Resultat Serie match

Arrangör: Västreås FK
Datum: 29 maj 2014
Plats: Arosvallen
Ort: Västerås
Tävlingsledare: Lars Liifw

Listan skapad: 2014-05-29 17:16:31


MS 100 m Heat29/5  13:20
    Vind: -1,6  
1Odain Rose1992IFK Umeå10,91
2Erik Nyberg1996Hammarby11,21
3Joakim Djuvfeldt1993IF Göta11,52
4Filip Hjort1993Falu IK11,62
5Daniel Nordmark1993Västerås (VFK)11,65
6Daniel Andersson1991KFUM Örebro11,68

MS 200 m Heat29/5  14:15
    Vind: -0,6  
1Jacob Ewertzh-1995Hammarby22,29
2Carl Sjöstedt1994IF Göta22,51
3Lukas Nordén1998Västerås (VFK)22,95
4Daniel Andersson1991KFUM Örebro22,96
5Andreas Gustafson1997Falu IK23,00
6Andreas rosén1992IFK Umeå23,78

MS 400 m Heat29/5  16:15
       
1Joni Jaako1986Hammarby49,34
2Carl Sjöstedt1994IF Göta49,41
3Robin Rohlen1990IFK Umeå49,54
4Patric Hjort1993Västerås (VFK)52,22
5Emanuel Lindberg1993KFUM Örebro52,37
6Joar Husmark1996Falu IK52,57

MS 800 m Heat29/5  14:45
       
1Robin Rohlén-1990IFK Umeå2,00,55
2Abshir Aweys1995KFUM Örebro2,00,98
3Mikael Röjerås1990Västerås (VFK)2,01,57
4Alexander Persson1989Hammarby2,05,47
 Filip Lööv1992IF Göta2,24,03stip 2,24.00
 Vakant1997Falu IKEj start

MS 1 500 m Heat29/5  16:40
       
1Tim Sundström1989KFUM Örebro4,15,45
2Johan Hydén1989Hammarby4,16,35
3Joakim Frisk-1990Västerås (VFK)4,20,70
4Elias Bjur1993IFK Umeå4,31,06
5Lars Lundegård1965IF Göta4,47,85
 Vakant1990Falu IKEj start

MS 5 000 m Heat29/5  15:45
       
1Andreas Fahlén1981IFK Umeå15,37,00
2Niklas Jonsson1992Hammarby15,39,47
3Martin Regborn1992KFUM Örebro15,40,52
4André Rangelind1989IF Göta16,04,72
5Pontus Karlström1990Falu IK17,04,27
6Christoffer Hagman1997Västerås (VFK)18,03,05

MS 110 mh Heat29/5  15:10
    Vind: -1,3  
1Jonathan Eklund1988Hammarby15,45
2Rickard Willman1994Västerås (VFK)15,46
3Viktor Warg1993IF Göta16,68
4Henrik Brus1991Falu IK17,39
5Anton Johansson1996KFUM Örebro19,72
 VakantIFK UmeåEj start

MS 400 mh Heat29/5  13:10
       
1Andreas Almlöf1995Hammarby55,90
2Mathieu NilssonIF Göta56,58
3Henrik Astfors-1987Västerås (VFK)59,16
4Jonathan Waern1986KFUM Örebro1,01,61
5Jon Klasér1996Falu IK1,02,59
6Filip Ottosson1997IFK Umeå1,04,00

MS 3 000 m hinder Heat29/5  13:40
       
1Albin Olausson1992KFUM Örebro9,42,07
2Jan Westerberg1980IFK Umeå9,49,30
3Jonas Carrass1991Västerås (VFK)9,54,82
4Samuel Lundell Vakkuri1995Hammarby10,08,54
5Anton NilssonIF Göta10,12,24
 VakantFalu IKEj start

MS Höjd Heat29/5  13:20
       
1Mehdi Alkhatib1987Hammarby2,06
2Fredrik Konradsson1994IFK Umeå2,03
3Philip Frifelt Lundquist1989IF Göta2,03
4Edvin Heggemann1994KFUM Örebro1,92
5Olov Bylund1992Falu IK1,87
6Felix Siljebäck Larsen1989Västerås (VFK)1,87

MS Stav Pool29/5  13:00
       
1Björn Johansson1988Västerås (VFK)5,01
2Per Drageryd1991KFUM Örebro4,76
3Jonathan Eklund1988Hammarby4,76
4Andreas Gustafsson1997Falu IK4,46
5Anton Sjöström1997IFK Umeå3,40
 Rasmus Nim1989IF Götaej start

MS Längd Pool29/5  14:00
       
1Simon Karlén1994IF Göta7,22+2,6
2Filip Hjort1993Falu IK6,89+1,9
3Rickard Willman1994Västerås (VFK)6,83-0,2
4Erik Ehrlin1990Hammarby6,77+1,8
5Rasmus Carlsson1988KFUM Örebro6,41+4,2
6Magnus Rosenqvist1988IFK Umeå5,47+1,9

MS Tresteg Pool29/5  16:00
       
1Simon Karlén1994IF Göta15,81+3,8
2Erik Ehrlin1990Hammarby15,60+3,3
3Fredrik Konradsson1994IFK Umeå13,57+3,7
4Ronald Kibirige-1990Västerås (VFK)12,66+1,3
5Gustav Karlsson2000KFUM Örebro12,03-0,4
6Samuel Ingvarsson-1996Falu IK11,21-1,5

MS Kula Pool29/5  15:45
       
1Ulf Ankarling1988IF Göta16,58
2Tim Wunger1994Falu IK15,29
3Thomas Hammaarsten1966IFK Umeå14,10
4Björn Johansson1988Västerås (VFK)13,51
5Rasmus Carlsson1988KFUM Örebro13,49
6David Sundström1993Hammarby12,32

MS Diskus Pool29/5  14:20
       
1Ulf Ankarling1988IF Göta55,20
2Andreas Grahn1992Västerås (VFK)46,04
3Albin Lager1996KFUM Örebro42,00
4Tor Lindberg1995IFK Umeå41,36
5Oscar Törnros1990Falu IK40,15
6David Sundström1993Hammarby35,77

MS Slägga Pool29/5  13:00
       
1Markus Johansson1990IF Göta73,40
2Hans Eriksson1986Västerås (VFK)57,42
3Daniel Ragnvaldsson1976IFK Umeå48,99
4Tim Wunger1994Falu IK45,83
5Theodor Thor1993KFUM Örebro31,98
6Jonas Elgered1987Hammarby31,77

MS Spjut Pool29/5  15:30
       
1Daniel Ragnvaldsson1976IFK Umeå64,56
2Johan Carlqvist1992Falu IK62,99
3Johannes Henriksson1992IF Göta61,37
4Robert Ekman1983Västerås (VFK)49,09
5Esbjörn Backlund1989Hammarby48,29
6Anton Johansson1996KFUM Örebro46,98

MS 4x100m Heat29/5  17:00
       
1Hammarby IFHammarby42,90
2Västerås FKVästerås (VFK)43,59
3IFK UmeåIFK Umeå43,81
4KFUM ÖrebroKFUM Örebro44,91
 IF Göta KarlstadIF GötaBröt
 Falu IKFalu IKEj start

KS 100 m Heat29/5  13:30
    Vind: -2,0  
1Caroline Sandsjoe1992IF Göta12,24
2Fatima Dedrickson1989Hammarby12,33
3Tove Ågren1996Falu IK12,38
4Hanna Adriansson1992IFK Lidingö12,51
5johanna Norberg1998Täby IS13,40
 Amanda Sundstedt1997Västerås (VFK)Disk

KS 200 m Heat29/5  14:25
    Vind: +0,5  
1Margot Gustafsson1988IFK Lidingö24,66
2Tove Ågren1996Falu IK24,70
3Stine Tomb1986Hammarby24,80
4Emma Stenlöf1996Västerås (VFK)25,28
5Erica Pettersson1990IF Göta25,49
6Frida Hogstrand1993Täby IS26,46

KS 400 m Heat29/5  16:10
       
1Lynette Morgan1991Hammarby58,12
2Charlotte Johansson1986IFK Lidingö1,00,23
3Linnea Frobe1998Täby IS1,01,16
4Hanna Hermansson1995IF Göta1,02,29
5Evelina Landstedt1995Falu IK1,02,74
6Ella Moberg1999Västerås (VFK)1,07,65

KS 800 m Heat29/5  14:35
       
1Ida Holm1992Täby IS2,08,42
2Charlotte Schönbeck1984IFK Lidingö2,09,88
3Hanna Lindholm1979Hammarby2,19,02
4Sharon Lopez1997Västerås (VFK)2,21,69
5Nicole Sörensen1996Falu IK2,24,40
6Andrea Nybäck1990IF Göta2,29,09

KS 1 500 m Heat29/5  16:30
       
1Anna Silvander1993IFK Lidingö4,57,13
2Moa Rothman1996Västerås (VFK)4,57,53
3Ellen Narfgren1994Hammarby4,58,84
4Josefine Malmborg1994Täby IS5,00,23
5Julia Forsmark1993Falu IK5,02,77
6Olivia Westin1997IF Göta5,11,40

KS 5 000 m Heat29/5  15:20
       
1Hanna Lindholm1979Hammarby17,43,84
2Helena Walin1981Täby IS18,35,04
3Hanna Jansson1987IFK Lidingö18,37,58
4Joanna BertlinVästerås (VFK)18,42,77
5Linda Take1973IF Göta19,22,86
6Lotta Jansson1969Falu IK22,33,95

KS 100 mh Heat29/5  15:00
    Vind: -1,9  
1Maja Rogemyr1991IF Göta14,03
2Madeleine Eriksson1993IFK Lidingö14,11
3Daniela Karlsson1996Västerås (VFK)14,36
4Stine Tomb1986Hammarby14,80
5Ellinor Persson1996Täby IS15,26
6Emma Jansson1997Falu IK15,44

KS 400 mh Heat29/5  13:00
       
1Ewa Marcinkiewicz1993Västerås (VFK)1,00,88
2Sofia Hellberg Jonsén1989Hammarby1,01,06
3Isabelle Eriksson1986IFK Lidingö1,03,51
4Caroline Tegel1990IF Göta1,05,75
5Malin Swärdling1998Täby IS1,07,73
6Sara Uhlin1991Falu IK1,08,37

KS 1 500 m hinder Heat29/5  14:00
       
1Moa Rothman1996Västerås (VFK)4,58,67
2Julia ForsmarkFalu IK5,18,64
3Amanda Trense1995Täby IS5,22,06
4Olivia WeslienIF Göta5,25,66
5Julia Wangenheim1992Hammarby5,32,49
6Moa LarssonIFK Lidingö6,51,34

KS Höjd Pool29/5  15:30
       
1Sofie SkoogIF Göta1,74
2Bianca Salmin1998Täby IS1,67
3Madeleine Serenhov1991IFK Lidingö1,67
4Maya Persson2000Västerås (VFK)1,63
5Felicia Lindberg1997Hammarby1,47
5Sara Sjödahl WennergrenFalu IK1,47

KS Stav Pool29/5  15:00
       
1Hanna Jansson1995Falu IK3,48
2Kristina Ulitina1988Hammarby3,38
3Minna SvärdIF Göta3,38
4Amanda Bjersër1998IFK Lidingö2,60
5Alva Sundin2001Täby IS2,60
6Linnea WiklundVästerås (VFK)2,00

KS Längd Pool29/5  15:10
       
1Malin Olsson1990IFK Lidingö6,26+1,1
2Malin Marmbrandt1985Västerås (VFK)6,09+1,5
3Ida HansenIF Göta6,01+3,55,39 -2,5
4Emma JanssonFalu IK5,69+1,7
5Jasmin Sabir1992Hammarby5,60+3,5
6Ellinor Persson1996Täby IS5,38+1,3

KS Tresteg Pool29/5  13:10
       
1Jasmin Sabir1992Hammarby12,66-0,8
2Emma Stenlöf1996Västerås (VFK)12,23+3,111,99 +1,2
3Malin Olsson1990IFK Lidingö12,12+1,7
4Victoria Dronsfield1991IF Göta11,83+1,8
5Maria Södergren1998Täby IS11,46+4,2
6Frida Sjöström1992Falu IK9,03+2,18,22 +0,7

KS Tresteg Pool  1 2 3 4 5 6
Malin Olsson 11,67 +1,4 11,95 +2,4 12,05 +2,6 12,12 +1,7
Emma Stenlöf 12,15 +5,2 11,61 +0,6 11,99 +1,2 12,23 +3,1
Jasmin Sabir x x 12,66 -0,8 12,61 -0,9
Victoria Dronsfield 11,52 +2,4 11,83 +1,8 11,12 +1,8 11,44 +1,7
Frida Sjöström 9,03 +2,1 8,76 +3,1 8,22 +0,7 -
Maria Södergren 10,36 +3,2 11,46 +4,2 10,36 +3,3 x

KS Kula Pool29/5  15:45
       
1Agnes LarssonIF Göta13,87
2Jenny Davidsson1987Hammarby12,42
3Nadja Casadei1983IFK Lidingö11,95
4Matilda Gunnarsson1990Västerås (VFK)11,84
5Bianca Salming1998Täby IS11,61
6Lisa CarlssonFalu IK11,25

KS Diskus Pool29/5  14:20
       
1Nadia Shirafkan-NejadIF Göta45,60
2Jenny Johansson1988Västerås (VFK)45,58
3Lena Björk1976IFK Lidingö42,92
4Heidi Smidt1993Täby IS40,22
5Marie NordahlFalu IK36,98
6Sophie Kling1991Hammarby36,40

KS Slägga Pool29/5  13:00
       
1Josefin BergIF Göta61,69
2Amanda Rydberg1993Västerås (VFK)57,00
3Amanda ErikssonFalu IK53,61
4Madelen Fahlstedt1983IFK Lidingö49,42
5Grete Ahlberg1998Hammarby47,39
6Heidi Smidt1993Täby IS40,72

KS Spjut Pool29/5  15:30
       
1Sofi Flink1995Västerås (VFK)54,67
2Julia MarklundIF Göta36,69
3Lovisa Linde1998Täby IS36,51
4Johanna Jansson1991IFK Lidingö35,25
5Sandra Höckerstrand1990Hammarby33,88
6Emelie HammarströmFalu IK23,98

KS 4x100m Heat29/5  16:50
       
1IFK LidingöIFK Lidingö47,20
2Hammarby IFHammarby47,53
3IF Göta KarlstadIF Göta47,56
4Västerås FKVästerås (VFK)48,63
5Falu IKFalu IK49,05
6Täby ISTäby IS49,13


© Arena 2.0, RunPro Systems