Resultat Gurkspelen

Arrangör: Västerås FK
Datum: 2-3 aug 2014
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Per Tunander

Listan skapad: 2014-08-03 17:41:45


MS 100 m Försök3/8  11:40

Heat 1
    Vind: -0,6  
1Amadou Sussoho1995Huddinge AIS11,26Q
2Daniel Nordmark1993Västerås FK11,43Q
3Lion Martinez1978Huddinge AIS11,65q
4Petter Berner Wik1994Upsala IF11,75q
5Linus Blomquist1990Linköpings GIF11,78
6Joakim Larsson1972Västerås FK12,91
7Anders lind1959AIK Friidrott13,91

Heat 2
    Vind: -0,8  
1Johan Forsberg1992Huddinge AIS11,34Q1
2Ian Adok1991Linköpings GIF11,34Q2
3Fabian Revilla1995Rånäs 4H11,35q
4Karl Schenström1991Nyköpings BIS Friidrott11,75q
5Rikard Hällberg1994Upsala IF11,93
6Kolë Lieshi1968IFK Nora12,24

MS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Amadou Sussoho1995Huddinge AIS11,26Q
2Johan Forsberg1992Huddinge AIS11,34Q1
3Ian Adok1991Linköpings GIF11,34Q2
4Daniel Nordmark1993Västerås FK11,43Q
5Fabian Revilla1995Rånäs 4H11,35q
6Lion Martinez1978Huddinge AIS11,65q
7Petter Berner Wik1994Upsala IF11,75q
8Karl Schenström1991Nyköpings BIS Friidrott11,75q
9Linus Blomquist1990Linköpings GIF11,78
10Rikard Hällberg1994Upsala IF11,93
11Kolë Lieshi1968IFK Nora12,24
12Joakim Larsson1972Västerås FK12,91
13Anders lind1959AIK Friidrott13,91

MS 100 m Final3/8  13:45
    Vind: -1,8  
1Ian Adok1991Linköpings GIF11,36
2Fabian Revilla1995Rånäs 4H11,37
3Johan Forsberg1992Huddinge AIS11,38
4Daniel Nordmark1993Västerås FK11,56
5Lion Martinez1978Huddinge AIS11,68
6Karl Schenström1991Nyköpings BIS Friidrott11,70
7Petter Berner Wik1994Upsala IF11,82
 Amadou Sussoho1995Huddinge AISEj start

MS 200 m Försök2/8  13:30

Heat 1
    Vind: -1,3  
1Fredrik Åström1993Täby IS22,21q
2Petter Berner Wik1994Upsala IF23,32q
3Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK23,68q
4Peter Hellgren1964Bålsta IK25,74
5Anders lind1959AIK Friidrott28,61

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Daniel Nordmark1993Västerås FK22,89q
2Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro23,47q
3Rikard Hällberg1994Upsala IF23,75q
4Christopher Sentell1994Turebergs FK24,38
5Joakim Larsson1972Västerås FK26,01

MS 200 m Försök - Sammanställning
       
1Fredrik Åström1993Täby IS22,21q
2Daniel Nordmark1993Västerås FK22,89q
3Petter Berner Wik1994Upsala IF23,32q
4Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro23,47q
5Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK23,68q
6Rikard Hällberg1994Upsala IF23,75q
7Christopher Sentell1994Turebergs FK24,38
8Peter Hellgren1964Bålsta IK25,74
9Joakim Larsson1972Västerås FK26,01
10Anders lind1959AIK Friidrott28,61

MS 200 m Final2/8  15:45
    Vind: +0,5  
1Daniel Nordmark1993Västerås FK23,11
2Petter Berner Wik1994Upsala IF23,23
3Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro23,33
4Rikard Hällberg1994Upsala IF23,68
5Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK23,70
 Fredrik Åström1993Täby ISEj start

MS 400 m Final3/8  15:52

Heat 1
       
1Filip Wendelin1996IFK Sala51,00
2Christopher Halldén1994Huddinge AIS51,40
3Fredrik Orrsveden1995Hammarby IF52,17
4Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK52,72
5Dag Hultberg1995GoIF Tjalve53,23

Heat 2
       
1Fredrik Åström1993Täby IS49,91
2Edom Abreham1995Hässelby SK50,32
3Gustav Bivstedt1996Hässelby SK51,24
4Alex Torgersson1994Hammarby IF51,36
5Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro53,49

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Fredrik Åström1993Täby IS49,91
2Edom Abreham1995Hässelby SK50,32
3Filip Wendelin1996IFK Sala51,00
4Gustav Bivstedt1996Hässelby SK51,24
5Alex Torgersson1994Hammarby IF51,36
6Christopher Halldén1994Huddinge AIS51,40
7Fredrik Orrsveden1995Hammarby IF52,17
8Niclas Ragneberg1991Trollhättans FiK52,72
9Dag Hultberg1995GoIF Tjalve53,23
10Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro53,49

MS 800 m Final2/8  18:00

Heat 1
       
1Martin Axelsson1996Trollhättans FiK2,04,35
2Christoffer Hagman1997Västerås FK2,05,16
3Pontus Hagman1997Västerås FK2,05,89
4Joel Håkansson1994Östersunds GIF2,06,80
5Jonathan Bergdahl1998Huddinge AIS2,07,71
6Rikard Karlsson1998Hässelby SK2,08,49
7Otto Kingstedt1994Huddinge AIS2,12,45

Heat 2
       
1Adam Lindström1993Hässelby SK1,59,52
2Daniel Gardner1994Chillicothe Track Club2,01,62
3Rasmus Troell1997Tyresö FK2,03,81
4Magnus Wallenius1973Västerås FK2,04,76
5Oscar Östebo1996Glanshammar IF2,06,95
6Hugo Lindell1995Rånäs 4H2,07,52

Heat 3
       
1Jesper Bokefors1994Upsala IF1,56,69
2Björn Seifert1996Upsala IF1,57,91
3Edom Abreham1995Hässelby SK1,58,57
4Erik Djurberg1997Upsala IF1,58,98
5Gustaf Lidfeldt1995Hammarby IF1,59,08
6Abdi Yusuf1996Hammarby IF2,00,01
7Christoffer Ahl1998Hammarby IF2,00,61
8Robin Johansson1994Ärla IF2,00,63
9Stefan Stojanovic1998Huddinge AIS2,01,39
 Fredrik Finstad1994SK VidarBröt

MS 800 m Final - Sammanställning
       
1Jesper Bokefors1994Upsala IF1,56,69
2Björn Seifert1996Upsala IF1,57,91
3Edom Abreham1995Hässelby SK1,58,57
4Erik Djurberg1997Upsala IF1,58,98
5Gustaf Lidfeldt1995Hammarby IF1,59,08
6Adam Lindström1993Hässelby SK1,59,52
7Abdi Yusuf1996Hammarby IF2,00,01
8Christoffer Ahl1998Hammarby IF2,00,61
9Robin Johansson1994Ärla IF2,00,63
10Stefan Stojanovic1998Huddinge AIS2,01,39
11Daniel Gardner1994Chillicothe Track Club2,01,62
12Rasmus Troell1997Tyresö FK2,03,81
13Martin Axelsson1996Trollhättans FiK2,04,35
14Magnus Wallenius1973Västerås FK2,04,76
15Christoffer Hagman1997Västerås FK2,05,16
16Pontus Hagman1997Västerås FK2,05,89
17Joel Håkansson1994Östersunds GIF2,06,80
18Oscar Östebo1996Glanshammar IF2,06,95
19Hugo Lindell1995Rånäs 4H2,07,52
20Jonathan Bergdahl1998Huddinge AIS2,07,71
21Rikard Karlsson1998Hässelby SK2,08,49
22Otto Kingstedt1994Huddinge AIS2,12,45
 Fredrik Finstad1994SK VidarBröt

MS 1 500 m Final3/8  14:25
       
1Ludvig Danielson1995GoIF Tjalve4,08,90
2Anders Fox1995Enhörna IF4,09,18
3Adam Lindström1993Hässelby SK4,09,19
4Jesper Bokefors1994Upsala IF4,10,53
5Alexander Holm1992GoIF Tjalve4,10,91
6Erik Djurberg1997Upsala IF4,12,33
7Hugo Lindell1995Rånäs 4H4,17,59
8Martin Ahlberger1993Hestra IF4,17,72
9Peter Edholm1977Riviera Friidrott4,20,60
10Pontus Hagman1997Västerås FK4,28,96
11Fabian Olsson1998Hässelby SK4,29,59
12Christoffer Hagman1997Västerås FK4,34,19
13Aden Seif1996Turebergs FK4,41,76

MS Höjd Final2/8  16:10
       
1Edvin Heggemann1994KFUM Örebro1,95
2Valdemar Karlsson1993Hammarby IF1,86
3Olov Bylund1992Falu IK1,81
 Christian Norstedt1983Eskilstuna FI
 Martin Sundgren1994Finspångs AIK

MS Längd Final3/8  14:50
       
1Carl Månsson1995Turebergs FK6,74+3,26,61 +1,2
2Niklas Alsing1995Östersunds GIF6,46+1,2
3Håkan Setthammar1972Västerås FK6,38+1,9
4Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK6,37+0,1
5Simen Averin Markström1995Hammarby IF6,14+4,86,03 +1,0
6Anton Östebo1996Glanshammar IF5,78+1,9
 Ian Adok1991Linköpings GIF 

MS Kula Final3/8  12:10
       
1Andreas Eriksson1994IK Heros14,46
2Mats Matsson1972Västerås FK10,39
3Kenneth Westfält1964Vemhåns IK9,07

MS Diskus Final2/8  12:55
       
1Oscar Törnros1992Falu IK42,65
2Andreas Eriksson1994IK Heros39,56

MS Spjut Final3/8  16:15
       
1Robert Ekman1982Västerås FK51,67
2Fredrik Anderson1993Södertälje IF50,78
3Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK49,93

P 19 Kula Final3/8  12:10
       
1Ali Alsaadi1995Råby-Rekarne FIF14,94
2Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK12,14
3Simon Sätterström1944Eskilstuna FI7,35
 Ali Al-Saadi1995Råby-Rekarne FIF

P 19 Diskus Final2/8  12:55
       
1Viktor Hagren1995Turebergs FK41,16
2Nicklas Karlsson1996Finspångs AIK37,68

P 19 Slägga Final2/8  11:30
       
1Christoffer Hagren1995Turebergs FK46,32

P 17 100 m Försök3/8  11:50

Heat 1
    Vind: -1,2  
1Lukas Nordén1998Västerås FK11,50Q
2Sebastien Hargeström1998Hammarby IF11,70Q
3Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott11,72q
4Jonatan Paulsson Bixo1997Östersunds GIF11,87q
5David Svensson1998IFK Tumba11,95q
6Markus Ögren1998Hammarby IF12,22
7Oliver Glänneskog1998IK Norrköping FI12,35

Heat 2
    Vind: -1,9  
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK11,59Q
2Daniel Persson1998Bromma IF11,85Q
3Rodi Kay1998Hammarby IF11,86q
4Oskar Motta1998Upsala IF12,12q
5Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott12,17q
6Kalle Nie1998Hammarby IF12,27
7Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF12,57

Heat 3
    Vind: -0,9  
1Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,54Q
2Carl Davidsson1997Linköpings GIF11,69Q
3Sebastian Brandmaier1997Upsala IF11,73q
4Joakim Karlsson1997Finspångs AIK11,90q
5Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF11,93q
6Frank Förnestig1998Hammarby IF12,21q

P 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Lukas Nordén1998Västerås FK11,50Q
2Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,54Q
3Giovanni Inostroza1997Turebergs FK11,59Q
4Carl Davidsson1997Linköpings GIF11,69Q
5Sebastien Hargeström1998Hammarby IF11,70Q
6Daniel Persson1998Bromma IF11,85Q
7Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott11,72q
8Sebastian Brandmaier1997Upsala IF11,73q
9Rodi Kay1998Hammarby IF11,86q
10Jonatan Paulsson Bixo1997Östersunds GIF11,87q
11Joakim Karlsson1997Finspångs AIK11,90q
12Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF11,93q
13David Svensson1998IFK Tumba11,95q
14Oskar Motta1998Upsala IF12,12q
15Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott12,17q
16Frank Förnestig1998Hammarby IF12,21q
17Markus Ögren1998Hammarby IF12,22
18Kalle Nie1998Hammarby IF12,27
19Oliver Glänneskog1998IK Norrköping FI12,35
20Christoffer Sandell1997Råby-Rekarne FIF12,57

P 17 100 m Final3/8  13:50

Heat 1
    Vind: -0,7  
1Rodi Kay1998Hammarby IF11,85
2Jonatan Paulsson Bixo1997Östersunds GIF11,86
3Joakim Karlsson1997Finspångs AIK11,96
4Oskar Motta1998Upsala IF12,03
 David Svensson1998IFK TumbaEj start
 Frank Förnestig1998Hammarby IFEj start
 Gustaf Borg1998Nyköpings BIS FriidrottEj start
 Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIFEj start

Heat 2
    Vind: -3,5  
1Oscar Jacobsson1997Västerås FK11,66
2Lukas Nordén1998Västerås FK11,71
3Sebastien Hargeström1998Hammarby IF11,83
4Daniel Persson1998Bromma IF11,84
5Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott11,88
6Carl Davidsson1997Linköpings GIF11,97
7Sebastian Brandmaier1997Upsala IF12,01
 Giovanni Inostroza1997Turebergs FKEj start

P 17 200 m Försök2/8  12:55

Heat 1
    Vind: -0,5  
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK22,71q
2Oscar Jacobsson1997Västerås FK23,45q
3Rodi Kay1998Hammarby IF23,48q
4Daniel Persson1998Bromma IF23,64
5Kalle Nie1998Hammarby IF24,62
6Elias Högström1997Sundsvalls FF25,70

Heat 2
    Vind: -0,6  
1Lukas Nordén1998Västerås FK23,04q
2Leo Jönsson1998Eskilstuna FI23,64
3Jonatan Paulsson Bixo1997Östersunds GIF23,88
4Sebastian Brandmaier1997Upsala IF23,90
5Markus Ögren1998Hammarby IF24,24
6Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö25,58

Heat 3
    Vind: +0,5  
1Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott23,19q
2Joakim Karlsson1997Finspångs AIK23,60q
3Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF23,82
4Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott24,19
5Oskar Motta1998Upsala IF24,30
6Sebastian Larsson1997Råby-Rekarne FIF26,18

P 17 200 m Försök - Sammanställning
       
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK22,71q
2Lukas Nordén1998Västerås FK23,04q
3Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott23,19q
4Oscar Jacobsson1997Västerås FK23,45q
5Rodi Kay1998Hammarby IF23,48q
6Joakim Karlsson1997Finspångs AIK23,60q
7Daniel Persson1998Bromma IF23,64
8Leo Jönsson1998Eskilstuna FI23,64
9Viktor Kårefjärd1998Råby-Rekarne FIF23,82
10Jonatan Paulsson Bixo1997Östersunds GIF23,88
11Sebastian Brandmaier1997Upsala IF23,90
12Gustaf Borg1998Nyköpings BIS Friidrott24,19
13Markus Ögren1998Hammarby IF24,24
14Oskar Motta1998Upsala IF24,30
15Kalle Nie1998Hammarby IF24,62
16Fredrik Lorentzon1997IFK Lidingö25,58
17Elias Högström1997Sundsvalls FF25,70
18Sebastian Larsson1997Råby-Rekarne FIF26,18

P 17 200 m Final2/8  15:40
    Vind: +0,7  
1Giovanni Inostroza1997Turebergs FK22,76
2Lukas Nordén1998Västerås FK22,88
3Jakob Boyer1997Nyköpings BIS Friidrott23,21
4Oscar Jacobsson1997Västerås FK23,29
5Joakim Karlsson1997Finspångs AIK23,81
 Rodi Kay1998Hammarby IFEj start

P 17 400 m Final3/8  17:05
       
1Leo Jönsson1998Eskilstuna FI52,57
2Rasmus Troell1997Tyresö FK53,80
3Adam Westmark1998Turebergs FK53,93
4Tobias Månsson1998IFK Lidingö55,11
5Markus Ögren1998Hammarby IF55,41
6Martin Jacobsson1997Hammarby IF56,31

P 17 800 m Final2/8  17:55
       
1Benjamin Eklund1998IK Westmannia2,07,78
2Axel Djurberg1999Upsala IF2,08,11
3Martin Jacobsson1997Hammarby IF2,08,17
4Jonatan Gustafsson1999KFUM Örebro2,08,71
5Adam Westmark1998Turebergs FK2,09,85
6Samuel Nilsson-Hagland1998Huddinge AIS2,10,34
7Anton Ledell1999Huddinge AIS2,10,91
8Abduhlai Adan1998Hammarby IF2,12,43
9Edvin Hagberg1999Tureberg FK2,12,45
10Muhamed Ali Hussein1997Eskilstuna FI2,17,79

P 17 1 500 m Final3/8  14:25
       
1Stefan Stojanovic1998Huddinge AIS4,18,73
2Rikard Karlsson1998Hässelby SK4,29,59
3Benjamin Eklund1998IK Westmannia4,34,37
4Marcus Hägg1998Huddinge AIS4,42,01
5Simon Persson1998KFUM Örebro4,49,46

P 17 110 mh Final2/8  10:40
    Vind: +1,0  
1Sebastien Hargeström1998Hammarby IF15,35
2Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK15,46
3Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS16,23
4Eric Bergvall1994Hässelby SK16,30U.T

P 17 110 mh Extra 
    Vind: +0,0  
1Sebastien Hargeström1998Hammarby IF15,14
2Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK15,28
3Eric Bergvall1994Hässelby SK16,05
4Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS16,22

P 17 300 mh Final2/8  18:35
       
1Jakob Masth Larsson1997IF Göta Karlstad38,16
2Albin Johansson1997Högbo GIF38,54
3Nicklas Holm1997Hellas FK38,61
4Ludvig Hillenfjärd1997Huddinge AIS39,26
5William Frobe1998Täby IS39,67
 Jesper Rilegård1998IFK LidingöBröt

P 17 Höjd Final3/8  14:15
       
1Filip Björklund1998Upsala IF1,88
2Mikael Jansson1998KFUM Örebro1,85
3Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS1,82
4Jakob Samuelsson1998Hässelby SK1,70
 Otto Brinkman1997Spårvägens FK

P 17 Stav Final2/8  10:10
       
1Sebastien Hargeström1998Hammarby IF4,18

P 17 Längd Final3/8  15:55
       
1David Svensson1998IFK Tumba6,46-0,7
2Fredrik Kihlblom1998Huddinge AIS6,16-0,2
3Sebastien Hargeström1998Hammarby IF6,15+0,0
4Frank Förnestig1998Hammarby IF5,95-1,2
5Elias Högström1997Sundsvalls FF5,93-0,1
6Marcus Jaurell1997Hässelby SK5,89-0,5
7Joakim Karlsson1997Västerås FK5,450,0
 Giovanni Inostroza1997Turebergs FK
 Jesper Rilegård1998IFK Lidingö

P 17 Tresteg Final2/8  15:10
       
1David Svensson1998IFK Tumba12,55+1,2
2Elias Högström1997Sundsvalls FF12,52+0,3

P 17 Kula Final3/8  10:50
       
1Jesper Arbinge1997Huddinge AIS17,56
2Patrik Lindstedt1999Hässelby SK16,32
3Edvin Larsson1998Eskilstuna FI15,52
4Jacob Lindström1998Falu IK9,40
 Jesper Rilegård1998IFK Lidingö
 Oscar Gustafsson1997Nyköpings BIS Friidrott14,69 UT

P 17 Diskus Final2/8  18:00
       
1Oscar Gustafsson1997Nyköpings BIS Friidrott49,50
2Joel Mattsson1998Tierps IF FI32,57
3Jacob Lindström1998Falu IK23,26
 Edvin Larsson1998Eskilstuna FI
 Gabriel Rosshagen1998Hässelby SK 

P 17 Slägga Final2/8  11:30
       
1Edvin Larsson1998Eskilstuna FI55,41
2Johannes Nilsson1998Västerås FK48,60
3Joel Mattsson1998Tierps IF FI47,38
4Albin Kjellberg1997Hässelby SK44,26
5Jacob Lindström1998Falu IK27,38

P 17 Spjut Final3/8  13:15
       
1Jakob Samuelsson1998Hässelby SK56,00
2Elias Högström1997Sundsvalls FF42,65
 Marcus Jaurell1997Hässelby SK

P 15 80 m Final3/8  10:55
    Vind: -1,1  
1Henrik Larsson1999IF Göta Karlstad9,60
2Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK9,96
3Olle Ohrmér1999Nyköpings BIS Friidrott10,28
4Noa Fridell1999Eskilstuna FI10,41
5Fredrik Nordin1999Gefle IF10,69

P 15 300 m Final3/8  16:00
       
1Henrik Larsson1999IF Göta Karlstad39,28
2Olle Ohrmér1999Nyköpings BIS Friidrott41,37

P 15 800 m Final2/8  17:40
       
1Jonathan Edemalm1999Sköldinge IF2,14,26
2Rasmus Ahlgren1999Spårvägens FK2,14,80
3Markus Asplund2000Huddinge AIS2,34,49

P 15 2 000 m Final3/8  14:50
       
1Jonathan Edemalm1999Sköldinge IF6,16,06
2Björn Ternström1999Gottsunda IF7,07,83
3Rasmus Ternström1999Gottsunda IF7,51,69

P 15 80 mh Final2/8  10:00
    Vind: +1,1  
1Staffan Risberg1999Turebergs FK11,61
2Arvid Gustafsson1999Upsala IF11,92
3Edvin Hagberg1999Tureberg FK12,28
4Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK12,49
5Hugo Jacobsson1999Turebergs FK13,29
6Martin Forsberg1999Hammarby IF13,31
 Jonas Renz1999IK Norrköping FIBröt
 Malte Åhman1999IFK LidingöBröt

P 15 Höjd Final3/8  14:15
       
1Anton Ledell1999Huddinge AIS1,73
2Staffan Risberg1999Turebergs FK1,70
3Tommy Nguyen1999Nyköpings BIS Friidrott1,67
3Edvin Hagberg1999Tureberg FK1,67
5Martin Forsberg1999Hammarby IF1,56

P 15 Stav Final2/8  10:10
       
1Jonas Renz1999IK Norrköping FI3,43
2Martin Forsberg1999Hammarby IF3,03

P 15 Längd Final3/8  11:15
       
 Filip Hedlund1999Hellas FKigr
 Oskar Erixon1999IK Westmannia6,18+2,56,16 +1,6
 Daniel Langman1999Råby-Rekarne FIF6,10+3,25,73 +0,9
 Jonas Renz1999IK Norrköping FI5,98+2,35,51 -0,5
 Markus Thorsell1999Råby-Rekarne FIF5,76+1,6
 Tommy Nguyen1999Nyköpings BIS Friidrott5,66+1,7
 Carl-Einar Eskonniemi Söderström1999Hellas FK5,60+0,0
 Edvin Hagberg1999Tureberg FK5,57+2,55,30 +1,2
 Hugo Jacobsson1999Turebergs FK5,48+2,75,43 +1,8
 Noa Fridell1999Eskilstuna FI5,25+2,4
 Martin Forsberg1999Hammarby IF4,91+3,04,84 +1,6

P 15 Tresteg Final2/8  15:10
       
1Oskar Erixon1999IK Westmannia12,50-0,1
2Noa Fridell1999Eskilstuna FI11,40+1,2

P 15 Kula Final3/8  10:00
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK18,82
2Henrik Larsson1999IF Göta Karlstad12,12
3Jonas Renz1999IK Norrköping FI11,32
4Fredrik Nordin1999Gefle IF9,79

P 15 Diskus Final2/8  16:55
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK58,18
2Martin Forsberg1999Hammarby IF24,03
 Jonas Renz1999IK Norrköping FIigr
 Albin Johansson1997Högbo GIF49,28

P 15 Slägga Final2/8  11:30
       
1Patrik Lindstedt1999Hässelby SK70,27
2Hanna Mårtensson1996Hässelby SK49,58

P 15 Spjut Final3/8  13:15
       
1Tommy Nylander-Leslie1999IFK Tumba43,84
2Edvin Hagberg1999Tureberg FK37,72
3Simon Anderson2000Södertälje IF31,54
4Fredrik Nordin1999Gefle IF28,83
5Markus Thorsell1999Råby-Rekarne FIF28,00
6Martin Forsberg1999Hammarby IF24,97

P 14 80 m Final3/8  10:45
    Vind: -2,4  
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö9,90
2Felix Prins2000Hammarby IF10,04
3Jonathan Kjellén2000Västerås FK10,35
4Albert Nygren2001Upsala IF10,63
5Adriano Grueso Córdoba2000Västerås FK10,80
6Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott11,35

P 14 300 m Final3/8  15:20

Heat 1
       
1Adriano Grueso Córdoba2000Västerås FK42,04
2Jonathan Kjellén2000Västerås FK42,41
3Adam Thunell2001Västerås FK48,22

Heat 2
       
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö37,52
2Felix Prins2000Hammarby IF39,09
3Albert Nygren2001Upsala IF39,13
4Gustav Zetterlund2000KFUM Örebro40,83

P 14 300 m Final - Sammanställning
       
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö37,52
2Felix Prins2000Hammarby IF39,09
3Albert Nygren2001Upsala IF39,13
4Gustav Zetterlund2000KFUM Örebro40,83
5Adriano Grueso Córdoba2000Västerås FK42,04
6Jonathan Kjellén2000Västerås FK42,41
7Adam Thunell2001Västerås FK48,22

P 14 2 000 m Final3/8  14:50
       
1Simon Hjortmark2000GoIF Tjalve6,51,87
2Albin Wallenius2003Västerås FK7,01,49
3Felix Antman2001Västerås FK7,45,73
4August Kallin2002Västerås FK8,05,74

P 14 Höjd Final2/8  15:10
       
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö1,63
2Ronny Wallin2000Bålsta IK1,63
3Elias Sahlin2001IFK Lidingö1,63
4Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI1,41

P 14 Stav Final2/8  10:10
       
1Benjamin Tinglöv2001Ärla IF2,63
2Elias Sahlin2001IFK Lidingö2,53
3Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott2,33
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS2,33
5Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI2,03
 Edvin Jernhall2002Täby IS
 Mikael Lundkvist2000Huddinge AIS

P 14 Längd Final2/8  13:25
       
1Felix Prins2000Hammarby IF5,80+0,0
2Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott5,28+1,2
3Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI4,91+0,2

P 14 Tresteg Final3/8  16:25
       
1Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott10,24+1,7
2Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI10,10+2,49,96 +1,3

P 14 Kula Final3/8  10:00
       
1Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö11,87
2David Sahi2000Enköpings AIF10,40
 Ronny Wallin2000Bålsta IK 
 Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI 

P 14 Diskus Final2/8  16:55
       
1Hugo Karlsson2001Götlunda IF33,09
2David Sahi2000Enköpings AIF30,60
3Ernesto Turro Herrera2000IFK Lidingö26,80
4Gustav Magnusson2000Nyköpings BIS Friidrott26,74
5Samuel Karlsson2000Eskilstuna FI20,11

P 13 60 m Final2/8  12:05
    Vind: -1,2  
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb7,95
2Albert Nygren2001Upsala IF8,10
3Elias Sahlin2001IFK Lidingö8,16
4Sebastian Andersson2001Västerås FK8,62
5Adam Thunell2001Västerås FK9,17
6Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro9,31

P 13 600 m Final2/8  17:05
       
1Albert Nygren2001Upsala IF1,29,95
2Jakob Tapani2001Falu IK1,48,97
3Adam Thunell2001Västerås FK1,50,35
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS1,54,05
5Felix Antman2001Västerås FK1,57,21

P 13 60 mh Final2/8  09:15
    Vind: +0,0  
1Benjamin Tinglöv2001Ärla IF10,06
2Sebastian Andersson2001Västerås FK10,71

P 13 Höjd Final3/8  12:00
       
1Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb1,52
2Sebastian Andersson2001Västerås FK1,46
3Johannes Lilius2001Huddinge AIS1,34
4Felix Antman2001Västerås FK1,21

P 13 Längd Final2/8  12:45
       
1Elias Sahlin2001IFK Lidingö5,64+0,0
2Kristian Gerdtsson2001Bergslagens friidrottsklubb5,33+2,45,20 +0,0
3Benjamin Tinglöv2001Ärla IF4,91+1,4
4Johannes Lilius2001Huddinge AIS4,36+0,0
5Philip Wilhelmsson2001KFUM Örebro4,06+0,4

P 13 Kula Final2/8  10:50
       
1Hugo Karlsson2001Götlunda IF11,50
2Sebastian Andersson2001Västerås FK8,95

P 13 Spjut Final3/8  11:10
       
1Pontus Gustavsson2002Västerås FK32,02
2Johannes Lilius2001Huddinge AIS30,40
3Gabriel Axelsson2002Upsala IF23,34
4August Kallin2002Västerås FK22,41
5Oliver Smidskog2002Västerås FK17,22

P 13 200 mh Final3/8  10:05
    Vind: -1,7  
1Sebastian Andersson2001Västerås FK33,10
2Oliver Smidskog2002Västerås FK38,59

P 12 60 m Final2/8  11:55
    Vind: +1,5  
1Tobias Windjusveen2002Norge8,46
2William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb8,47
3Johannes Jansson2002Östhammar FI8,73
4Pontus Gustavsson2002Västerås FK9,19
5August Kallin2002Västerås FK9,62
6Oliver Åström2002Västerås FK9,76
7Oliver Smidskog2002Västerås FK9,77

P 12 600 m Final2/8  17:05
       
1Dennis Holmstedt2002IK Westmannia1,37,66
2William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb1,47,17
3August Kallin2002Västerås FK1,55,31
4Oliver Smidskog2002Västerås FK1,59,60

P 12 60 mh Final2/8  09:15
    Vind: +0,0  
1Johannes Jansson2002Östhammar FI10,65
 Oliver Åström2002Västerås FKBröt

P 12 Höjd Final3/8  12:00
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb1,52

P 12 Längd Final3/8  13:50
       
1William Andersson2002Bergslagens friidrottsklubb4,79-0,5
2Mattias Waernulf2002Västerås FK4,38-1,5
3Oliver Smidskog2002Västerås FK3,76+0,0
4Oliver Åström2002Västerås FK3,62-0,7
 Edvin Jernhall2002Täby IS
 Oliver Papinski2002Täby IS
 Pontus Gustavsson2002Västerås FK 

P 12 Kula Final2/8  10:50
       
1Johannes Jansson2002Östhammar FI10,34
2Pontus Gustavsson2002Västerås FK10,25
3August Kallin2002Västerås FK8,57
 Edvin Jernhall2002Täby IS
 Oliver Papinski2002Täby IS

P 11 60 m Final2/8  11:45
    Vind: +1,0  
1Lucas Ulegård2003Västerås FK8,91
2Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF9,59
3Viktor Allvin2003Västerås FK9,68
4Simon Öberg2003Västerås FK9,93
 Ivan Kolsmyr2004Upsala IFEj start

P 11 600 m Final2/8  16:45
       
1Albin Wallenius2003Västerås FK1,49,27
2Lucas Ulegård2003Västerås FK1,56,20
3Simon Öberg2003Västerås FK2,03,26
4Alexander Ebbestad2003Gottsunda IF2,09,69

P 11 Längd Final3/8  10:00
       
1Lucas Ulegård2003Västerås FK4,37
2Viktor Allvin2003Västerås FK4,07
3Pelle Karlsson2003Götlunda IF3,99
4Samuel Agtorn2003Västerås FK3,68
 Rasmus Rågberger2003Västerås FK

P 11 Kula Final2/8  14:50
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK9,88
2Samuel Agtorn2003Västerås FK8,30
3Rasmus Rågberger2003Västerås FK8,21
4Pelle Karlsson2003Götlunda IF7,99
5Simon Öberg2003Västerås FK7,00
 Darren Omari2003Västerås FK
 Olle Rinneby2003Västerås FK

P 11 Boll Final3/8  11:35
       
1Leo Bystedt2003Västerås FK32,48
2Rasmus Rågberger2003Västerås FK29,91
3Samuel Agtorn2003Västerås FK27,70
4Lucas Ulegård2003Västerås FK27,19

P 10 60 m Final2/8  11:25
    Vind: +0,9  
1Ivan Kolsmyr2004Upsala IF9,17
2Henrik Skoog2004Västerås FK9,68
3Albin Ruuska2004IK Westmannia10,02
4Viktor Dahlblom2004Västerås FK10,93

P 10 600 m Final2/8  16:50
       
1Anton Södergren2004Västerås FK1,57,82
2Erik Zetterlund2004KFUM Örebro2,06,33
3Albin Ruuska2004IK Westmannia2,07,61

P 10 Längd Final3/8  10:00
       
1Anton Södergren2004Västerås FK3,76
2Henrik Skoog2004Västerås FK3,73
3Albin Ruuska2004IK Westmannia3,53

P 10 Kula Final2/8  16:25
       
1Albin Ruuska2004IK Westmannia7,86
2Henrik Skoog2004Västerås FK7,17
3Viktor Dahlblom2004Västerås FK5,13

P 10 Boll Final3/8  11:35
       
1Albin Ruuska2004IK Westmannia28,25
2Henrik Skoog2004Västerås FK27,96
3David Axelsson2004Upsala IF23,68

P 9 60 m Försök2/8  11:05

Heat 1
    Vind: +0,6  
1Felix Wilhelmsson2005KFUM Örebro9,73Q
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF10,01Q
3Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,38q
4Gustav Thunell2005Västerås FK10,49q
5Elis Wiklund2005Västerås FK11,74

Heat 2
    Vind: +1,6  
1Theo Samuelsson2005Västerås FK10,25Q
2William Åström2005Västerås FK10,39Q
3Axel Lind2005AIK Friidrott10,81q
4Alex Eriksson2005Örbyhus IF11,17q4
5Hjalmar Pettersson2005Örbyhus IF11,175

P 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Felix Wilhelmsson2005KFUM Örebro9,73Q
2Theo Samuelsson2005Västerås FK10,25Q
3William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF10,01Q
4William Åström2005Västerås FK10,39Q
5Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,38q
6Gustav Thunell2005Västerås FK10,49q
7Axel Lind2005AIK Friidrott10,81q
8Alex Eriksson2005Örbyhus IF11,17q4
9Hjalmar Pettersson2005Örbyhus IF11,175
10Elis Wiklund2005Västerås FK11,74

P 9 60 m Final2/8  14:15
    Vind: +0,0  
1Felix Wilhelmsson2005KFUM Örebro9,83
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF9,97
3Theo Samuelsson2005Västerås FK10,22
4Kasper Stenberg2005Götlunda IF10,43
5William Åström2005Västerås FK10,535
6Gustav Thunell2005Västerås FK10,536
7Axel Lind2005AIK Friidrott10,64
8Alex Eriksson2005Örbyhus IF11,41

P 9 600 m Final2/8  16:35
       
1Hugo Wimmer2005Västerås FK2,12,90
2William Åström2005Västerås FK2,16,21
3Alex Eriksson2005Örbyhus IF2,25,16
4Elis Wiklund2005Västerås FK2,38,84

P 9 Längd Final3/8  10:00
       
1Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF3,76
2William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF3,62
3Gustav Thunell2005Västerås FK3,41
4William Åström2005Västerås FK3,30
5Elis Wiklund2005Västerås FK3,14
6Alex Eriksson2005Örbyhus IF3,13
 Theo Samuelsson2005Västerås FK

P 9 Kula Final2/8  10:00
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF6,63
2Kasper Stenberg2005Götlunda IF6,01
3Gustav Thunell2005Västerås FK5,76
4Elis Wiklund2005Västerås FK5,40
5Axel Lind2005AIK Friidrott5,38
6Hjalmar Pettersson2005Örbyhus IF4,96
7Alex Eriksson2005Örbyhus IF4,80

P 9 Boll Final3/8  12:20
       
1William Brändeborn2005Råby-Rekarne FIF32,50
2Viktor Lögdahl2005Råby-Rekarne FIF30,66
3Axel Lind2005AIK Friidrott24,89
4Gustav Thunell2005Västerås FK23,13
5Elis Wiklund2005Västerås FK21,59
6William Åström2005Västerås FK19,26
7Alex Eriksson2005Örbyhus IF18,87

P 8 60 m Försök2/8  11:15

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Joakim Gråman2006Hanvikens SK10,04Q
2Oscar Setthammar2006Västerås FK10,94Q
3Viktor Norrby2006Upsala IF11,02q
4Theo Söderlund2006Alunda SK11,46q
5William Emilsson2006Västerås FK11,61

Heat 2
    Vind: +0,6  
1Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,45Q
2Hugo Granath2006Västerås FK10,46Q
3Olle Sandqvist2006Upsala IF10,89q
4Theo Lindholm2006IK Westmannia11,54q
5Gustav Matsson2007Västerås FK11,58
6Arvid Högström2006Upsala IF11,96

P 8 60 m Försök - Sammanställning
       
1Joakim Gråman2006Hanvikens SK10,04Q
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,45Q
3Hugo Granath2006Västerås FK10,46Q
4Oscar Setthammar2006Västerås FK10,94Q
5Olle Sandqvist2006Upsala IF10,89q
6Viktor Norrby2006Upsala IF11,02q
7Theo Söderlund2006Alunda SK11,46q
8Theo Lindholm2006IK Westmannia11,54q
9Gustav Matsson2007Västerås FK11,58
10William Emilsson2006Västerås FK11,61
11Arvid Högström2006Upsala IF11,96

P 8 60 m Final2/8  14:20
    Vind: +0,0  
1Joakim Gråman2006Hanvikens SK9,98
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK10,61
3Olle Sandqvist2006Upsala IF10,89
4Hugo Granath2006Västerås FK10,97
5Viktor Norrby2006Upsala IF11,02
6Oscar Setthammar2006Västerås FK11,15
7Theo Söderlund2006Alunda SK11,35
8Theo Lindholm2006IK Westmannia11,86

P 8 400 m Final2/8  16:05
       
1Joakim Gråman2006Hanvikens SK1,25,51
2Viktor Norrby2006Upsala IF1,25,76
3William Emilsson2006Västerås FK1,37,10
4Theo Lindholm2006IK Westmannia1,37,12

P 8 Längd Final2/8  10:00
       
1Joakim Gråman2006Hanvikens SK3,62
2Alvin Rydin Sahlin2006Västerås FK3,40
3Oscar Setthammar2006Västerås FK3,34
4Hugo Granath2006Västerås FK2,90
5Olle Sandqvist2006Upsala IF2,85
5Viktor Norrby2006Upsala IF2,85
7Theo Lindholm2006IK Westmannia2,84
8Theo Söderlund2006Alunda SK2,65
9William Emilsson2006Västerås FK2,55
10Gustav Matsson2007Västerås FK2,42
11Arvid Högström2006Upsala IF2,33

KS 100 m Försök3/8  11:30

Heat 1
    Vind: -2,8  
1Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,48Q
2Ellinor Englundh1996Säters IF FIK13,29Q
3Åsa Söderlund1993Västerås FK13,46q
4Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,54q
5Ida Westfält1995Vemhåns IK13,79

Heat 2
    Vind: -1,6  
1Josefin Palm1994Gefle IF12,54Q
2Maj Johansson1991Turebergs FK12,80Q
3Primrose Ulegård1976Västerås FK13,59q
4Josefine Jirhed1995Östersunds GIF13,65q
5Ulrika Matsson1976Västerås FK15,03

KS 100 m Försök - Sammanställning
       
1Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,48Q
2Josefin Palm1994Gefle IF12,54Q
3Maj Johansson1991Turebergs FK12,80Q
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK13,29Q
5Åsa Söderlund1993Västerås FK13,46q
6Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,54q
7Primrose Ulegård1976Västerås FK13,59q
8Josefine Jirhed1995Östersunds GIF13,65q
9Ida Westfält1995Vemhåns IK13,79
10Ulrika Matsson1976Västerås FK15,03

KS 100 m Final3/8  13:40
    Vind: -1,6  
1Linda Frödin Glad1993Turebergs FK12,51
2Josefin Palm1994Gefle IF12,62
3Maj Johansson1991Turebergs FK12,77
4Ellinor Englundh1996Säters IF FIK13,35
5Amanda Jansson1996Örbyhus IF13,62
6Primrose Ulegård1976Västerås FK13,78
7Josefine Jirhed1995Östersunds GIF13,84
 Åsa Söderlund1993Västerås FKEj start

KS 200 m Final2/8  14:45
    Vind: +0,9  
1Klara Helander1995Upsala IF25,35
2Linda Frödin Glad1993Turebergs FK25,37
3Maj Johansson1991Turebergs FK27,04
4Josefine Jirhed1995Östersunds GIF28,39
5Erika Bergqvist1987Kils AIK29,56

KS 200 m Extra2/8  15:30
    Vind: +0,0  
1Linda Frödin Glad1993Turebergs FK25,46
2Klara Helander1995Upsala IF25,48
3Maj Johansson1991Turebergs FK26,62
4Josefine Jirhed1995Östersunds GIF28,33

KS 400 m Final3/8  16:35
       
1Charlotte Skogström1993Hässelby SK60,36
2Ann Hyvärinen1990IFK Lidingö60,83
3Anna-Karin Sörling1989Eskilstuna FI62,91

KS 800 m Final2/8  17:35
       
1Abeba Abrahaley1987Hässelby SK2,18,96
2Astrid Rosvall1997Hässelby SK2,20,04
3Hilda Hardell1997Hässelby SK2,25,89
4Emma Gustafsson1997Hässelby SK2,27,94
5Sofi Reimers1998Hässelby SK2,30,69
6Sofia Nilsson1995Linköpings GIF2,32,52
7Alma Pihlblad1996Högbo GIF2,41,15

KS 1 500 m Final3/8  14:15
       
1Abeba Abrahaley1987Hässelby SK4,43,16
2Felicia Hellberg1995Sundbybergs IK4,43,17
3Astrid Rosvall1997Hässelby SK4,50,26
4Julia Forsmark1993Falu IK4,50,79
5Amanda Trense1995Täby IS4,57,45
6Malin Börjesjö1996Sundbybergs IK4,59,47
7Emma Gustafsson1997Hässelby SK5,02,85
8Sofi Reimers1998Hässelby SK5,02,88

KS 400 mh Final2/8  18:55
       
1Jenny Wingqvist1997Hässelby SK65,58
2Johanna Hellgren1992Bålsta IK66,24
3Ida Ekroth1996Upsala IF66,70

KS Höjd Final2/8  17:40
       
1Felicia Berglind1993Spårvägens FK1,59

KS Längd Final3/8  15:15
       
1Malin Skogström1995Hässelby SK5,67+1,5
2Charlotte Skogström1993Hässelby SK5,52+3,05,48 +0,3
3Sandra Skogström1997Hässelby SK5,12+1,0
4Ida Westfält1995Vemhåns IK4,97+1,9
5Sarah Larsson1995IF Göta Karlstad4,36+1,5
6Ulrika Matsson1976Västerås FK4,26+2,24,20 +1,8
 Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IKigr
 Ellinor Persson1996Täby IS

KS Tresteg Final2/8  16:35
       
 Joline Jansson1996Östhammar FI10,69-1,5
 Anna Holmin1995Upsala IF10,65-0,7
 Matilde Andersson1996Upsala IF10,62-0,7
 Sarah Larsson1995IF Göta Karlstad10,01-2,1
 Sofia Nilsson1995Gefle IF

KS Kula Final3/8  14:00
       
1Fanny Öhrn Selahn1995Sundbybergs IK11,61
2Malin Skogström1995Hässelby SK11,26
3Sofia Jäger Stenberg1994Sundbybergs IK10,42
4Emma Hultström1998Hammarby IF8,07
 Agnes Larsson1997IF Göta Karlstad

KS Diskus Final2/8  12:55
       
1Fanny Öhrn Selahn1995Sundbybergs IK40,21
2Mathilda Eriksson1998IFK Tumba39,51
3Hanna Mårtensson1996Hässelby SK32,30

KS Spjut Final3/8  16:15
       
1Ellinor Englundh1996Säters IF FIK38,28
2Malin Skogström1995Hässelby SK34,73
3Olivia Hultman1996SOK Träff Karlsborg33,64

F 17 100 m Försök3/8  12:05

Heat 1
    Vind: -0,4  
1Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,83Q
2Emma Jansson1997Falu IK12,95Q
3Mathilda Eriksson1998IFK Tumba13,19q
4Camilla Söderlund1997Västerås FK13,55q
5Elsa Herlitz1997Upsala IF13,61q
6Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF13,68q
7Veronika Nordin1997Gefle IF14,65

Heat 2
    Vind: -1,0  
1Malin Andersson1997Gefle IF12,70Q
2Hedda Ringman1998IK Norrköping FI12,75Q
3Alexandra Larsson1998IF Göta Karlstad12,85q
4Ella Frödin1997Västerås FK12,91q
5Levina Ahlgren1998Upsala IF13,63q
6Pernilla Hansson1998Hammarby IF13,83q
 Paulina Toresäter1997Upsala IFEj start

Heat 3
    Vind: -2,3  
1Amanda Sundstedt1997Västerås FK12,79Q
2Johanna Dyremark1997IFK Tumba12,85Q
3Hanna Kapell1998Hammarby IF13,04q
4Victoria Sandsjoe1998IF Göta Karlstad13,13q
5Sandra Skogström1997Hässelby SK14,01
6Klara Pedersen1997Upsala IF14,086
7Felicia Lindberg1997Hammarby IF14,087
 Felicia Lund Stenquist1998Falu IKEj start

F 17 100 m Försök - Sammanställning
       
1Malin Andersson1997Gefle IF12,70Q
2Amanda Sundstedt1997Västerås FK12,79Q
3Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF12,83Q
4Hedda Ringman1998IK Norrköping FI12,75Q
5Johanna Dyremark1997IFK Tumba12,85Q
6Emma Jansson1997Falu IK12,95Q
7Alexandra Larsson1998IF Göta Karlstad12,85q
8Ella Frödin1997Västerås FK12,91q
9Hanna Kapell1998Hammarby IF13,04q
10Victoria Sandsjoe1998IF Göta Karlstad13,13q
11Mathilda Eriksson1998IFK Tumba13,19q
12Camilla Söderlund1997Västerås FK13,55q
13Elsa Herlitz1997Upsala IF13,61q
14Levina Ahlgren1998Upsala IF13,63q
15Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF13,68q
16Pernilla Hansson1998Hammarby IF13,83q
17Sandra Skogström1997Hässelby SK14,01
18Klara Pedersen1997Upsala IF14,086
19Felicia Lindberg1997Hammarby IF14,087
20Veronika Nordin1997Gefle IF14,65
 Paulina Toresäter1997Upsala IFEj start
 Felicia Lund Stenquist1998Falu IKEj start

F 17 100 m Final3/8  13:35

Heat 1
    Vind: -1,8  
1Victoria Sandsjoe1998IF Göta Karlstad13,07
2Camilla Söderlund1997Västerås FK13,79
3Elsa Herlitz1997Upsala IF13,86
 Hanna Kapell1998Hammarby IFEj start
 Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IFEj start
 Levina Ahlgren1998Upsala IFEj start
 Mathilda Eriksson1998IFK TumbaEj start
 Pernilla Hansson1998Hammarby IFEj start

Heat 2
    Vind: -2,4  
1Malin Andersson1997Gefle IF12,69
2Hedda Ringman1998IK Norrköping FI12,75
3Alexandra Larsson1998IF Göta Karlstad12,83
4Johanna Dyremark1997IFK Tumba12,86
5Amanda Sundstedt1997Västerås FK12,99
6Ella Frödin1997Västerås FK13,04
7Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF13,11
8Emma Jansson1997Falu IK13,20

F 17 200 m Försök2/8  13:15

Heat 1
    Vind: +1,8  
1Hanna Kapell1998Hammarby IF25,88q
2Ella Frödin1997Västerås FK26,96q
3Sharon Lopéz1997Västerås FK27,34
4Camilla Söderlund1997Västerås FK29,42

Heat 2
    Vind: +0,7  
1Hedda Ringman1998IK Norrköping FI26,22q
2Hanna Aabakken1998Västerås FK26,79q
3Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF26,82q
4Felicia Lindberg1997Hammarby IF28,39

Heat 3
    Vind: +0,0  
1Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF26,92q
2Therese Bjureby1997Linköpings GIF27,10
3Agnes Johansson1999Högbo GIF27,78
4Sandra Höglund1998Högbo GIF30,00
 Hanne Retsloff1997Hammarby IFEj start

F 17 200 m Försök - Sammanställning
       
1Hanna Kapell1998Hammarby IF25,88q
2Hedda Ringman1998IK Norrköping FI26,22q
3Hanna Aabakken1998Västerås FK26,79q
4Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF26,82q
5Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF26,92q
6Ella Frödin1997Västerås FK26,96q
7Therese Bjureby1997Linköpings GIF27,10
8Sharon Lopéz1997Västerås FK27,34
9Agnes Johansson1999Högbo GIF27,78
10Felicia Lindberg1997Hammarby IF28,39
11Camilla Söderlund1997Västerås FK29,42
12Sandra Höglund1998Högbo GIF30,00
 Hanne Retsloff1997Hammarby IFEj start

F 17 200 m Final2/8  15:35
    Vind: +1,3  
1Hanna Kapell1998Hammarby IF25,97
2Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF26,57
3Hanna Aabakken1998Västerås FK26,70
4Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF27,04
 Ella Frödin1997Västerås FKEj start
 Hedda Ringman1998IK Norrköping FIEj start

F 17 400 m Final3/8  16:25
       
1Johanna Dyremark1997IFK Tumba59,54
2Sofia Hultgren1997Ludvika FFI60,75
3Marion Sackey-Mensah1998Huddinge AIS66,30

F 17 800 m Final2/8  17:25
       
1Lydia Håkansson1997Östersunds GIF2,37,92

F 17 1 500 m Final3/8  14:15
       
1Hilda Hardell1997Hässelby SK5,02,00
2Esther Sandén Alin2000Stocksäters IF5,04,17
3Frida Ahlund1999Upsala IF5,23,40
4Helena Thim1998Upsala IF5,23,83

F 17 100 mh Final 
    Vind: +1,0  
1Josefin Palm1994Gefle IF14,79U.T
2Tove Olsson1998IFK Tumba15,07
3Therese Bjureby1997Linköpings GIF15,46
4Lovisa Linde1998Täby IS16,71
 Mathilda Eriksson1998IFK TumbaBröt
 Ylva Jakobsson1998Hammarby IFBröt

F 17 100 mh Extra2/8  10:20
    Vind: +1,4  
1Therese Bjureby1997Linköpings GIF15,23
2Lovisa Linde1998Täby IS15,51
3Ylva Jakobsson1998Hammarby IF15,82
 Tove Olsson1998IFK TumbaBröt

F 17 300 mh Final2/8  18:45
       
1Maria Södergren1998Täby IS46,18
2Hanna Kapell1998Hammarby IF46,40
3Lovisa Linde1998Täby IS46,73
4Josefine Berg1998Högbo GIF47,97
5Malin Svärdling1998Täby IS48,81

F 17 Höjd Final2/8  17:40
       
1Louise Ekman1997Gefle IF1,72
2Grete Lukosaityte1998Radviliskio SC1,62
3Felicia Lindberg1997Hammarby IF1,46
 Bianca Salming1998Täby IS

F 17 Längd Final3/8  10:00
       
 Mathilda Eriksson1998IFK Tumba5,44+3,25,10 +1,3
 Emma Jansson1997Falu IK5,35+2,15,29 +1,8
 Alexandra Larsson1998IF Göta Karlstad5,29+2,05,22 +0,9
 Louise Ekman1997Gefle IF5,28+2,05,23 +1,0
 Pernilla Hansson1998Hammarby IF5,23+2,45,03 +0,5
 Levina Ahlgren1998Upsala IF5,05+3,75,01 +1,5
 Felicia Lindberg1997Hammarby IF4,83+3,34,72 +1,2
 Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF4,82+0,5
 Paulina Toresäter1997Upsala IF4,72+0,5
 My Samuelsson1998Hammarby IF4,64+1,1
 Felicia Lund Stenquist1998Falu IK4,56+2,1
 Sandra Höglund1998Högbo GIF4,54+1,2
 Veronika Nordin1997Gefle IF4,54+1,6
 Amanda Lindblom1998Råby-Rekarne FIF
 Bianca Salming1998Täby IS
 Hanne Retsloff1997Hammarby IF
 Sara Ezra1997Upsala IF

F 17 Tresteg Final2/8  16:35
       
1Pernilla Hansson1998Hammarby IF11,18-0,5
2Ylva Jakobsson1998Hammarby IF10,77-0,5
3Sara Ezra1997Upsala IF10,73-0,2
4Klara Pedersen1997Upsala IF10,11-0,7
5Sandra Höglund1998Högbo GIF10,08-0,4
6Veronika Nordin1997Gefle IF9,89-0,7
7Hedvig Engström Kindmark1997Upsala IF9,40-2,2
 Elsa Herlitz1997Upsala IF

F 17 Kula Final3/8  15:00
       
1Agnes Larsson1997IF Göta Karlstad15,70
2Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF13,16
3Emma Thor1997Turebergs FK12,94
4Nina Björkman1998Västerås FK12,12
5Mathilda Eriksson1998IFK Tumba12,01
6Klara Pettersson1997Västerås FK11,61
7Linnea Larsson Huusko1997Turebergs FK11,42
8Lovisa Linde1998Täby IS11,06
9Lovisa Östervall1997IFK Tumba11,02
10Felicia Lindberg1997Hammarby IF10,92
11Jessica Willman1997Västerås FK10,79
12Rebecca Edberg1998IK Westmannia10,42
13Pernilla Hansson1998Hammarby IF9,95
14Emma Hultström1998Hammarby IF9,12
 Bianca Salming1998Täby IS
 Louise Svensson1999Eskilstuna FI11,80 UT

F 17 Diskus Final2/8  15:35
       
1Mathilda Eriksson1998IFK Tumba40,98
2Ellen Pettersson1997Örbyhus IF36,98
3Victoria Engström Kindmark1997Upsala IF34,82
4Grete Ahlberg1998Hammarby IF32,10
5Linnea Larsson Huusko1997Turebergs FK31,87
6Emily Berghäll1998Hammarby IF29,56
7Nina Björkman1998Västerås FK29,33
8Linnéa Agefjäll1997Linköpings GIF29,32
9Emma Hultström1998Hammarby IF26,97
10Rebecca Edberg1998IK Westmannia26,05
11Jessica Willman1997Västerås FK25,35
12Jessica Mattsson1998Tierps IF FI24,88
 Sandra Kemdahl1997Västerås FK

F 17 Slägga Final2/8  10:00
       
1Emma Thor1997Turebergs FK59,44
2Grete Ahlberg1998Hammarby IF59,29
3Emily Berghäll1998Hammarby IF50,94
4Jessica Mattsson1998Tierps IF FI46,58
5Linnea Larsson Huusko1997Turebergs FK45,98
 Mathilda Eriksson1998IFK Tumba

F 17 Spjut Final3/8  14:15
       
1Maja Gustavsson1998Västerås FK42,81
2Lovisa Linde1998Täby IS36,85
3Marika Kiviniemi1997Södertälje IF36,12
4Jessica Mattsson1998Tierps IF FI35,65
5Lovisa Östervall1997IFK Tumba34,70
6Felicia Lindberg1997Hammarby IF34,53
7Ida Fritzdorf Kåberg1998Hammarby IF32,43
 Bianca Salming1998Täby IS

F 15 80 m Försök3/8  11:05

Heat 1
    Vind: -0,8  
1Hanna Axelsson1999Upsala IF10,32Q
2Carolina Söderbom1999Ärla IF10,34Q
3Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott10,65q
4Mina Karlsson1999Upsala IF10,71q
5Rebecka Krantz1999Huddinge AIS11,42
6Sara Svenda1999Upsala IF12,14
7Paulina Lennartson1999Hässelby SK12,19

Heat 2
    Vind: -0,7  
1Linn Bäcklin1999IF Göta Karlstad10,35Q
2Victoria Almeren Hansson1999Råby-Rekarne FIF10,39Q
3Ebba Gällhagen1999Turebergs FK11,04q
4Emilia Jandér1999Huddinge AIS11,31q
5Ella Moberg1999Västerås FK11,51
6Mallin Emilson2000Turebergs FK11,67

F 15 80 m Final3/8  13:10
    Vind: -1,8  
1Linn Bäcklin1999IF Göta Karlstad10,21
2Carolina Söderbom1999Ärla IF10,29
3Hanna Axelsson1999Upsala IF10,32
4Victoria Almeren Hansson1999Råby-Rekarne FIF10,38
5Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott10,57
6Mina Karlsson1999Upsala IF10,68
7Ebba Gällhagen1999Turebergs FK10,95
8Emilia Jandér1999Huddinge AIS11,33

F 15 300 m Final3/8  15:30
       
1Carolina Söderbom1999Ärla IF41,11
2Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott44,12
3Tilda Lundström1999Eskilstuna FI44,71
4Emilia Jandér1999Huddinge AIS45,71
5Daniella Ekström1999Örbyhus IF46,98
6Rebecka Krantz1999Huddinge AIS48,28

F 15 800 m Final2/8  17:25
       
1Tilda Lundström1999Eskilstuna FI2,26,62
2Hilda Lindberg2001Västerås FK2,27,69
3Marie Ebbestad2000Gottsunda IF2,29,31
4Mathilda Eklund2000Ik Westmania2,29,33
5Cornelia Alm2000Täby IS2,30,64

F 15 80 mh Final2/8  09:25
    Vind: +0,0  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott12,66
2Mathilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF12,93
3Ella Moberg1999Västerås FK13,21
4Maja Lundmark1999Hammarby IF13,44
5Charlotte Andersson2000Huddinge AIS13,57
6Malin Eriksson2000IFK Tumba13,80
 Isabella Engström1999Hammarby IFBröt

F 15 80 mh Extra2/8  10:20
    Vind: +1,4  
1Madeleine Söderlund1999Lerum Friidrott15,77

F 15 300 mh Final2/8  18:15
       
1Emma Skotte1999IK Norrköping FI44,99
2Sara Dahlen2000Lerum Friidrott50,39
3Ebba Gällhagen1999Turebergs FK50,43
4Mathilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF51,96

F 15 Höjd Final2/8  16:55
       
1Rosanna Cianelli1999Hammarby IF1,54
2Hanna Hentschel1999Huddinge AIS1,41
3Lisa lorenz1999Djurmo/Sifferbo IF1,41
4Rebecka Krantz1999Huddinge AIS1,36

F 15 Stav Final2/8  12:05
       
1Maja Lundmark1999Hammarby IF2,83

F 15 Längd Final3/8  12:15
       
1Linn Bäcklin1999IF Göta Karlstad5,20+1,5
2Ella Moberg1999Västerås FK4,88+3,94,84 +1,8
3Daniella Ekström1999Örbyhus IF4,70+2,84,57 +1,8
4Isabella Engström1999Hammarby IF4,36+2,74,17 +0,0
5Vanja Hedman1999Högbo GIF4,33+2,5
6Sara Svenda1999Upsala IF3,98+3,33,87 +3,3
7Paulina Lennartson1999Hässelby SK3,98+2,43,80 +1,9
 Emelie Tered1999IK Westmannia

F 15 Tresteg Final2/8  16:35
       
 Sara Svenda1999Upsala IF8,74-0,0

F 15 Kula Final3/8  11:30
       
1Rosanna Cianelli1999Hammarby IF12,42
2Louise Svensson1999Eskilstuna FI11,72
3Isabella Engström1999Hammarby IF9,87
4Paulina Lennartson1999Hässelby SK9,11
5Vanja Hedman1999Högbo GIF8,46
 Linn Kalderén1999Turebergs FKigr
 Emelie Tered1999IK Westmannia 

F 15 Diskus Final2/8  14:25
       
1Agnes Johansson1999Högbo GIF22,91

F 15 Slägga Final2/8  10:00
       
1Johanna Edvall2000IF Skade45,40
2Isabella Engström1999Hammarby IF38,36
3Linnea Wiklund2000Västerås FK36,34
4Rebecca Lindström2000Falu IK23,80

F 15 Spjut Final3/8  10:00
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AIF35,28
2Rosanna Cianelli1999Hammarby IF33,98
3Louise Svensson1999Eskilstuna FI32,29
4Linn Kalderén1999Turebergs FK30,48
5Paulina Lennartson1999Hässelby SK29,88
6Hanna Hentschel1999Huddinge AIS25,62
7Vilma Hultström2000Hammarby IF22,57
8Daniella Ekström1999Örbyhus IF22,51
 Ebba Agefjäll2000Linköpings GIFigr
 Rebecca Lindström2000Falu IKigr
 Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK

F 14 80 m Försök3/8  10:30

Heat 1
    Vind: -1,9  
1Charlotte Andersson2000Huddinge AIS10,52Q
2Marie Ebbestad2000Gottsunda IF11,08Q
3Gabriella Holmström2000Upsala IF11,12q
4Ylwa Haglund2000Falu IK11,35
5Emelie Svensson2000IFK Tumba11,48
6Esther Sandén Alin2000Stocksäters IF11,54

Heat 2
    Vind: -2,5  
1Lea Andersen2000Täby IS10,90Q
2Therese Knutsson2000Glanshammar IF10,96Q
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK10,98q
4Maja Allvin2000Västerås FK11,15
5Mathilda Pousette2000Täby IS11,88
6Sara Dahlen2000Lerum Friidrott11,91

Heat 3
    Vind: -0,7  
1Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK10,81Q
2Virva Rylander2000Västerås FK11,04Q
3Olivia Jernhall2001Täby IS11,51
4Sofia Sundstedt2000Västerås FK11,89
5Amalia Modh2000Eskilstuna FI12,48
 Elin Haglund2000Falu IKDisk

F 14 80 m Försök - Sammanställning
       
1Charlotte Andersson2000Huddinge AIS10,52Q
2Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK10,81Q
3Lea Andersen2000Täby IS10,90Q
4Therese Knutsson2000Glanshammar IF10,96Q
5Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK10,98q
6Virva Rylander2000Västerås FK11,04Q
7Marie Ebbestad2000Gottsunda IF11,08Q
8Gabriella Holmström2000Upsala IF11,12q
9Maja Allvin2000Västerås FK11,15
10Ylwa Haglund2000Falu IK11,35
11Emelie Svensson2000IFK Tumba11,48
12Olivia Jernhall2001Täby IS11,51
13Esther Sandén Alin2000Stocksäters IF11,54
14Mathilda Pousette2000Täby IS11,88
15Sofia Sundstedt2000Västerås FK11,89
16Sara Dahlen2000Lerum Friidrott11,91
17Amalia Modh2000Eskilstuna FI12,48
 Elin Haglund2000Falu IKDisk

F 14 80 m Final3/8  13:00
    Vind: -2,0  
1Charlotte Andersson2000Huddinge AIS10,59
2Virva Rylander2000Västerås FK10,84
3Lea Andersen2000Täby IS10,86
4Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK10,92
5Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK10,93
6Therese Knutsson2000Glanshammar IF11,00
7Marie Ebbestad2000Gottsunda IF11,14
8Gabriella Holmström2000Upsala IF11,16

F 14 300 m Final3/8  15:45

Heat 1
       
1Ylwa Haglund2000Falu IK45,11
2Esther Sandén Alin2000Stocksäters IF45,67.662
3Gabriella Holmström2000Upsala IF46,50
4Mathilda Pousette2000Täby IS47,61
5Sofia Sundstedt2000Västerås FK48,80
6Ellinor Nyman2000IK Heros50,71

Heat 2
       
1Lovisa Bivstedt2001Hässelby SK41,70
2Virva Rylander2000Västerås FK42,56
3Jonna Claesson2000Stora Skedvi IK45,60
4Therese Knutsson2000Glanshammar IF45,67.668
 Marie Ebbestad2000Gottsunda IFEj start

F 14 2 000 m Final3/8  15:05
       
1Chanell Cranning Hillgren2000Hulåns IF7,11,58
2Elsa Wallenius2001Västerås FK7,13,32
3Cornelia Alm2000Täby IS7,13,88
4Kajsa Sten2001SLK Oxelösund7,17,74
5Carolina Larson2002Danderyds SK7,28,92
6Marie Ebbestad2000Gottsunda IF7,35,99
7Celine Allard2001Eskilstuna FI7,42,40
8Emilia Larson2001Danderyds SK7,57,63
9Amanda Ivehammar2001Linköpings GIF8,03,17
 Wilma Larsson2001Eskilstuna FIBröt

F 14 Höjd Final3/8  13:10
       
1Maya Persson2000Västerås FK1,66
2Mathilda Eklund2000Ik Westmania1,52
3Malin Eriksson2000IFK Tumba1,46
4Filippa Backman2000Gefle IF1,46
5Amalia Modh2000Eskilstuna FI1,46
6Ylwa Haglund2000Falu IK1,41
7Mathilda Pousette2000Täby IS1,36
8Elin Haglund2000Falu IK1,31
 Julia Axtelius2000Enköpings AIF

F 14 Stav Final2/8  12:05
       
1Linnea Wiklund2000Västerås FK2,18
2Elin Haglund2000Falu IK1,83

F 14 Längd Final2/8  10:55
       
1Emelie Eklund2000Täby IS5,12+1,2
2Julia Axtelius2000Enköpings AIF5,00+1,5
3Therese Knutsson2000Glanshammar IF4,90+1,9
4Charlotte Andersson2000Huddinge AIS4,87-0,2
5Mathilda Ekholm2000Råby-Rekarne FIF4,78+1,1
6Ylwa Haglund2000Falu IK4,55+1,2
7Vilma Hultström2000Hammarby IF4,43+0,2
8Sofie Sundqvist2000Bollnäs FIK4,38+0,2
9Gabriella Holmström2000Upsala IF4,15+1,1
10Maja Allvin2000Västerås FK4,11+0,4
 Anna Ardbo2000Täby IS
 Elin Haglund2000Falu IK 

F 14 Tresteg Final3/8  16:25
       
1Emelie Eklund2000Täby IS10,54+2,610,21 +0,0
2Emelie Svensson2000IFK Tumba10,12+3,09,71 +0,5
3Maya Persson2000Västerås FK10,10+1,9
4Therese Knutsson2000Glanshammar IF9,77+1,8
5Malin Eriksson2000IFK Tumba9,50+1,7
6Ebba Agefjäll2000Linköpings GIF9,42-0,2
7Sofia Sundstedt2000Västerås FK9,14+2,9
8Julia Peric2000Västerås FK8,68+0,5
 Sofie Sundqvist2000Bollnäs FIK
 Belinda Nilsson2000Västerås FK

F 14 Kula Final2/8  13:40
       
1Julia Axtelius2000Enköpings AIF12,71
2Johanna Edvall2000IF Skade12,53
3Malin Eriksson2000IFK Tumba10,12
4Isabella Andersson2001Vallentuna FK9,70
5Ebba Agefjäll2000Linköpings GIF9,29
6Linnea Wiklund2000Västerås FK9,09
7Caisa-Marie Lindfors2000Upsala IF9,02
 Johanna Edvall2000IF Spartacus

F 14 Diskus Final2/8  14:25
       
1Johanna Edvall2000IF Skade33,10
2Malin Eriksson2000IFK Tumba28,76
3Anna Götberg2001Västerås FK26,26
4Caisa-Marie Lindfors2000Upsala IF25,56
5Linnea Wiklund2000Västerås FK21,60
6Rebecca Lindström2000Falu IK21,33
7Louise Ohlsson2000Huddinge AIS20,07
 Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK
 Johanna Edvall2000IF Spartacus 

F 13 60 m Försök2/8  12:15

Heat 1
    Vind: +0,8  
1Sira Gassama2001Hammarby IF8,34Q
2Moa Eklundh2001KFUM Örebro8,48Q
3Olivia Jernhall2001Täby IS8,70q
4Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,72q
5Sigrid Karlson2001Upsala IF9,02

Heat 2
    Vind: +1,2  
1Elin Antonsson2001Västerås FK8,50Q
2My Lindberg2001Hanvikens SK8,62Q
3Lovisa Ulegård2001Västerås FK8,77q
4Melina Mancuso2001Västerås FK8,91q
5Alva Wolwan2001Upsala IF9,06

F 13 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sira Gassama2001Hammarby IF8,34Q
2Moa Eklundh2001KFUM Örebro8,48Q
3Elin Antonsson2001Västerås FK8,50Q
4My Lindberg2001Hanvikens SK8,62Q
5Olivia Jernhall2001Täby IS8,70q
6Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,72q
7Lovisa Ulegård2001Västerås FK8,77q
8Melina Mancuso2001Västerås FK8,91q
9Sigrid Karlson2001Upsala IF9,02
10Alva Wolwan2001Upsala IF9,06

F 13 60 m Final2/8  15:05
    Vind: +2,0  
1Moa Eklundh2001KFUM Örebro8,20
2Sira Gassama2001Hammarby IF8,27
3Elin Antonsson2001Västerås FK8,45
4Olivia Jernhall2001Täby IS8,76
5My Lindberg2001Hanvikens SK8,80
6Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott8,84
7Melina Mancuso2001Västerås FK8,90
8Lovisa Ulegård2001Västerås FK9,14

F 13 600 m Final2/8  17:10
       
1Angelina Rydensjö2001Ärla IF1,49,05
2Linn Tapani2001Falu IK1,50,06
3Elsa Wallenius2001Västerås FK1,50,54
4Wilma Larsson2001Eskilstuna FI1,53,38
5Kajsa Sten2001SLK Oxelösund1,54,25
6Melina Mancuso2001Västerås FK1,57,47
7Liva Gustavsson2001Spårvägens FK1,57,89
8Celine Allard2001Eskilstuna FI2,00,52

F 13 60 mh Final2/8  09:00
    Vind: +0,0  
1Anna Götberg2001Västerås FK9,85
2My Lindberg2001Hanvikens SK9,98
3Lovisa Ulegård2001Västerås FK10,07
4Moa Eklundh2001KFUM Örebro10,54
5Alva Wolwan2001Upsala IF11,13
6Ella Schöllin2001IK Norrköping FI11,89

F 13 Höjd Final3/8  10:30
       
1Jennifer Andersson2001Västerås FK134
2Alva Wolwan2001Upsala IF134
3Angelina Rydensjö2001Ärla IF131

F 13 Längd Final2/8  13:55
       
1Sira Gassama2001Hammarby IF5,17-0,1
2Elin Antonsson2001Västerås FK4,95+0,0
3Nicolina Eriksson2001Djurmo/Sifferbo IF4,76+1,5
4Lovisa Ulegård2001Västerås FK4,75+0,5
4My Lindberg2001Hanvikens SK4,75+0,6
6Anna Götberg2001Västerås FK4,64+1,84,57 +0,6
7Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott4,64+2,04,35 +1,3
8Alva Wolwan2001Upsala IF4,49+0,2
9Melina Mancuso2001Västerås FK4,28+0,0
9Olivia Jernhall2001Täby IS4,28+0,3
11Ida Fundberg2002Ärla IF4,41+1,2
12Ella Schöllin2001IK Norrköping FI4,03+0,4
13Liva Gustavsson2001Spårvägens FK3,99+0,0

F 13 Kula Final2/8  18:10
       
1Lina Hagberg2001Tureberg FK11,58
2Sarah Karlsson2001Nyköpings BIS Friidrott11,34
3Anna Götberg2001Västerås FK11,31
4Jennifer Andersson2001Västerås FK11,09
5Isabella Andersson2001Vallentuna FK11,03
6Moa Jansson2001KFUM Örebro8,56
7Olivia Jernhall2001Täby IS8,39
 Melina Mancuso2001Västerås FK

F 13 Spjut Final3/8  11:50
       
1Lina Hagberg2001Tureberg FK29,10
2Anna Götberg2001Västerås FK24,74
3Lovisa Ulegård2001Västerås FK21,36
4Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK20,62
5Moa Jansson2001KFUM Örebro18,84
6Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI17,94
7Tea Edelborg2003Västerås FK14,74

F 13 200 mh Final3/8  10:00
    Vind: -1,5  
1Tyra Landin2002Västerås FK31,14
2Sonia Gauffin2002Högbo GIF31,57
3Angelina Rydensjö2001Ärla IF32,02
4Anna Götberg2001Västerås FK32,27
5Alva Wolwan2001Upsala IF32,84
 Maria Eidhagen Harouch2002Högbo GIFEj start

F 12 60 m Final2/8  12:21
    Vind: +1,6  
1Tyra Landin2002Västerås FK8,82
2Ida Fundberg2002Ärla IF8,88
3Gabriella Lindström2002Falu IK9,10
4Maja Åkerblom2002Västerås FK9,89
5Linda Berghäll2002Hammarby IF10,17
6Jonna Dahlblom2002Västerås FK11,05
7Amanda Holmström2002Bålsta IK11,14

F 12 600 m Final2/8  17:15
       
1Tyra Landin2002Västerås FK1,51,95
2Emilia Rydensjö2002Ärla IF1,53,98
3Olivia Nordgren2002Falu IK2,07,98
4Amanda Holmström2002Bålsta IK3,12,49
 Linnea Åström2002Västerås FKEj start

F 12 60 mh Final2/8  09:05
    Vind: +1,6  
1Tyra Landin2002Västerås FK10,51
2Jonna Dahlblom2002Västerås FK16,07

F 12 Höjd Final3/8  10:30
       
1Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK143
2Emilia Rydensjö2002Ärla IF140
3Sonia Gauffin2002Högbo GIF137
4Gabriella Lindström2002Falu IK126
5Maja Åkerblom2002Västerås FK121
6Jonna Dahlblom2002Västerås FK106
 Elvira Jonsson2003Västerås FK 
 Tea Edelborg2003Västerås FK 
 Maria Eidhagen Harouch2002Högbo GIF 
 Amanda Holmström2002Bålsta IKigf

F 12 Längd Final3/8  11:50
       
1Gabriella Lindström2002Falu IK4,33-0,8
2Tyra Landin2002Västerås FK4,32-1,7
2Emilia Rydensjö2002Ärla IF4,32-0,7
4Maja Åkerblom2002Västerås FK3,76-0,5
5Jonna Dahlblom2002Västerås FK3,24-0,7
6Amanda Holmström2002Bålsta IK3,05+0,0
 Sonia Gauffin2002Högbo GIF
 Malin Hellström2002Västerås FK 
 Maria Eidhagen Harouch2002Högbo GIF 

F 12 Kula Final2/8  11:40
       
1Tyra Landin2002Västerås FK8,44
2Amanda Holmström2002Bålsta IK8,34
3Alexandra Nilsson2002Götlunda IF7,91
4Linda Berghäll2002Hammarby IF5,76

F 11 60 m Försök2/8  10:55

Heat 1
    Vind: +0,0  
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,01Q
2Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott9,57Q
3Linnea Gerdtsson2003Bergslagens friidrottsklubb9,87q
4Isabella Wiklund2003Västerås FK9,99q
5Alina Carlsson2003Västerås FK10,58q

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Katharina Gråman2003Hanvikens SK8,83Q
2Elvira Jonsson2003Västerås FK9,96Q
3Johanna Eirefors2003Västerås FK10,02q
4Tea Edelborg2003Västerås FK10,65
5Vendela Krantz2003Huddinge AIS10,96
6Carolina Nilsson2003Götlunda IF11,01

F 11 60 m Försök - Sammanställning
       
1Katharina Gråman2003Hanvikens SK8,83Q
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,01Q
3Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott9,57Q
4Elvira Jonsson2003Västerås FK9,96Q
5Linnea Gerdtsson2003Bergslagens friidrottsklubb9,87q
6Isabella Wiklund2003Västerås FK9,99q
7Johanna Eirefors2003Västerås FK10,02q
8Alina Carlsson2003Västerås FK10,58q
9Tea Edelborg2003Västerås FK10,65
10Vendela Krantz2003Huddinge AIS10,96
11Carolina Nilsson2003Götlunda IF11,01

F 11 60 m Final2/8  14:40
    Vind: +1,0  
1Katharina Gråman2003Hanvikens SK8,76
2Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI8,94
3Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott9,72
4Linnea Gerdtsson2003Bergslagens friidrottsklubb9,95
5Elvira Jonsson2003Västerås FK9,98
6Isabella Wiklund2003Västerås FK10,03
7Johanna Eirefors2003Västerås FK10,08
8Alina Carlsson2003Västerås FK10,52

F 11 600 m Final2/8  16:55
       
1Lina Nordenmark2003Västerås FK2,15,01
2Izabella Lukic2003Västerås FK2,17,37
3Katharina Gråman2003Hanvikens SK2,19,43
4Alina Carlsson2003Västerås FK2,24,34
5Johanna Eirefors2003Västerås FK2,26,64
6Elvira Jonsson2003Västerås FK2,32,99

F 11 Längd Final3/8  10:50
       
 Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI4,56-1,3
 Katharina Gråman2003Hanvikens SK4,56-1,5
 Isabella Wiklund2003Västerås FK3,68+0,0
 Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott3,63-0,9
 Tea Edelborg2003Västerås FK3,59-1,0
 Johanna Eirefors2003Västerås FK3,38-2,5
 Elvira Jonsson2003Västerås FK3,37+0,0
 Linnea Gerdtsson2003Bergslagens friidrottsklubb3,34-0,9
 Lowa Andersson2004Bergslagens friidrottsklubb3,32-0,3
 Alina Carlsson2003Västerås FK3,16+0,5
 Izabella Lukic2003Västerås FK3,09-0,0
 Alva Edvardsson2001Götlunda IF2,69-0,7
 Lina Nordenmark2003Västerås FK
 Vendela Krantz2003Huddinge AIS

F 11 Kula Final2/8  17:10
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI9,40
2Johanna Eirefors2003Västerås FK7,64
3Isabella Wiklund2003Västerås FK7,37
4Elvira Jonsson2003Västerås FK6,63
5Katharina Gråman2003Hanvikens SK6,41
6Izabella Lukic2003Västerås FK5,35
7Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott5,33
8Alina Carlsson2003Västerås FK5,23
9Carolina Nilsson2003Götlunda IF4,22
 Lina Nordenmark2003Västerås FK
 Liv Nilsson2003Bålsta IK
 Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK
 Vendela Krantz2003Huddinge AIS

F 11 Boll Final3/8  10:00
       
1Felicia Karlsson2003Eskilstuna FI23,96
2Lovisa Ewerblad2003Danderyds SK23,48
3Elvira Jonsson2003Västerås FK21,21
4Johanna Eirefors2003Västerås FK21,00
5Tea Edelborg2003Västerås FK20,53
6Lina Magnusson2003Nyköpings BIS Friidrott19,05
7Alva Edvardsson2001Götlunda IF18,81
8Vendela Krantz2003Huddinge AIS17,67
 Lina Nordenmark2003Västerås FK
 Liv Nilsson2003Bålsta IK
 Alina Carlsson2003Västerås FK 

F 10 60 m Försök2/8  10:45

Heat 1
    Vind: +0,5  
1Signe Blom2004Trosa IF9,30Q
2Tyra Tjulander2004Västerås FK9,33Q
3Maja Matsson2004Västerås FK9,39q
4Ida Backlund2004Gefle IF9,74q
5Alva Olsson2004IK Westmannia10,09q

Heat 2
    Vind: +0,5  
1Desirée Mwepu2004Västerås FK9,56Q
2Tilde Söderlund2004Alunda SK9,74Q
3Alice Åsell2004Västerås FK10,31q
4Olivia Krantz2004Huddinge AIS11,43

F 10 60 m Försök - Sammanställning
       
1Signe Blom2004Trosa IF9,30Q
2Desirée Mwepu2004Västerås FK9,56Q
3Tyra Tjulander2004Västerås FK9,33Q
4Tilde Söderlund2004Alunda SK9,74Q
5Maja Matsson2004Västerås FK9,39q
6Ida Backlund2004Gefle IF9,74q
7Alva Olsson2004IK Westmannia10,09q
8Alice Åsell2004Västerås FK10,31q
9Olivia Krantz2004Huddinge AIS11,43

F 10 60 m Final2/8  14:25
    Vind: +0,0  
1Signe Blom2004Trosa IF9,25
2Desirée Mwepu2004Västerås FK9,41
3Tyra Tjulander2004Västerås FK9,48
4Maja Matsson2004Västerås FK9,55
5Tilde Söderlund2004Alunda SK9,69
6Ida Backlund2004Gefle IF9,78
7Alva Olsson2004IK Westmannia10,10
8Alice Åsell2004Västerås FK10,22

F 10 600 m Final2/8  16:30
       
1Filippa Rydensjö2004Ärla IF2,02,71
2Tyra Tjulander2004Västerås FK2,05,64
3Juliet Waldenfjord2004Hässelby SK2,07,61
4Ida Backlund2004Gefle IF2,08,46
5Desirée Mwepu2004Västerås FK2,09,66
6Maja Matsson2004Västerås FK2,09,87
7Alice Åsell2004Västerås FK2,28,58
8Alva Olsson2004IK Westmannia2,31,09

F 10 Längd Final3/8  12:35
       
1Filippa Rydensjö2004Ärla IF4,03
2Desirée Mwepu2004Västerås FK3,86
3Maja Matsson2004Västerås FK3,83
4Tilde Söderlund2004Alunda SK3,76
5Tyra Tjulander2004Västerås FK3,53
6Ida Backlund2004Gefle IF3,44
7Alice Åsell2004Västerås FK3,43
8Alva Olsson2004IK Westmannia3,39
9Josefina Bivstedt2004Hässelby SK3,24
10Stina Windås2004Götlunda IF3,18
11Elin Rörbom2004Västerås FK2,69
12Julia Backlund2004Gefle IF2,64
13Olivia Krantz2004Huddinge AIS2,51

F 10 Kula Final2/8  15:35
       
1Ida Backlund2004Gefle IF6,54
2Tilde Söderlund2004Alunda SK6,22
3Desirée Mwepu2004Västerås FK6,19
4Maja Matsson2004Västerås FK6,06
5Alice Åsell2004Västerås FK5,88
6Josefin Fundberg2004Ärla IF5,52
7Julia Backlund2004Gefle IF5,46
8Olivia Krantz2004Huddinge AIS4,44
 Elin Björklind2004Västerås FK
 Filippa Nordgren2004Falu IK 
 Tyra Tjulander2004Västerås FK 

F 10 Boll Final3/8  10:55
       
1Tyra Tjulander2004Västerås FK23,25
2Josefina Bivstedt2004Hässelby SK20,33
3Ida Backlund2004Gefle IF20,11
4Meja Larsson2004Västerås FK19,11
5Alice Åsell2004Västerås FK17,98
6Julia Backlund2004Gefle IF15,10
7Desirée Mwepu2004Västerås FK13,70
8Stina Windås2004Götlunda IF13,25
9Olivia Krantz2004Huddinge AIS10,59
10Elin Rörbom2004Västerås FK10,18

F 9 60 m Försök2/8  11:35

Heat 1
    Vind: +1,4  
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,52Q
2Moa Landström2005Västerås FK9,96Q
3Alvah Lind2005Hammarby IF10,21q
4Lea Näsling2005Västerås FK10,40q
5Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,52

Heat 2
    Vind: +0,0  
1Meja Wolwan2005Upsala IF9,76Q
2Ellen Jernhall2005Täby IS9,96Q2
3Norah Lind2005Hammarby IF9,96q3
4Astrid Nyquist2005Västerås FK10,07q

F 9 60 m Försök - Sammanställning
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,52Q
2Meja Wolwan2005Upsala IF9,76Q
3Moa Landström2005Västerås FK9,96Q
4Ellen Jernhall2005Täby IS9,96Q2
5Norah Lind2005Hammarby IF9,96q3
6Astrid Nyquist2005Västerås FK10,07q
7Alvah Lind2005Hammarby IF10,21q
8Lea Näsling2005Västerås FK10,40q
9Tindra Dahlberg2005Upsala IF10,52

F 9 60 m Final2/8  14:45
    Vind: +0,0  
1Sofia Hasler2005Västerås FK9,4M
2Moa Landström2005Västerås FK9,62 M
3Meja Wolwan2005Upsala IF9,63 M
4Norah Lind2005Hammarby IF9,9M
5Ellen Jernhall2005Täby IS10,1M
6Astrid Nyquist2005Västerås FK10,26 M
7Alvah Lind2005Hammarby IF10,27 M
8Lea Näsling2005Västerås FK10,4M

F 9 600 m Final2/8  16:20
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK2,03,48
2Moa Landström2005Västerås FK2,04,49
3Astrid Nyquist2005Västerås FK2,07,40
4Delia Lukic2005Västerås FK2,12,08
5Norah Lind2005Hammarby IF2,15,22
6Alvah Lind2005Hammarby IF2,15,55
7Tindra Dahlberg2005Upsala IF2,16,77

F 9 Längd Final3/8  13:40
       
1Sofia Hasler2005Västerås FK4,10
2Alvah Lind2005Hammarby IF3,93
3Norah Lind2005Hammarby IF3,75
4Moa Landström2005Västerås FK3,72
5Astrid Nyquist2005Västerås FK3,42
6Meja Wolwan2005Upsala IF3,35
7Lea Näsling2005Västerås FK3,25
8Ellen Jernhall2005Täby IS3,153,14
9Delia Lukic2005Västerås FK3,153,05
10Julia Samuelsson2005Hässelby SK3,10
11Tindra Dahlberg2005Upsala IF3,08
 Hanna Andersson2005IK Stål

F 9 Kula Final2/8  12:15
       
1Norah Lind2005Hammarby IF6,80
2Frida Körner2005Råby-Rekarne FIF6,67
3Astrid Nyquist2005Västerås FK5,99
4Moa Landström2005Västerås FK5,95
5Sofia Hasler2005Västerås FK5,65
6Alvah Lind2005Hammarby IF5,64
7Tindra Dahlberg2005Upsala IF5,11
8Meja Wolwan2005Upsala IF4,85
9Ellen Jernhall2005Täby IS4,06
10Midea Allard2008Eskilstuna FI3,51
 Hanna Andersson2005IK Stål

F 9 Boll Final3/8  12:55
       
1Norah Lind2005Hammarby IF29,71
2Moa Landström2005Västerås FK28,94
3Alvah Lind2005Hammarby IF22,30
4Astrid Nyquist2005Västerås FK19,86
5Sofia Hasler2005Västerås FK18,81
6Ellen Jernhall2005Täby IS18,75
7Meja Wolwan2005Upsala IF16,90
8Midea Allard2008Eskilstuna FI15,86
9Julia Samuelsson2005Hässelby SK15,30
10Tindra Dahlberg2005Upsala IF13,49
 Hanna Andersson2005IK Stål

F 8 60 m Final2/8  10:35
    Vind: +0,0  
1Tyra Öhman2006Sundsvalls FF10,25
2Maja Eriksson2007IFK Tumba11,15
3Filippa Nilsson2006Götlunda IF11,28
4Molly Åkerblom2007Västerås FK11,92
5Midea Allard2008Eskilstuna FI12,37
6Nora Högström2007Upsala IF12,45

F 8 400 m Final2/8  16:00
       
1Tyra Öhman2006Sundsvalls FF1,28,35
2Maja Eriksson2007IFK Tumba1,34,45
3Filippa Nilsson2006Götlunda IF1,36,72
4Midea Allard2008Eskilstuna FI1,37,88

F 8 Längd Final2/8  12:00
       
1Tyra Öhman2006Sundsvalls FF3,35
2Maja Eriksson2007IFK Tumba2,97
3Filippa Nilsson2006Götlunda IF2,93
4Midea Allard2008Eskilstuna FI2,65
5Molly Åkerblom2007Västerås FK2,60
6Nora Högström2007Upsala IF2,26
 Johanna Fernberg2006IK Westmannia
 Anna Erlandsson2006Mälarhöjdens IK 


© Arena 2.0, RunPro Systems