moa Lindkvist2005Åkersberga SK10,65
6Molly Eriksson2005KFUM Örebro10,97
7Alma Jönsson2005Hanvikens SK12,30

Heat 3
       
1Sara Persson2005KFUM Örebro9,66q
2Alice Nelin2005Vallentuna FK9,85q
3Linnea Boqvist2005Hanvikens SK10,00q
4Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,01q
5Isabella Fogel2005Alunda SK10,47
6Wilma Jansson2005Västerås FK11,07
7Filippa Lööv2005Åkersberga SK11,90

Heat 4
       
1Agnes Strandman2005Västerås FK9,89q
2Frida Westfeldt2005Upsala IF9,99q
3Tilda Broberg2005Hanvikens SK10,45
4Molly Eriksson2005Hofors AIF10,51
5Tilda Karlsson2005Åkersberga SK10,56
6Tindra Hagborg2005Hanvikens SK10,59
7Lovisa Åström2005KFUM Örebro12,45

Heat 5
       
1Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9,76q
2Emilia Ek2005Hanvikens SK10,18q
3Celina Andersson2005Västerås FK10,51
4Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK10,60
5Lova Hedlund2005Västerås FK10,68
6Sofia Widström2005Hanvikens SK10,93
7Felicia Jansson2005Alunda SK11,22
 Ida Kindbom2005Skeninge IKEj start

Heat 6
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF9,09q
2Filippa Eklund2005Hagunda IF9,92q
3Ebba Sjöström2005Vallentuna FK9,99q
4Ida Palm2005Åkersberga SK10,51
5Hanna Andersson2005IK Stål10,54
6Klara Pettersson2005KFUM Örebro10,56
7Svea Thim2005Hanvikens SK11,70

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF9,09q
2Sofia Hasler2005Västerås FK9,27q
3Maja Forssten2005Upsala IF9,62q
4Sara Persson2005KFUM Örebro9,66q
5Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9,76q
6Elsa Hedin2005Hagunda IF9,85q
7Alice Nelin2005Vallentuna FK9,85q
8Agnes Strandman2005Västerås FK9,89q
9Filippa Eklund2005Hagunda IF9,92q
10Frida Westfeldt2005Upsala IF9,99q
11Ebba Sjöström2005Vallentuna FK9,99q
12Linnea Boqvist2005Hanvikens SK10,00q
13Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,01q
14Astrid Nyquist2005Västerås FK10,09q
15Emilia Ek2005Hanvikens SK10,18q
16Lea Näsling2005Västerås FK10,37q
17Amelia Engman2005Upsala IF10,40
18Tilda Broberg2005Hanvikens SK10,45
19Isabella Fogel2005Alunda SK10,47
20Malin Garbell2005Östhammar FI10,51
21Molly Eriksson2005Hofors AIF10,51
22Celina Andersson2005Västerås FK10,51
23Ida Palm2005Åkersberga SK10,51
24Hanna Andersson2005IK Stål10,54
25Tilda Karlsson2005Åkersberga SK10,56
26Klara Pettersson2005KFUM Örebro10,56
27Emelie Runarsson2005Östhammar FI10,58
28Tindra Hagborg2005Hanvikens SK10,59
29Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK10,60
30Moa Lindkvist2005Åkersberga SK10,65
31Lova Hedlund2005Västerås FK10,68
32Sofia Widström2005Hanvikens SK10,93
33Nova Furevik2005Åkersberga SK10,94
34Alva Bergström2005Hanvikens SK10,95
35Molly Eriksson2005KFUM Örebro10,97
36Wilma Jansson2005Västerås FK11,07
37Felicia Jansson2005Alunda SK11,22
38Emilia Öster2005KFUM Örebro11,41
39Svea Thim2005Hanvikens SK11,70
40Filippa Lööv2005Åkersberga SK11,90
41Alma Jönsson2005Hanvikens SK12,30
42Lovisa Åström2005KFUM Örebro12,45
 Ida Kindbom2005Skeninge IKEj start

F 10 60 m Final24/1  15:00

Heat 1
       
1Linnea Boqvist2005Hanvikens SK9,81
2Filippa Eklund2005Hagunda IF9,87
3Frida Westfeldt2005Upsala IF9,97
4Astrid Nyquist2005Västerås FK10,03
5Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,13
6Ebba Sjöström2005Vallentuna FK10,206
7Lea Näsling2005Västerås FK10,207
8Emilia Ek2005Hanvikens SK10,24

Heat 2
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF9,20
2Sofia Hasler2005Västerås FK9,35
3Sara Persson2005KFUM Örebro9,72
4Vilma Djurfeldt2005Upsala IF9,74
5Elsa Hedin2005Hagunda IF9,76
6Alice Nelin2005Vallentuna FK9,88
7Agnes Strandman2005Västerås FK9,89
8Maja Forssten2005Upsala IF9,93

F 10 600 m Heat24/1  18:00

Heat 1
       
1Tindra Hagborg2005Hanvikens SK2,14,47
2Tilda Karlsson2005Åkersberga SK2,16,04
3Sofia Widström2005Hanvikens SK2,21,90
4Molly Eriksson2005Hofors AIF2,24,29
5Emilia Öster2005KFUM Örebro2,34,98
6Svea Thim2005Hanvikens SK2,38,20
 Emelie Runarsson2005Östhammar FIEj start
 Moa Lindkvist2005Åkersberga SKBröt

Heat 2
       
1Ida Palm2005Åkersberga SK2,14,10
2Elsa Hedin2005Hagunda IF2,15,12
3Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK2,15,79
4Linnea Boqvist2005Hanvikens SK2,20,05
5Tilda Broberg2005Hanvikens SK2,21,54
6Maja Forssten2005Upsala IF2,28,64
7Frida Westfeldt2005Upsala IF2,30,78
8Alva Bergström2005Hanvikens SK2,34,51
9Alma Jönsson2005Hanvikens SK2,38,48

Heat 3
       
1Astrid Nyquist2005Västerås FK2,02,88
2Alice Nelin2005Vallentuna FK2,07,58
3Meja Wolwan2005Upsala IF2,07,90
4Sara Persson2005KFUM Örebro2,08,75
5Tindra Dahlberg2005Upsala IF2,15,92
6Agnes Strandman2005Västerås FK2,16,10
7Nova Furevik2005Åkersberga SK2,17,22
8Ebba Sjöström2005Vallentuna FK2,23,05

F 10 600 m Heat - Sammanställning
       
1Astrid Nyquist2005Västerås FK2,02,88
2Alice Nelin2005Vallentuna FK2,07,58
3Meja Wolwan2005Upsala IF2,07,90
4Sara Persson2005KFUM Örebro2,08,75
5Ida Palm2005Åkersberga SK2,14,10
6Tindra Hagborg2005Hanvikens SK2,14,47
7Elsa Hedin2005Hagunda IF2,15,12
8Thea Miilus-Larsen2005Åkersberga SK2,15,79
9Tindra Dahlberg2005Upsala IF2,15,92
10Tilda Karlsson2005Åkersberga SK2,16,04
11Agnes Strandman2005Västerås FK2,16,10
12Nova Furevik2005Åkersberga SK2,17,22
13Linnea Boqvist2005Hanvikens SK2,20,05
14Tilda Broberg2005Hanvikens SK2,21,54
15Sofia Widström2005Hanvikens SK2,21,90
16Ebba Sjöström2005Vallentuna FK2,23,05
17Molly Eriksson2005Hofors AIF2,24,29
18Maja Forssten2005Upsala IF2,28,64
19Frida Westfeldt2005Upsala IF2,30,78
20Alva Bergström2005Hanvikens SK2,34,51
21Emilia Öster2005KFUM Örebro2,34,98
22Svea Thim2005Hanvikens SK2,38,20
23Alma Jönsson2005Hanvikens SK2,38,48
 Moa Lindkvist2005Åkersberga SKBröt
 Emelie Runarsson2005Östhammar FIEj start

F 10 Höjd Final24/1  09:00
       
1Hanna Andersson2005IK Stål1,25
1Sofia Hasler2005Västerås FK1,25
3Ida Kindbom2005Skeninge IK1,19
4Sara Persson2005KFUM Örebro1,19
5Celina Andersson2005Västerås FK1,19
6Filippa Eklund2005Hagunda IF1,19
7Vilma Djurfeldt2005Upsala IF1,11
7Meja Wolwan2005Upsala IF1,,11
9Emilia Ek2005Hanvikens SK1,11
10Astrid Nyquist2005Västerås FK1,06
10Tindra Hagborg2005Hanvikens SK1,06
12Alice Nelin2005Vallentuna FK1,06
12Ebba Sjöström2005Vallentuna FK1,06
14Lova Hedlund2005Västerås FK1,06
15Lea Näsling2005Västerås FK1,01
16Linnea Boqvist2005Hanvikens SK1,01
17Nova Furevik2005Åkersberga SK0,96
17Tindra Dahlberg2005Upsala IF0,96
19Tilda Broberg2005Hanvikens SK0,96
20Alma Jönsson2005Hanvikens SK0,91
21Alva Bergström2005Hanvikens SK0,91
22Filippa Lööv2005Åkersberga SK0,86
 Elsa Hedin2005Hagunda IF
 Frida Westfeldt2005Upsala IF
 Ida Blomberg2005KFUM Örebro

F 10 Längd Pool24/1  15:40

Pool 1
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK3,94
2Agnes Strandman2005Västerås FK3,553,45
3Alice Nelin2005Vallentuna FK3,413,40
4Astrid Nyquist2005Västerås FK3,413,37
5Filippa Eklund2005Hagunda IF3,363,28
6Elsa Hedin2005Hagunda IF3,35
7Celina Andersson2005Västerås FK3,32
8Moa Lindkvist2005Åkersberga SK3,263,05
9Ebba Sjöström2005Vallentuna FK3,24
10Tilda Karlsson2005Åkersberga SK3,18
11Nova Furevik2005Åkersberga SK3,14
12Ida Palm2005Åkersberga SK3,052,84
13Lea Näsling2005Västerås FK3,00
14Isabella Fogel2005Alunda SK2,92
15Malin Garbell2005Östhammar FI2,75
16Felicia Jansson2005Alunda SK2,58
17Emelie Runarsson2005Östhammar FI2,482,36
18Filippa Lööv2005Åkersberga SK1,99
 Delia Lukic2005Västerås FK
 Stella Nordgren Westin2005Alunda SK
 Viweka Karmbäck2004Enköpings AIF
 Wilma Jansson2005Västerås FK

F 10 Längd Pool Pool 1 1 2 3 4 5 6
Agnes Strandman 3,14 3,45 3,10 3,36 3,37 3,55
Alice Nelin 3,39 3,40 3,41 x 3,38 3,23
Astrid Nyquist 3,12 3,41 3,37
Celina Andersson 3,32 3,29 2,99
Delia Lukic
Ebba Sjöström 3,15 3,12 3,24
Elsa Hedin 3,31 3,35 3,18
Emelie Runarsson 2,48 2,29 2,36
Felicia Jansson 2,58 2,57 2,51
Filippa Eklund 3,36 x 3,28
Filippa Lööv 1,99 1,89 x
Ida Palm 3,05 2,84 x
Isabella Fogel 2,92 2,82 2,68
Lea Näsling 2,81 3,00 2,85
Malin Garbell 2,75 2,75 2,54
Moa Lindkvist 3,05 3,26 2,46
Nova Furevik 3,14 2,93 2,99
Sofia Hasler 3,64 3,80 3,85 3,71 3,48 3,94
Stella Nordgren Westin
Tilda Karlsson 3,15 3,18 3,12
Viweka Karmbäck
Wilma Jansson

Pool 2
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF3,95
2Maja Forssten2005Upsala IF3,553,47
3Ida Kindbom2005Skeninge IK3,54
4Klara Pettersson2005KFUM Örebro3,51
5Linnea Boqvist2005Hanvikens SK3,45
6Hanna Andersson2005IK Stål3,37
7Tindra Dahlberg2005Upsala IF3,363,26
8Tilda Broberg2005Hanvikens SK3,263,20
9Molly Eriksson2005Hofors AIF3,13
10Frida Westfeldt2005Upsala IF3,12
11Molly Eriksson2005KFUM Örebro3,11
12Tindra Hagborg2005Hanvikens SK3,06
13Maja Särnholm2005KFUM Örebro3,053,02
14Emilia Ek2005Hanvikens SK2,962,90
15Amelia Engman2005Upsala IF2,962,85
16Alva Bergström2005Hanvikens SK2,80
17Svea Thim2005Hanvikens SK2,78
18Sofia Widström2005Hanvikens SK2,61
19Emilia Öster2005KFUM Örebro2,482,46
20Alma Jönsson2005Hanvikens SK2,37
 Odessa Kihlgren2005Trosa Vagnhärad SK
 Vilma Djurfeldt2005Upsala IF

F 10 Längd Pool Pool 2 1 2 3 4 5 6
Alma Jönsson 2,30 2,23 2,37
Alva Bergström 2,51 2,80 x
Amelia Engman 2,83 2,96 2,85
Emilia Ek 2,81 2,90 2,96
Emilia Öster 2,48 2,30 2,46
Frida Westfeldt 2,87 3,12 3,00
Hanna Andersson 3,37 3,31 3,16
Ida Kindbom 3,28 3,27 3,46 3,25 3,43 3,54
Klara Pettersson 3,19 3,51 3,44 3,21 3,45 3,44
Linnea Boqvist 3,37 3,42 3,41 3,45 x 3,21
Maja Forssten 3,32 3,29 3,47 3,38 x 3,55
Maja Särnholm 3,05 3,02 2,88
Meja Wolwan 3,95 3,78 3,59 3,69 3,62 3,80
Molly Eriksson 2,99 3,13 3,05
Molly Eriksson 2,96 3,10 3,11
Odessa Kihlgren
Sofia Widström x 2,61 2,58
Svea Thim 2,78 2,64 2,57
Tilda Broberg 3,20 3,08 3,26
Tindra Dahlberg 3,36 3,21 3,26
Tindra Hagborg 3,06 2,98 2,92
Vilma Djurfeldt

F 10 Längd Pool - Sammanställning
       
1Meja Wolwan2005Upsala IF3,95
2Sofia Hasler2005Västerås FK3,94
3Maja Forssten2005Upsala IF3,553,47
4Agnes Strandman2005Västerås FK3,553,45
5Ida Kindbom2005Skeninge IK3,54
6Klara Pettersson2005KFUM Örebro3,51
7Linnea Boqvist2005Hanvikens SK3,45
8Alice Nelin2005Vallentuna FK3,413,40
9Astrid Nyquist2005Västerås FK3,413,37
10Hanna Andersson2005IK Stål3,37
11Filippa Eklund2005Hagunda IF3,363,28
12Tindra Dahlberg2005Upsala IF3,363,26
13Elsa Hedin2005Hagunda IF3,35
14Celina Andersson2005Västerås FK3,32
15Tilda Broberg2005Hanvikens SK3,263,20
16Moa Lindkvist2005Åkersberga SK3,263,05
17Ebba Sjöström2005Vallentuna FK3,24
18Tilda Karlsson2005Åkersberga SK3,18
19Nova Furevik2005Åkersberga SK3,14
20Molly Eriksson2005Hofors AIF3,13
21Frida Westfeldt2005Upsala IF3,12
22Molly Eriksson2005KFUM Örebro3,11
23Tindra Hagborg2005Hanvikens SK3,06
24Maja Särnholm2005KFUM Örebro3,053,02
25Ida Palm2005Åkersberga SK3,052,84
26Lea Näsling2005Västerås FK3,00
27Emilia Ek2005Hanvikens SK2,962,90
28Amelia Engman2005Upsala IF2,962,85
29Isabella Fogel2005Alunda SK2,92
30Alva Bergström2005Hanvikens SK2,80
31Svea Thim2005Hanvikens SK2,78
32Malin Garbell2005Östhammar FI2,75
33Sofia Widström2005Hanvikens SK2,61
34Felicia Jansson2005Alunda SK2,58
35Emilia Öster2005KFUM Örebro2,482,46
36Emelie Runarsson2005Östhammar FI2,482,36
37Alma Jönsson2005Hanvikens SK2,37
38Filippa Lööv2005Åkersberga SK1,99
 Delia Lukic2005Västerås FK
 Wilma Jansson2005Västerås FK
 Viweka Karmbäck2004Enköpings AIF
 Stella Nordgren Westin2005Alunda SK
 Odessa Kihlgren2005Trosa Vagnhärad SK
 Vilma Djurfeldt2005Upsala IF

F 10 Kula Final24/1  13:40
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK8,04
2Hanna Andersson2005IK Stål7,45
3Astrid Nyquist2005Västerås FK6,33
4Tindra Dahlberg2005Upsala IF6,12
5Malin Garbell2005Östhammar FI6,10
6Wilma Jansson2005Västerås FK5,62
7Meja Wolwan2005Upsala IF5,55
8Ida Palm2005Åkersberga SK5,47
9Vilma Djurfeldt2005Upsala IF5,33
10Ida Kindbom2005Skeninge IK5,26
11Amelia Engman2005Upsala IF5,02
12Klara Pettersson2005KFUM Örebro4,73
13Linnea Boqvist2005Hanvikens SK4,66
14Emilia Ek2005Hanvikens SK4,62
15Filippa Lööv2005Åkersberga SK4,60
16Celina Andersson2005Västerås FK4,46
17Agnes Strandman2005Västerås FK4,45
18Maja Forssten2005Upsala IF4,39
19Ebba Sjöström2005Vallentuna FK4,31
20Alva Bergström2005Hanvikens SK4,30
21Alice Nelin2005Vallentuna FK4,29
22Lova Hedlund2005Västerås FK4,21
23Alma Jönsson2005Hanvikens SK4,20
24Sofia Widström2005Hanvikens SK4,09
25Tilda Karlsson2005Åkersberga SK3,97
26Svea Thim2005Hanvikens SK3,76
27Tilda Broberg2005Hanvikens SK3,72
28Frida Westfeldt2005Upsala IF3,56
29Nova Furevik2005Åkersberga SK3,55
30Tindra Hagborg2005Hanvikens SK3,52
31Felicia Jansson2005Alunda SK3,48
32Lovisa Åström2005KFUM Örebro2,72
 Stella Nordgren Westin2005Alunda SK-
 Viweka Karmbäck2004Enköpings AIF-

F 10 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Agnes Strandman 4,43 4,45 4,20 - - -
Alice Nelin 3,77 4,29 4,25 - - -
Alma Jönsson 3,79 3,89 4,20 - - -
Alva Bergström 3,76 3,63 4,30 - - -
Amelia Engman 4,85 4,89 5,02 - - -
Astrid Nyquist 6,28 6,31 6,33 6,27 5,90 5,33
Celina Andersson 4,25 3,94 4,46 - - -
Ebba Sjöström 4,18 4,31 4,25 - - -
Emilia Ek 4,33 4,28 4,62 - - -
Felicia Jansson 3,47 3,47 3,48 - - -
Filippa Lööv 4,60 x 4,06 - - -
Frida Westfeldt 3,14 3,26 3,56 - - -
Hanna Andersson 6,85 6,56 6,87 7,05 7,45 6,89
Ida Kindbom 5,26 x 5,05 - - -
Ida Palm 4,56 5,14 5,47 x 4,65 4,53
Klara Pettersson 4,73 4,57 4,33 - - -
Linnea Boqvist 3,84 4,49 4,66 - - -
Maja Forssten 4,39 4,08 3,81 - - -
Malin Garbell 6,10 5,80 5,61 5,54 4,95 5,33
Meja Wolwan 5,40 5,08 5,12 5,55 5,55 -
Nova Furevik 3,55 3,02 3,45 - - -
Sofia Hasler 6,53 7,12 6,66 6,78 7,05 8,04
Sofia Widström 3,74 4,09 3,92 - - -
Stella Nordgren Westin - - - - - -
Svea Thim 3,44 3,50 3,76 - - -
Tilda Broberg 3,30 3,72 3,28 - - -
Tilda Karlsson 3,79 3,80 3,97 - - -
Tindra Dahlberg 5,62 5,64 5,96 5,62 6,12
Tindra Hagborg 3,29 3,33 3,52 - - -
Vilma Djurfeldt 5,33 4,54 3,69 - - -
Viweka Karmbäck - - - - - -
Wilma Jansson 5,37 5,28 5,02 4,65 5,62 5,07
Lova Hedlund 4,07 4,20 4,21 - - -
Lovisa Åström 2,72 x x - - -

F 9 60 m Försök24/1  10:15

Heat 1
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK9,91q
2Svea Åkerling2006Hofors AIF10,20q
3Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott10,36q3
4Ebba Lindblad2006Västerås FK10,36q4
5Stina Stadelmann2006Västerås FK10,95
6Emma Fogdö2006Hanvikens SK11,16
7Elin Nyström2006IK Westmannia12,43
8Tyra Niklasson2006IK Westmannia12,77

Heat 2
       
1Johanna Fernberg2006IK Westmannia10,33q
2Klara Eriksson2006IK Westmannia10,56q
3Altea Mellberg2006Västerås FK10,83
4Elina Szomory2006IF Triangeln Friidrott10,84
5Filippa Nilsson2006Götlunda IF11,20
6Sara Englund2006Hanvikens SK11,53
7Kerstin Wassberg2006Västerås FK11,82
8Olivia Wickman2006Alunda SK12,08

Heat 3
       
1Adela Tryggveson2006Bålsta IK9,98q
2Maya Swedin2006IFK Lidingö10,43q
3Moa Widell2006IF Triangeln Friidrott10,77
4Emma Eriksson2006IK Westmannia11,28
5Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK11,39
6Emilia Heldemar2006IK Stål11,47
7Tilda Wiryth2006Västerås FK11,55
8Alma Sundlöf2006IK Westmannia12,23

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK9,91q
2Adela Tryggveson2006Bålsta IK9,98q
3Svea Åkerling2006Hofors AIF10,20q
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia10,33q
5Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott10,36q3
6Ebba Lindblad2006Västerås FK10,36q4
7Maya Swedin2006IFK Lidingö10,43q
8Klara Eriksson2006IK Westmannia10,56q
9Moa Widell2006IF Triangeln Friidrott10,77
10Altea Mellberg2006Västerås FK10,83
11Elina Szomory2006IF Triangeln Friidrott10,84
12Stina Stadelmann2006Västerås FK10,95
13Emma Fogdö2006Hanvikens SK11,16
14Filippa Nilsson2006Götlunda IF11,20
15Emma Eriksson2006IK Westmannia11,28
16Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK11,39
17Emilia Heldemar2006IK Stål11,47
18Sara Englund2006Hanvikens SK11,53
19Tilda Wiryth2006Västerås FK11,55
20Kerstin Wassberg2006Västerås FK11,82
21Olivia Wickman2006Alunda SK12,08
22Alma Sundlöf2006IK Westmannia12,23
23Elin Nyström2006IK Westmannia12,43
24Tyra Niklasson2006IK Westmannia12,77

F 9 60 m Final24/1  16:05
       
1Adela Tryggveson2006Bålsta IK9,85
2Meja Hänsel2006Åkersberga SK9,86
3Klara Eriksson2006IK Westmannia10,17
4Johanna Fernberg2006IK Westmannia10,18
5Ebba Lindblad2006Västerås FK10,23
6Maya Swedin2006IFK Lidingö10,28
7Svea Åkerling2006Hofors AIF10,39
8Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott10,45

F 9 600 m Heat24/1  18:35

Heat 1
       
1Emilia Heldemar2006IK Stål2,24,04
2Filippa Nilsson2006Götlunda IF2,28,49
3Emma Fogdö2006Hanvikens SK2,33,24
4Sara Englund2006Hanvikens SK2,39,11
5Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott2,42,20

Heat 2
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK2,17,17
2Tilde Löwdin2006IK Stål2,22,58
3Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK2,30,74
4Altea Mellberg2006Västerås FK2,32,58
5Emma Eriksson2006IK Westmannia2,46,25
 Kerstin Wassberg2006Västerås FKEj start

F 9 600 m Heat - Sammanställning
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK2,17,17
2Tilde Löwdin2006IK Stål2,22,58
3Emilia Heldemar2006IK Stål2,24,04
4Filippa Nilsson2006Götlunda IF2,28,49
5Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK2,30,74
6Altea Mellberg2006Västerås FK2,32,58
7Emma Fogdö2006Hanvikens SK2,33,24
8Sara Englund2006Hanvikens SK2,39,11
9Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott2,42,20
10Emma Eriksson2006IK Westmannia2,46,25
 Kerstin Wassberg2006Västerås FKEj start

F 9 Höjd Final24/1  11:20
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK1,09
2Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott1,09
3Stina Stadelmann2006Västerås FK1,01
4Svea Åkerling2006Hofors AIF1,01
5Altea Mellberg2006Västerås FK0,96
5Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK0,96
7Elina Szomory2006IF Triangeln Friidrott0,96
8Adela Tryggveson2006Bålsta IK0,91
9Kerstin Wassberg2006Västerås FK0,91
10Moa Kindbom2007Skeninge IK0,91
11Emilia Heldemar2006IK Stål0,91
12Midea Allard2008Eskilstuna FI0,86
13Sara Englund2006Hanvikens SK0,86
14Emma Fogdö2006Hanvikens SK0,81
 Filippa Ratcovich2006Västerås FK

F 9 Längd Final24/1  16:50
       
1Tilde Löwdin2006IK Stål3,32
2Maya Swedin2006IFK Lidingö3,303,28
3Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott3,303,17
4Meja Hänsel2006Åkersberga SK3,29
5Klara Eriksson2006IK Westmannia3,24
6Johanna Fernberg2006IK Westmannia3,18
7Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK3,052,99
8Filippa Nilsson2006Götlunda IF3,052,93
9Tilda Wiryth2006Västerås FK2,85
10Elina Szomory2006IF Triangeln Friidrott2,83
11Ebba Lindblad2006Västerås FK2,79
12Stina Stadelmann2006Västerås FK2,75
13Emma Eriksson2006IK Westmannia2,74
14Sara Englund2006Hanvikens SK2,68
15Emilia Heldemar2006IK Stål2,652,62
16Altea Mellberg2006Västerås FK2,652,02
17Emma Fogdö2006Hanvikens SK2,52
18Kerstin Wassberg2006Västerås FK2,492,48
19Ronja Mortimer2006Västerås FK2,492,29
20Moa Widell2006IF Triangeln Friidrott2,35
21Alma Sundlöf2006IK Westmannia2,30
22Olivia Wickman2006Alunda SK2,20
23Elin Nyström2006IK Westmannia2,15
24Tyra Niklasson2006IK Westmannia2,00
 Adela Tryggveson2006Bålsta IK
 Filippa Ratcovich2006Västerås FK

F 9 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Adela Tryggveson
Alma Sundlöf 2,30 2,02 1,90
Altea Mellberg 2,65 2,02 x
Ebba Lindblad 2,79 2,70 2,54
Elin Nyström 2,00 x 2,15
Elina Szomory 2,08 2,46 2,83
Elsa Kjellström 2,85 3,14 3,06 3,14 3,30 3,17
Emilia Heldemar 2,65 2,62 x
Emma Eriksson 2,54 2,67 2,74
Emma Fogdö 2,48 2,52 2,52
Filippa Nilsson 2,84 2,68 2,89 2,93 2,77 3,05
Filippa Ratcovich
Johanna Fernberg 2,98 3,05 3,09 x 3,18 3,05
Kerstin Wassberg 2,48 x 2,49
Klara Eriksson 2,99 2,83 2,83 2,93 3,24 3,02
Maya Swedin 3,07 3,02 3,10 3,30 2,97 3,28
Meja Hänsel 3,17 3,16 2,97 3,25 3,16 3,29
Moa Widell 2,35 2,13 2,20
Olivia Wickman 2,14 x 2,20
Ronja Mortimer 2,20 2,29 2,49
Sara Englund 2,68 2,59 2,67
Stina Stadelmann 2,62 2,72 2,75
Tilda Wiryth 2,85 2,59 2,78
Tilde Löwdin 3,02 2,97 2,98 3,06 3,02 3,32
Tindra Bergholtz 2,93 2,17 2,99 2,64 2,70 3,05
Tyra Niklasson x 2,00 1,99

F 9 Kula Final24/1  15:00
       
1Meja Hänsel2006Åkersberga SK5,11
2Svea Åkerling2006Hofors AIF4,85
3Midea Allard2008Eskilstuna FI4,52
4Olivia Wickman2006Alunda SK4,45
5Alma Sundlöf2006IK Westmannia4,33
6Tilda Wiryth2006Västerås FK4,27
7Moa Widell2006IF Triangeln Friidrott4,15
8Tilde Löwdin2006IK Stål4,00
9Elsa Kjellström2006IF Triangeln Friidrott3,91
10Elina Szomory2006IF Triangeln Friidrott3,90
11Stina Stadelmann2006Västerås FK3,89
12Kerstin Wassberg2006Västerås FK3,74
13Emilia Heldemar2006IK Stål3,66
14Ronja Mortimer2006Västerås FK3,50
15Tindra Bergholtz2006Åkersberga SK3,45
16Ebba Lindblad2006Västerås FK3,43
17Emma Fogdö2006Hanvikens SK3,14
 Sara Englund2006Hanvikens SKigr
 Ella Von Walden2006IK Westmannia
 Filippa Ratcovich2006Västerås FK
 Johanna Fernberg2006IK Westmannia

F 8 60 m Försök24/1  09:15

Heat 1
       
1Hannah Biwersi2007Trosa IF11,09q
2Maja Johansson2007Åkersberga SK11,20q
3Evelina Lång2007Bålsta IK11,25q
4Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott11,72q
5Juila Silverhult2007Västerås FK12,12
6Emma Katsoulaki2007Hanvikens SK12,26
 Anna-Linnéa Utsi2007Hanvikens SKEj start

Heat 2
       
1Linnea Behrnetz2007Trosa IF10,79q
2Nova Raitis2007Hanvikens SK10,94q
3Ebba Larsson2007Råby-Rekarne FIF11,15q
4Vera Skymgård2007Västerås FK11,62q
5Filippa Löwdin2007IK Westmannia11,74q
6Midea Allard2008Eskilstuna FI11,75q
7Maja Stenmarck2007Vallentuna FK12,21

Heat 3
       
1Moa Kindbom2007Skeninge IK10,68q
2Frida Westberg2007Turebergs FK10,79q
3Isabella Isacsson2007Linköpings GIF11,83
4Stella Eklund2008Hagunda IF12,27
5Alice Svensson2007Hanvikens SK12,48
6Lina Garbell2007Östhammar FI12,93
 Julia Folkjern2007Västerås FKEj start

Heat 4
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF10,17q
2Nora Johansson2007IK Stål10,54q
3Molly Åkerblom2007Västerås FK11,18q
4Junie Ratcovich2008Västerås FK11,63q
5Märta Lindbergson2007Åkersberga SK12,28
6Iris Boqvist2008Hanvikens SK12,66
7Ella Johansson2007Trosa IF12,73
8Iza Svensson2007Hanvikens SK13,11

F 8 60 m Final24/1  11:15

Heat 1
       
1Maja Johansson2007Åkersberga SK11,171
2Molly Åkerblom2007Västerås FK11,172
3Evelina Lång2007Bålsta IK11,56
4Midea Allard2008Eskilstuna FI11,59
5Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott11,60
6Filippa Löwdin2007IK Westmannia11,74
7Vera Skymgård2007Västerås FK12,08
 Junie Ratcovich2008Västerås FKEj start

Heat 2
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF10,19
2Nora Johansson2007IK Stål10,53
3Moa Kindbom2007Skeninge IK10,80
4Frida Westberg2007Turebergs FK10,89
5Linnea Behrnetz2007Trosa IF10,91
6Hannah Biwersi2007Trosa IF11,02
7Nova Raitis2007Hanvikens SK11,21
8Ebba Larsson2007Råby-Rekarne FIF11,25

F 8 400 m Heat24/1  16:45

Heat 1
       
1Vera Skymgård2007Västerås FK1,30,36
2Astrid Wallenius2008Västerås FK1,34,55
3Alice Svensson2007Hanvikens SK1,39,40
4Isabella Isacsson2007Linköpings GIF1,42,31
5Stella Eklund2008Hagunda IF1,42,58
6Lina Garbell2007Östhammar FI1,42,74
7Juila Silverhult2007Västerås FK1,43,76
8Emma Katsoulaki2007Hanvikens SK1,45,39
9Iris Boqvist2008Hanvikens SK1,46,39

Heat 2
       
1Moa Kindbom2007Skeninge IK1,21,51
2Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF1,23,63
3Nova Raitis2007Hanvikens SK1,29,75
4Midea Allard2008Eskilstuna FI1,30,22
5Evelina Lång2007Bålsta IK1,34,41
6Molly Åkerblom2007Västerås FK1,35,94
7Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott1,36,09
8Ebba Larsson2007Råby-Rekarne FIF1,42,22
9Iza Svensson2007Hanvikens SK1,46,26

F 8 400 m Heat - Sammanställning
       
1Moa Kindbom2007Skeninge IK1,21,51
2Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF1,23,63
3Nova Raitis2007Hanvikens SK1,29,75
4Midea Allard2008Eskilstuna FI1,30,22
5Vera Skymgård2007Västerås FK1,30,36
6Evelina Lång2007Bålsta IK1,34,41
7Astrid Wallenius2008Västerås FK1,34,55
8Molly Åkerblom2007Västerås FK1,35,94
9Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott1,36,09
10Alice Svensson2007Hanvikens SK1,39,40
11Ebba Larsson2007Råby-Rekarne FIF1,42,22
12Isabella Isacsson2007Linköpings GIF1,42,31
13Stella Eklund2008Hagunda IF1,42,58
14Lina Garbell2007Östhammar FI1,42,74
15Juila Silverhult2007Västerås FK1,43,76
16Emma Katsoulaki2007Hanvikens SK1,45,39
17Iza Svensson2007Hanvikens SK1,46,26
18Iris Boqvist2008Hanvikens SK1,46,39

F 8 Längd Final24/1  09:50
       
1Wilda Runeborg2007Råby-Rekarne FIF3,44
2Frida Westberg2007Turebergs FK3,13
3Linnea Behrnetz2007Trosa IF3,10
4Moa Kindbom2007Skeninge IK3,03
5Nora Johansson2007IK Stål2,98
6Ebba Larsson2007Råby-Rekarne FIF2,85
7Maja Johansson2007Åkersberga SK2,75
8Nova Raitis2007Hanvikens SK2,74
9Molly Åkerblom2007Västerås FK2,59
10Isabella Isacsson2007Linköpings GIF2,52
11Hannah Biwersi2007Trosa IF2,51
12Midea Allard2008Eskilstuna FI2,49
13Evelina Lång2007Bålsta IK2,48
14Vera Skymgård2007Västerås FK2,45
15Filippa Löwdin2007IK Westmannia2,29
16Märta Lindbergson2007Åkersberga SK2,20
17Juila Silverhult2007Västerås FK2,16
18Stella Eklund2008Hagunda IF2,15
19Julia Folkjern2007Västerås FK2,08
20Iris Boqvist2008Hanvikens SK2,04
21Lina Garbell2007Östhammar FI1,98
22Ella Johansson2007Trosa IF1,95
23Emma Katsoulaki2007Hanvikens SK1,93
24Alice Svensson2007Hanvikens SK1,88
25Ida Bonow2007Kungsängen Friidrott1,83
26Iza Svensson2007Hanvikens SK1,63
 Junie Ratcovich2008Västerås FK
 Anna-Linnéa Utsi2007Hanvikens SK
 Tyra Lindh2007Västerås FK

F 8 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Alice Svensson 1,88 1,52 1,67
Ebba Larsson 2,85 2,48 2,69 2,74 2,78 2,68
Ella Johansson 1,95 1,65 1,91
Emma Katsoulaki 1,93 1,84 1,70
Evelina Lång 2,48 2,46 2,28
Filippa Löwdin 2,29 1,95 2,19
Frida Westberg 2,88 2,85 2,79 3,00 3,03 3,13
Ida Bonow 1,56 1,76 1,83
Iris Boqvist 2,04 1,78 1,86
Isabella Isacsson 2,52 2,16 2,34
Iza Svensson 1,57 1,63 1,55
Juila Silverhult 2,16 1,86 2,12
Junie Ratcovich
Lina Garbell 1,98 1,98 1,82
Linnea Behrnetz 3,04 2,68 2,81 2,57 2,92 3,10
Maja Johansson 2,66 2,73 2,75 2,74 x 2,16
Midea Allard 2,38 2,49 2,48
Moa Kindbom 2,93 2,93 2,85 3,01 3,03 3,01
Molly Åkerblom 2,56 2,59 2,37
Märta Lindbergson 2,20 2,18 2,03
Nora Johansson 2,75 2,73 2,82 2,98 2,88 2,85
Nova Raitis 2,68 2,36 2,49 2,44 2,43 2,74
Stella Eklund 1,83 1,98 2,15
Vera Skymgård x 2,45 2,15
Wilda Runeborg 3,06 2,60 2,98 3,11 3,11 3,44
Anna-Linnéa Utsi
Hannah Biwersi 2,35 2,50 2,51
Julia Folkjern 2,08 1,90 1,83
Tyra Lindh

PF 15 4x200 m Final25/1  17:00
       
1Nyköping1900Nyköpings BIS Friidrott1,48,77
2Västerås FK lag 21900Västerås FK1,55,06
3Vallentuna FK1900Vallentuna FK1,59,61
4Åkersberga SK lag 11900Åkersberga SK2,00,78
 Västerås FK lag 11900Västerås FK1,54,77U.T.

PF 13 4x200 m Heat 

Heat 1
       
102Lila Hammarby IF1900Hammarby IF2,04,53
2Quickstars1900Västerås FK2,18,55
303Grön Hammarby IF1900Hammarby IF2,26,88

Heat 2
       
1Aroskämparna1900Västerås FK2,08,57
2Aroskämparna/Quickstars1900Västerås FK2,12,31
303Gul Hammarby IF1900Hammarby IF2,16,40

Heat 3
       
1VFK Lag 2Västerås FK2,02,82
2Lag 2 KFUM Örebro1900KFUM Örebro2,04,11
302Grå Hammarby IF1900Hammarby IF2,15,47
403Vit Hammarby IF1900Hammarby IF2,29,66

Heat 4
       
1VFK Lag 11900Västerås FK1,52,39
2Lag 1 KFUM Örebro1900KFUM Örebro1,54,96
303Blå Hammarby IF1900Hammarby IF2,05,72
403Röd Hammarby IF1900Hammarby IF2,13,43

PF 13 4x200 m Heat - Sammanställning
       
1VFK Lag 11900Västerås FK1,52,39
2Lag 1 KFUM Örebro1900KFUM Örebro1,54,96
3VFK Lag 2Västerås FK2,02,82
4Lag 2 KFUM Örebro1900KFUM Örebro2,04,11
502Lila Hammarby IF1900Hammarby IF2,04,53
603Blå Hammarby IF1900Hammarby IF2,05,72
7Aroskämparna1900Västerås FK2,08,57
8Aroskämparna/Quickstars1900Västerås FK2,12,31
903Röd Hammarby IF1900Hammarby IF2,13,43
1002Grå Hammarby IF1900Hammarby IF2,15,47
1103Gul Hammarby IF1900Hammarby IF2,16,40
12Quickstars1900Västerås FK2,18,55
1303Grön Hammarby IF1900Hammarby IF2,26,88
1403Vit Hammarby IF1900Hammarby IF2,29,66

PF 11 4x200 m Heat24/1  19:55

Heat 1
       
1Västerås FK 04-05 grupp 32004Västerås FK2,16,99
2Team Rosa 3 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,30,41
3Team Rosa 2 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,32,57

Heat 2
       
1Lag 1 Västerås FK1900Västerås FK2,08,49
2Team Rosa 1 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,23,12
3Västerås FK 0405 grupp 22204Västerås FK2,27,17

PF 11 4x200 m Heat - Sammanställning
       
1Lag 1 Västerås FK1900Västerås FK2,08,49
2Västerås FK 04-05 grupp 32004Västerås FK2,16,99
3Team Rosa 1 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,23,12
4Västerås FK 0405 grupp 22204Västerås FK2,27,17
5Team Rosa 3 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,30,41
6Team Rosa 2 Hanvikens SK1900Hanvikens SK2,32,57


© Arena 2.0, RunPro Systems